Kosárlabda utánpótlás eredmények - 8.hét

Küzdelmes héten vannak túl akadémistáink, íme az elmúlt heti eredmények.

Női kosárlabda utánpótlás

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD II. - PVSK LEÁNY U18-NBIB 56-95 (14-23, 17-25, 11-27, 14-20)

2022.02.27. 18:00

Leány junior bajnokság, Városi Sportcsarnok, Szekszárd

U18-NBIB: Schmidt Laura (2), Temes Boróka (4), Horváth Boglárka (4), Vincze Nikolett (19/3), Szűcs Luca (6), Jáhni Zsófia (11/6), Borbás Panni (21/9), Tenyér Zsófia (6), Földing Anna (3), Pucz Eszter (4), Kovács Kitti Regina (15)

SZOLNOKI MÁV SE - PVSK LEÁNY U18-NBIB 55-69 (17-21, 15-13, 18-19, 5-16)

2022.02.26. 11:00

Leány junior bajnokság, Véső úti Sportcsarnok, Szolnok

U18-NBIB: Ackermann Zsófia (9/3), Bukovszky Kitti (1), Bunyik Lilian (12), Kalocsai Eszter, Schmidt Laura (22/3), Takács Panna (2), Temes Boróka (20/6), Kovácsfi Barbara (3), Orosz Olívia, Madarász Dorka

Debreceni Eszter: - Nagyon jó ritmusban kezdtünk, de ez 3 percig tartott...utána mélyrepülésbe kezdtünk egészen a félidőig. A harmadik negyedben ismét magunkra találtunk, de ennek az eredménye inkább a negyedik negyedben mutatkozott meg. A győzelmet nem kell megmagyarázni, de ettől a hullámzó teljesítménytől függetlenül is büszke vagyok a lányokra, hiszen az elmúlt két hónap nem volt könnyű, de ismét bebizonyították, hogy a helyén van a szívűk és az akaratuk még akkor is, amikor nem úgy megy a játék, mint ahogy szeretnénk!

PVSK LEÁNY U18 B - KOMLÓ SPORT KK 29-84 (7-20,8-18,8-25,6-21)

2022.02.25. 17:30

Leány junior bajnokság, Szamosi Nándor Sportcsarnok, Pécs (Verseny utca 11.)

U18B: Bekei Liza (4), Csoboth Anita, Hegyi Zsófia (2), Lenti Kincső (5), Reményi Anna (4), Kis-Simon Cintia (6), Ligner Boglárka (6), Bogdán Anasztázia, Kákai-Goóts Hanna, Laczkó Virág, Simon Lídia (2)

Gyuró Dalma: - Sajnos jó pár edzés nélküli hét áll mögöttünk a vírus miatt és ez a mérkőzésen is meglátszott. A lányok hamar elfáradtak, mégis a meccs utolsó percéig küzdöttek. Sikerült jó helyzeteket kialakítani támadásban, de sajnos ezek nagy része kimaradt. Védekezésben is voltak jó megmozdulásaink, de túl sok könnyű kosarat engedtünk az ellenfélnek. Van még mit kijavítani, de látom a lányokon, hogy egyre jobban hasznosítják a pályán az edzésen tanultakat. Gratulálok a Komló csapatának!

PVSK LEÁNY U16 A - BEAC ÚJBUDA KA A 66-67 (17-13, 14-18, 19-19, 16-17)

2022.02.27. 14:00

Leány kadett kiemelt bajnokság, Szamosi Nándor Sportcsarnok, Pécs (Verseny utca 11.)

