Szerdán Megyei Kupa döntőt játszik labdarúgó csapatunk.

Messzire kellene visszamenni az időben, hogy kiderítsük, mikor játszott valamilyen kupában döntőt a labdarúgó csapatunk. A Magyar Kupa sorozatban, az utóbbi 10 évben játszhattunk az országos főtáblán, először 2012-ben a Budapesti Honvéd ellen mérkőzhettünk a Verseny utcában, több mint ezer néző előtt.

A Honvéd akkori edzője a jelenlegi szövetségi kapitány, Marco Rossi volt, és a vendégek egy nagyon jó mérkőzésen jutottak tovább, nagy fociélményt szerezve a nagy létszámú közönségnek. A tavalyi évben is sikerült az országos főtábla, akkor az NB III-as Iváncsa ellen játszottunk, és egy küzdelmes meccsen esett ki csapatunk.

A főtáblán már ott vagyunk, de előbb a megyében is el kell dönteni ki a megyei kupa győztese. Szerdán az a Pécsvárad lesz az ellenfél, amely csapat pillanatnyilag vezeti a megye I-es tabellát, igaz a 20. fordulóban Pécsváradon 4-3-ra nyert a PVSK, de ez most egy teljesen másik mérkőzés lesz.

Azért lesz más meccs, mert egy kupát magasra emelni nagyszerű érzés, és ezért mindent megtesznek a csapatok, és azért is, mert egy csapat életében, így a PVSK életében is hatalmas siker lenne a kupagyőzelem.

Milyen esélyünk van a Megyei Kupa megnyerésére kérdeztük Mink Olivér vezetőedzőt.

Természetesen teljesen más meccs lesz, mint a bajnoki, a számokat és a tabellát nézve nem mi vagyunk ennek az összecsapásnak az abszolút esélyesei. A Pécsvárad jelenleg is éllovas és bajnokesélyes, de mi is jó szériát produkáltunk az utóbbi időben, ezzel sikerült némi tekintélyt kivívnunk. Nem tudom milyen taktikát választ az ellenfél, de ha az első perctől nekünk esnek, az kedvezne a mi játékunknak. Egy biztos, nem fogunk taktikázni, mert az első perctől az utolsóig támadni kell.

Felkészültünk mindenre, nagyon tiszteljük az ellenfelet, de nyerni akarunk, és biztos vagyok benne, hogy mindkét csapat, még a rendes játékidőben el szeretné dönteni a találkozót. Nagyon remélem, hogy mi emelhetjük magasba a Megyei Kupát.

A hétvégén mindkét együttes idegenben nyerte bajnoki találkozóját, és jó formában van mindkét gárda. A találkozó semleges pályán, a PMFC Stadionban lesz szerdán, 17 óra 30 perckor.

Ha a rendes játékidőben döntetlen a mérkőzéses, 2x15 perc hosszabbítás következik, ha akkor sincs döntés, a megfelelő szabályi keretek között, jönnek a 11-esek.