U17-es Regionális Bajnokok Döntője - Eredmények

A Regionális Bajnokok Döntőjében szerepelnek lány kosarasaink. Folyamatosan frissítve!

Pécsi VSK - Zsíros Akadémia Kőbánya 61-62 (11-14, 19-17, 24-15, 7-16)
Lány Kadett Regionális Bajnokok Döntője. Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok

Vezette: Földesi Á., Németh Cs. | 100 néző

Pécsi VSK U17: Asztalos Fruzsina 9/3, Horváth Zsófia 8, Szücs Luca 6, Csordás Imola, Temes Boglárka. Csere: Hanti Daniella 4, Pataki Gréta 3, Bíró Emma 3, Szabó Laura 28/12, Szomor Kinga, Herr Kata, Elek Lívia. Edző: Debreceni Eszter

Debreceni Eszter: - Gratulálok a csapatomnak, a szememben ők bajnokok! Leginkább azért, amit tegnap a második meccsen bizonyítottak. Néha a szerencse a másik csapat oldalára áll, de ettől függetlenül dolgozni kell keményen tovább, és annak meg lesz az eredménye!

Tiszay László (szakosztályvezető): - A Regionális Bajnokok Döntőjének utolsó mérkőzését a fővárosi Zsíros Akadémia ellen játszottuk. A harmadik játékrész ponterős játékának köszönhetően, valamint javuló védekezésünkből adódóan 8 pontos előnyre tettünk szert, amit sajnos a záró negyedben nem tudtunk megtartani. Ekkor azonban ellenfelünk 16 pontot termelt, míg mi csak 7-et, így megfordítva a mérkőzést, végül 1 ponttal jobbnak bizonyultak. Ezzel a Regionális Bajnokok Döntőjének 2. helyét szereztük meg.

--- 1. nap ---

Kiss Lenke KS - Pécsi VSK 59-61 (19-10, 21-12, 11-25, 8-14)
Lány Kadett Regionális Bajnokok Döntője. Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok#
Vezette: Földesi Á., Németh Cs. | 50 néző

Pécsi VSK U17: Horváth Zsófia 8, Szücs Luca 7, Temes Boglárka 6, Csordás Imola 2, Asztalos Fruzsina 14 Csere: Elek Lívia 3/3, Szomor Kinga 2, Szabó Laura 19/3, Pataki Gréta, Herr Kata, Hanti Daniella, Bíró Emma. Edző: Debreceni Eszter

Debreceni Eszter: - Az első félidőben a szálláson maradtunk... A harmadik negyedtől igazi csapatként, kő kemény munkával kiharcoltuk a győzelmet. Gratulálok a csapatomnak, igazi PVSK-s szívről és akaratról tettek tanúbizonyságot!

Tiszay László (szakosztályvezető): - A döntő második meccsén 18 pontos hátrányt ledolgozva végül 2 ponttal bizonyultunk jobbnak a Kiss Lenke KS csapatánál. A találkozón nagyon rossz dobószázalékot produkáltunk (mezőny: 25/81), de lányaink nem adták fel, és az utolsó másodpercig küzdöttek, ennek köszönhető győzelmünk. Harmadik mérkőzésünket vasárnap, 11.15 órától játsszuk a Kőbánya ellen.

---
Pécsi VSK - Zala Volán TE 68-63 (15-15, 16-18, 23-14, 14-16)
Vezette: Szabó T., Fekete Cs. | 100 néző

Pécsi VSK U17: Asztalos Fruzsina 5, Csordás Imola 4, Horváth Zsófia 14, Temes Boglárka 10/6, Szücs Luca 10 Csere: Hanti Daniella 7, Gerner Alexandra 2, Herr Kata 2, Szabó Laura 12, Elek Lívia 1, Szomor Kinga 1, Pataki Gréta. Edző: Debreceni Eszter.

Debreceni Eszter: - Sajnos a harmadik negyedet kivéve nagyon puhák voltunk támadásban és védekezésben egyaránt. Ennek ellenére örülök, hogy így is sikerült megnyernünk a torna első mérkőzését. Gratulálok a lányoknak!

Tiszay László (szakosztályvezető): - A Regionális Bajnokok Döntőjén első mérkőzésünket a házigazda Zala Volán TE ellen játszottuk, akiket nagyon hullámzó játékkal ugyan, de sikerült legyőznünk, így egy lépéssel közelebb kerültünk célunkhoz. Folytatás: 17:00 órától a Kiss Lenke KS ellen.