Bronzérmes lett a magyar válogatott

Elképesztő sikert arattak az EYOF-on a fiatalok.

Szombat délután került sor a helyosztó mérkőzésekre, melyen a magyar válogatott Belgium ellen lépett pályára Besztercebányán, az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál kosárlabda tornáján.

Az első negyed jobban indult a belga együttes számára, habár ez a játékrész végeredményén nem látszott, mégis egy 10-4-es vezetéssel kezdett ellenfelünk négy perc után. Ezt követően felvették a mieink a ritmust és elkezdtük uralni a mérkőzést. A negyed kétpontos magyar előnnyel zárult, 16-14.

Hasonlóan kezdődött a második negyed is, a piros-feketében játszó belgák nagy iramban bekezdtek, amit a mieink egy időkéréssel szakítottak félbe a 14. percben. Debreceni Eszter tanítványai jól reagáltak az edző kéréseire, és ismét átvették a vezetést, 4 pontos magyar előnnyel mehettek szünetre a játékosok. 30-26.

A második félidő jól kezdődött a magyar lányoknak, érvényesítették az akaratukat, agresszívan, jól védekezve 14-4-re megnyerték a negyedet, ezzel már 44-30-ra vezetett válogatottunk.

A záró etapban fel tudták küzdeni magukat a belgák 4 pontra, hiszen egy 11-1-es rohanásban voltak, szerencsére azonban erre is tudtunk reagálni. Nem engedtek ki a magyar lányok, mindig volt, aki a legjobbkor tudott a csapat vezérévé előlépni. Végül 57-46-ra győzött a magyar csapat, ezzel az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon bronzérmet szereztek.

Magyarország - Belgium 57-46 (16-14, 14-12, 14-4, 13-16)

Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál, leány torna

Szlovákia, Besztercebánya, Besztercebányai Egyetemi Sportcsarnok

Magyarország: Völgyi -, Vasi 8, Tózer-Nemes 6/3, Halmágyi 9/3, Szücs 8. Csere: Drahos 13/3, Sinka-Pálinkás 6, Subotic 4, Gréts 1, Kendelényi 2, Czirkos -, Hőgye -.

Belgium: Pauwels 2, Govaerts 5/3, Declerq 12, Verburgt 12/3, Cop 5. Csere: De Groof -, Bevernage 7, Seny 3/3, Manghelinckx -, Verelst -, Clabodts -, Godart -.

Debreceni Eszter: - Tudtuk, hogy egy nagyon kemény meccs áll előttünk. A belga együttes hasonló szerkezettel lépett a pályára, mint mi. A harmadik negyedben olyan extra játékunk volt, amire nem találtak ellenszert, lehetett érezni, hogy ha nem esünk szét fejben, akkor ez a győzelem a miénk lehet. Büszke vagyok a csapatra, felemelő érzés ez a siker, hiszen nagyon sokat dolgoztak ezért a lányok. Nem számított senki erre az eredményre, hiszen egy nagyon fiatal kerettel vágtunk bele a tornába, úgy gondolom, hogy feltették az i-re a pontot. Óriási elismerés illeti a csapatot!