Kosárlabda utánpótlás eredmények - 10.hét

Több egylabdás meccset játszottak akadémistáink, mutatjuk az eredményeket.

PVSK NKA LEÁNY U18 - DVTK AKADÉMIA/B 66-71 (19-26,18-14,16-13,13-18)

2023.03.11. 17:00

Leány junior rájátszás

Szamosi Nándor Sportcsarnok, Pécs

U18A: Csiki Hanna (10), Emma Emelieze (-), Futó Beatrix (2), Gyuró Roberta (2), Hőgye Petra (20/9), Kovácsfi Barbara (6), Séra Zsófia (10/6), Szanyi Borbála (16/6), Pirisi Eszter (-)

Bekk Zsanett: - Mindentől, de főleg eredménytől függetlenül, azt szerettem volna látni a mai mérkőzésen, hogy egy csapatként tudunk küzdeni és harcolni a pályán. Ez elmaradt. A csapat minden egyes tagjának ki kell vennie a részét a mérkőzésből, nem lehet mindig a másikra várni.... Gratulálunk a DVTK Csapatának!

PVSK NKA LEÁNY U18 B - KOMLÓ SPORT KK 50-93 (11-18, 12-24, 15-24, 12-27)

2023.03.07. 16:45

Leány junior bajnokság

Szamosi Nándor Sportcsarnok, Pécs (Verseny utca 11.)

U18B: Csoboth Anita (-), Laczkó Virág (-), Lenti Kincső (2), Révész Rubina (11), Szabó Anna (20/3), Kiss Panka Amíra (-), Simon Lídia (5/3), Uherkovich Mira (4), Végh Nóra (4), Ligner Boglárka (4), Kis-Simon Cintia (-)

Csutorás Fanni: - Sok kihagyott dobás és rengeteg eladott labdánk volt a mérkőzés alatt, amit az ellenfél ki is tudott használni. Gratulálok a Komló csapatának a győzelemhez! Mi pedig folytatjuk a munkát, mert szombaton a Szombathely vendégeként lépünk pályára.

SZOMBATHELYI SI - PVSK NKA LEÁNY U18B 95-40 (25-8,29-9,19-13,22-10)

2023.03.11. 12:00

Savaria kisterem, Szombathely

U18B: Csoboth Anita, Laczkó Virág, Révész Rubina (4), Szabó Anna (12), Kiss Panka Amíra, Simon Lídia (9/3), Uherkovich Mira (7), Végh Nóra, Ligner Boglárka (1), Kis-Simon Cintia (7)

Csutorás Fanni: - Egy hosszú napot tudhatunk a hátunk mögött, már az oda utazásunk nem volt zökkenő mentes és a mérkőzést is később tudtuk elkezdeni. Sajnos ez a lányok első félidején meg is látszott, hiszen úgy estünk be a csarnokba majd közölték, hogy 10 perc múlva kezdjük a meccset. Egy edzőnek ilyenkor minden jár a fejében, de legfőképpen az, hogy egy ilyen rohanás után ne sérüljön meg senki. A második félidőben voltak szép megmozdulásaink, amire tudunk a következő meccsekre építkezni. Pankának jobbulást kívánunk!

UNI GYŐR KA- PVSK NKA LEÁNY U16 62-61 (17-15, 20-21, 10-12, 15-13)

2023.03.10. 16:00

Leány kedett rájátszás

MOGAC csarnok, Mosonmagyaróvár

U16: Pirisi Eszter (2), Réger Adél (1), Kis-Simon Cintia (2), Ligner Boglárka (-), Simon Lídia (-), Uherkovich Mira (4), Hőgye Petra (26/12), Jászberényi Júlia (6), Szabadi Lea (-), Bota Napsugár (8), Kilián Annamari (12/3)

Debreceni Eszter: - Bár vesztesen hagytuk el a pályát, nincs okunk a szégyenkezésre. Küzdöttünk, harcoltunk. A végjátékra négy játékosunk is kipontozódott, amit már nem bírtunk el. Ebből az akaratból, küzdésből lehet tovább építkezni.

MOHÁCSI TE 1888 - PVSK NKA LEÁNY U12 36-57 (17-10,3-12,14-14,2-21)

2023.03.12. 09:00

Leány U12-es bajnokság

U12: Baka Júlia (16), Egri Tziotziosz Elena (6), Fábián Fanni (2), Farkas Anna Róza, Kutor Lili Anna (9), Lakatos Lili (1), Nagy Kamilla Emma, Nagy Luca (6), Stehler Kincső Zsuzsanna (3), Szerecz Borka (11), Mócz Míra (3)

Pécsi Dorottya: - Az első negyedben a védekezésben nem találtunk magunkra, viszont a többi negyedben tudtunk javítani. Jól védekeztünk a labdáson és a labda nélkülieken is, így tudtunk nyerni. Gratulálok a Lányoknak!

PVSK NKA LEÁNY U12 - KASI C 64-63 (16-23,20-14,13-20,15-6)

2023.03.12. 12:00

U12: Baka Júlia (6), Egri Tziotziosz Elena (15), Fábián Fanni (1), Farkas Anna Róza (5), Kutor Lili Anna (5), Lakatos Lili (2), Nagy Kamilla Emma (4), Nagy Luca (12), Stehler Kincső Zsuzsanna (2), Szerecz Borka (6), Mócz Míra (6)

Pécsi Dorottya: - Az első negyedben a fiúk előre lőtt labdái miatt előnyre tudtak szert tenni. Taktikát változtatva próbáltuk megakadályozni a hosszú passzokat. Ami a többi negyedben sikerült is, így folyamatosan közel tudtunk maradni. A végén pedig nagyobb volt a szívünk és az akaraterőnk, így végül mi szereztük az utolsó döntő kosarat. Nagyon büszkék vagyunk a Lányokra, csak így tovább!

