Kosárlabda utánpótlás eredmények - 5.hét

Három mérkőzésen is egylabdás mérkőzést játszottak csapataink, íme a heti összefoglaló.

Női Kosárlabda Utánpótlás

KASI B - PVSK LEÁNY U11A 58-45 (12-20, 17-6, 8-13, 21-6)

2023.02.04. 10:30

Kenguru Kupa

Szent Orsolya Iskolaközpont, Dombóvár

U11A: Eiter Csenge (5), Jani Réka Borbála (1), Ott Zsófia (4), Pálvölgyi Natália (2), Popilla Réka Anna, Baka Júlia (7), Nagy Luca (15), Szerecz Borka (10), Kriszt Hédi, Farkas Anna Róza (1)

Garai Dénes: - Sok átadással dolgoztunk, rengetegszer megtaláltuk a 100%-os tiszta helyzetet, nagy kár, hogy rendre ki is hagytuk őket. Látszott, hogy a csapatunknak vannak alapelvei védekezésben és támadásban egyaránt. Mindent megtettünk a jó eredményért, de az összkép így is maximálisan pozitív.

PVSK NKA LEÁNY U11A - DOMBÓVÁRI KOSÁRSULI B 55-56 (13-16, 17-16, 10-13, 15-11)

2023.02.04. 12:00

U11A: Eiter Csenge, Jani Réka Borbála (3), Ott Zsófia, Pálvölgyi Natália (7), Popilla Réka Anna, Baka Júlia (11), Nagy Luca (10), Szerecz Borka (12), Kriszt Hédi (6), Farkas Anna Róza (6)

Garai Dénes: - Amíg a csaptunk így tud küzdeni az egyesületért, a szurkolókért, az edzőikért és elsősorban egymásért, addig minden egyes apróbb vagy komolyabb technikai vagy taktikai pontatlanság eltörpül. Büszke vagyok a Lányokra!

KASI C - PVSK NKA LEÁNY U11 B 58-45 (12-20,17-6,8-13,21-6)

Református Gimmázium, Pécs

U11B: Kriszt Hédi, Gál Orsolya (1), Tonk Janka (7), Kozári Mia Dorina, Kajtár Emma (3), Krancz Bettina, Papp Zsófia (2), Sztranyák Luca (1), Vági Zsófia (3), Kovár Bodza Réka (6), Rapcsák Léna (2), Bártfai Lilien (2)

Tamás Nóra: - A lànyok a mai mindkét meccsen küzdésből és harciasságból jelesre vizsgáztak! Büszke vagyok rájuk, nagyon bátran, és ami még fontosabb, hogy élvezzék a pályán töltött perceket. Gratulálok a lányoknak, főként azoknak, akik most próbáltatták meg magukat először hivatalos mérkőzésen!

PVSK NKA U11B - ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD /B 26-43 (6-7, 7-14, 7-6, 6-16)

leány kenguru bajnokság alapszakasz

U11B: Gál Orsolya (8), Tonk Janka (4), Kovár Bodza Réka (5), Rapcsák Léna, Kozári Mia Dorina, Kajtár Emma, Krancz Bettina, Papp Zsófia, Sztranyák Luca (1), Vági Zsófia (6), Bártfai Lilien (2)

Tamás Nóra: - A második meccsre kicsit fáradtan indultunk neki, de ez a lelkesedésünkön egy cseppet sem látszott! Örülök, hogy mindenki kihozta magából a legtöbbet! Természetesen vannak hibáink amiket ki kell javítani, dolgozunk tovább az edzéseken és mindent megteszünk annak érdekében, hogy sikeresebbek legyünk!

Férfi Kosárlabda Utánpótlás

KNIPL KFT. BONYHÁDI KSE - PVSK NKA FIÚ U14/B 63-65 (13-13, 24-20, 17-13, 9-19)

2023.02.05. 11:00

Fiú serdülő bajnokság

Bonyhádi Városi Sportcsarnok (7150 Bonyhád, Jókai M. u. 3.)