U16A: Csiki Hanna, Futó Beatrix (3), Gyuró Roberta (2), Hőgye Petra (16), Mayer Dorina (22/6), Orbán Hajnalka (7), Séra Zsófia (6), Dömös Hédi, Szanyi Borbála (8), Pirisi Eszter, László Anna (2)

Bekk Zsanett: - Továbbra is azt tartom, hogy a kosárlabdázást nem kell túl bonyolítani. 1:1 ellen kell megtanulni támadni és védekezni. Ez volt a kulcs a mai mérkőzésen, mind a két csapatnál. Egy nagyon izgalmas, kemény, de jó mérkőzést játszottunk. Büszke vagyok a lányokra, hiszen ismét egy olyan arcukat mutatták, amire tudom, hogy mindig képesek, csak szeretik pár meccsre ezt pihentetni, engem pedig a szívinfarktus közelébe juttatni. Erre a piros csoportra méltó, küzdelemmel teli mérkőzés volt, aminek a ritmusát, sajnálatos módon, a játékvezetők nem tudták felvenni. Gratulálunk a BEAC-nak és Magunknak is, Szép volt Lányok!

DVTK AKADÉMIA A - PVSK LEÁNY U16 A 74-39 (22-4, 18-6, 19-11, 15-18)

2022.02.24. 13:30

Leány kadett kiemelt bajnokság, DVTK Aréna, Miskolc

U16A: Futó Beatrix (9), Gyuró Roberta, Hőgye Petra (6), Mayer Dorina (6), Orbán Hajnalka (6), Séra Zsófia (2), Dömös Hédi, Szanyi Borbála (10), Pirisi Eszter, László Anna

Bekk Zsanett: - Ez nem a mi napunk volt. Remélem egy szezonban, csak egyszer van ilyen.

PVSK LEÁNY U16 B - RICSILLA 55-74 (18-21,9-26,12-9,16-18)

2022.02.26. 18:00

Leány kadett bajnokság, Szamosi Nándor Sportcsarnok, Pécs (Verseny utca 11.)

U16B: Kis-Simon Cintia (4), Kiss Panka Amíra (2), Ligner Boglárka (6), Novreczky Csenge (6), Réger Adél (16), Simon Lídia (11/3), Uherkovich Mira, Német Alíz (2), Kőhegyi Sarolta Linda (2), Szücs Boglárka (6), Lőrincz Szonja

Tamás Nóra: - Sokkal bátrabban és harciasabban játszottunk ezen a mérkőzésen, mint az előző találkozón. Láttunk szép megoldásokat, mind egyénileg mind csapat szinten, amik bizakodásra adnak okot! Gratulálok a Ricsilla csapatának a győzelemhez!

GYAKORLÓ DSE - PVSK LEÁNY U16 B 53-56 (14-16,17-14,7-12,15-14)

2022.02.21. 16:45

Leány kadett bajnokság, Gyakorló Általános Iskola, Kaposvár

U16B: Kis-Simon Cintia (4), Kiss Panka Amíra (4), Ligner Boglárka (8), Novreczky Csenge (14), Réger Adél (13/3), Simon Lídia (2), Uherkovich Mira, Német Alíz (11/3), Kőhegyi Sarolta Linda, Németh Tamara Kíra, Lőrincz Szonja

Tamás Nóra: - Nehézkesen indult a mérkőzés, nem mentekbe sem a közeli sem a távoli dobásaink. A második félidőre sikerült összeszedni magunkat, de a védekezésben így is voltak problémáink ezért nem sikerült nagyobb fölényre szert tennünk! Gratulálok a lányoknak a győzelemhez!

Férfi kosárlabda utánpótlás

BUDAPESTI HONVÉD SE/B- PVSK FIÚ U16 92-48 (16-12, 28-11, 21-7, 27-18)

2022.02.26. 12:00

Fiú kadett bajnokság, rájátszás, Ludovika Arena (1089 Budapest, Diószegi Sámuel utca 25.)

U16: Viszt 9/3, Mogyorósi 2, Gyurka 5, Glück 2, Vágó 7/3, Takács 15/3, Galambos Gergő 3, Galambos Gábor, Jaczó, Szabó D. 3/3, Földing.

Szabó Gergely: - Sokkal többet ki lehetett volna hozni ebből a mérkőzésből, igaz, ahhoz sokkal többet is bele kellett volna tenni. Az edzések alapján azt gondoltam, hogy lesz egy becsületes teljesítményünk, nem lett. Gratulálok a Honvédnak!