Férfi Kosárlabda Utánpótlás

PVSK NKA FIÚ U18 - DEAC KA/A 78-93 (14-27, 25-14, 18-33, 21-19)

2023.03.11. 14:00

Fiú junior rájátszás

U18: Harka Szabolcs (18), Huszka Boldizsár Péter (13/3), Radó Ádám (16), Rozmer Bálint (14/3), Márkus Péter, Viszt Marcell, Mogyorósi Balázs (11), Aradi Attila (3), Pallag Adrián, Bodonyi Barnabás, Simon Levente (1), Vágó Máté (2)

Szabó Gergely: - Gratulálok a DEAC-nak a győzelemhez, eközben pedig azon gondolkodom, hogy amikor este megnézem a meccs felvételét, ugyanúgy önmegsemmisítésnek érzem-e az első és a harmadik negyedben nyújtottakat. Ha igen, akkor sírok is egy keveset, mert a koncentráció valamiért mindig szétesik, ami miatt nem tudjuk megfogni a lehetőséget. Az egyértelmű, hogy sokkal jobban kezeljük az erősebb ellenfeleket, de a sikeresség ma bizony alapvetéseken múlott.

NYKK EÖTVÖS U16 - PVSK NKA FIÚ U16A 93-62 (20-13,22-14,27-24,24-11)

Fiú kadett bajnokság, rájátszás

ASzC, 4400 Nyíeregyháza, Semmelweis u. 15.

U16A: Fitus-Barics Dániel (5/3), Földing Zalán (6), Galambos Gábor (3/3), Galambos Gergő (3/3), Jaczó Zoltán (3/3), Michael Nakhleh, Szabó Zoltán (5/3), Takács András István (28), Glück Patrik, Gyurka Dániel, Szabó Damján (7), Gayer Hunor (2)

Stranszky Bettina: - A buszban töltött 6,5 óra jobban látszott rajtunk, mint a héten vagy az elmúlt hónapban elvégzett edzésmunka. Kapkodtunk támadás és puhák voltunk védekezésben. Az is igaz, ha nem voltunk teljesen puhák, akkor az szabálytalan volt...

DEAC KA/B - PVSK NKA FIÚ U16A 49-95 (9-21,13-24,11-23,16-27)

2023.03.11. 10:00

Tóth Árpád Gimnázium, 4024 Nyíregyháza, Szombathi I. u. 12.

U16A: Fitus-Barics Dániel (7), Földing Zalán (14), Galambos Gábor, Galambos Gergő (2), Jaczó Zoltán (6/6), Michael Nakhleh (3), Szabó Zoltán (17), Takács András István (13), Glück Patrik (2), Gyurka Dániel (7/3), Szabó Damján (17), Gayer Hunor (7)

Stranszky Bettina: - Ma nagyobb energiákat mozgosítuttunk a mérkőzésen. Ennek megfelelően ma mindent viszont láttunk, amit 3-4 héten gyakoroltunk. Volt, amit többször is, volt, amit csak egyszer, de mindenképp nagyon bíztató volt a kép. A Moltentől pedig nagyon várjuk a jutalékot az eladott labdák után!

PVSK NKA FIÚ U12 - NKA PÉCS FIÚ A 44-88 (7-13; 16-34; 11-15; 10-26)

Fiú U12-es bajnokság

NKA, Pécs

U12: Papp Buda (5), Zsilics Máté (11), Szalmásy Ákos (11), Kosaras Áron (7), Kovács Péter, Lánczos Lázár (1), Puszpán Csanád, Szatmári Nimród (3), Szegedi Bence Szilárd (1), Vida Ármin (4), Horváth Ákos, Kőrösi-Kanics Noé (1)

Stranszky Bettina: - Az első 3 negyed nem nézett ki rosszul. Ha nem hagyunk ki ennyi 1:0 ziccert akkor ez egy sokkal szorosabb meccs lett volna. A védekezésünk időnként puha volt, illetve a támadó játékunk kicsit lassú, dolgozunk a következő fordulóig rajta.

KSC SZEKSZÁRD - PVSK NKA FIÚ U12 58-81 (11-22,14-23,14-18,19-18)

2023.03.12. 10:30

NKA, Pécs

U12: Papp Buda (14), Zsilics Máté (10), Szalmásy Ákos (21), Kosaras Áron (3), Kovács Péter (1), Lánczos Lázár, Puszpán Csanád (7), Szatmári Nimród (5), Szegedi Bence Szilárd (3), Szegedi Zsombor Márton (5), Vida Ármin (8), Kőrösi-Kanics Noé (4)

Stranszky Bettina: - Nem gondolom, hogy jól játszottunk. Sajnos az 1:1 védekezésünk nem igazán létezett, ez kifejezetten elszomorított. Támadásban láttam szép leindításokat, de a felállt védelem elleni támadásunk itt is lassú volt. Kicsit fel kell pörögnünk. Gratulálok ellenfelünknek igazán harcos lányokból állnak.