U14B: Szabó Levente (4), Kaufmann Richárd Mátyás (1), Fekete Ábel, Bálizs Richárd (12), Lovász-Kiss Levente (10), Schmidt Áron (6), Szalmásy Ákos (5), Zsilics Máté (16), Lovasi Levente Mór (8), Mojzes Márton (2), Keserű András (1), Kulcsár Arián

Sponga Bence: - Szerintem ebben a szezonban még nem volt olyan, hogy jól kezdjünk el egy mérkőzést, sajnos ma sem volt másképp. Ez biztos azért van, mert szeretjük magunkat minél nagyobb kihívások elé állítani (bár valószínűleg nem). Az első félidőben végig futottunk az eredmény után, a harmadik negyedben pedig majdnem elvesztettük a mérkőzést. Szerencsére a csapatomnak ma sikerült némi tartalék motivációval érkeznie, ennek köszönhetően az utolsó negyedet egy 10-0-ás rohammal sikerült kezdenünk, ezt követően pedig a végjátékban hősiesen bírták a nyomást a játékosaim. Azt nem mondom, hogy sok ilyen mérkőzést játsszunk, mert hosszú távon nem tenne jót a vérnyomásomnak, de megannyi hasonlóan üdítő sikert kívánok a fiaimnak. Gratulálok az ellenfélnek!

PVSK NKA FIÚ U11 - GYKSE SZEKSZÁRD A 62-92 (19-27,15-22,17-21,11-22)

2023.02.05. 09:00

Szamosi Nándor Sportcsarnok, Pécs (Verseny utca 11.)

U11: Jenczer Balázs Bence (4), Kőrösi-Kanics Noé (9), László Levente, Hőgye Pongrác Párisz (11), Lánczos Lázár (15), Puszpán Csanád (3), Szatmári Nimród (18), Takács Dominik, Kajtár Ábel (2), Herendi Péter Ákos

Mándity Marko: - Ahogy a mondás tartja bátraké a szerencse. Viszont ezen a mérkőzésen sem bátrak sem agresszívak nem voltunk, aminek az eredménye egy 30 pontos vereség lett. Őszintén szólva mérges voltam a fiúkra, mert közel sem azt hozták, amire képesek. Na de, hogy miért kezdtem egy mondással? "Szerencsénkre" a Szekszárd 6 fővel érkezett a mérkőzésre így papíron mi nyertünk 2-0 ra.

PVSK NKA FIÚ U11 - NKA PÉCS U11 LEÁNY „A” 67-66 (18-10,20-16,17-23,12-17)

2023.02.05. 12:00

U11: Jenczer Balázs Bence (3), Kőrösi-Kanics Noé (13), László Levente, Hőgye Pongrác Párisz (6), Lánczos Lázár (18), Puszpán Csanád (6), Szatmári Nimród (19), Takács Dominik (1), Kajtár Ábel (1), Herendi Péter Ákos

Mándity Marko: - Pokolból a mennybe. Az első mérkőzésen történt dolgok nem maradtak szó nélkül, ugyanis a fiúk rendes fejmosást kaptak az öltözőben. Úgy érzem kellően felpörögtek és megmutatták, hogy sokkal több van bennük. Az első félidő véleményem szerint a legjobb félidő, amit játszottunk a bajnokság kezdete óta. Ezalatt nem az eredményre gondolok, hanem a játék összképére. Védekezésben mindenki megtalálta az emberét, szépen előtte maradt és a csúszott mászott minden egyes labdáért. A fiúk nem csak, hogy küzdöttek, de ami ennél is fontosabb EGYMÁSÉRT küzdöttek. Nagyon szoros végjátékot sikerült megnyernünk, amihez gratulálok a csapatomnak. Küzdeni akarásból és nyerni akarásból jelesre vizsgáztunk ezen a mérkőzésen! Gratulálok a lányoknak is!