Magabiztos játékkal nyert Siklóson a PVSK

A nehezen játékba lendülő, de később saját játékának ritmusát megtaláló, szép gólokat lövő PVSK, az eltiltott Kiss Krisztián nélkül, miután egy szerencsés góllal vezetést szerzett, a kupamérkőzéshez hasonló különbségű győzelmet aratott Siklóson.

Siklós FC – PVSK 0-5 (0-3)

Férfi Labdarúgás, Megye I-es bajnokság 27. forduló, Siklós 121 néző

Vezette: Horváth Gy. (Nagy, Karcagi)

PVSK: Bárány Barót (Zunnert) – Városi, Tornyos, Fiáth, Pál – Kiss D., Turi, Sziládi, Gergye (Kerényi) – Draskóczi (Bihari), Nagy J. Vezetőedző: Mink Olivér

Góllövő: Tornyos, Bihari, Kiss D. 2, Keresztes (öngól)

A gólok története:

39. perc: Furcsa és szerencsés góllal szerzett vezetés a PVSK. Keresztes mintegy harminc méterről magasan hazaadta a labdát, a siklósi kapus próbálta eltalálni lábbal, de a játékszer felpattant és a siklósi kapuba vánszorgott, öngól, 0-1!

41. perc: Ügyes adogatás után a jobb oldalon felzárkózó Kiss Dominik elé került a labda, aki mintegy 10 m-ről óriási bombát zúdított a kapuba, 0-2

45+2. perc: És még nem volt vége. Ismét kis Dominik lőtt kapura, a kapus csak beleérni tudott, de nem tudta megakadályozni, hogy ne legyen gól, 0-3!

47.perc: Rögtön góllal kezdődött a második félidő. Turi Tamás lőtt be szögletet, előbb Sziládi, majd Városi próbálkozott lövéssel, a labda azonban kipattant, és az érkező Tornyos mintegy 15 m-ről a kapu jobb sarkába bombázott, 0-4!

Biharit becserélte Mink Olivér, és a játékos előbb a kapust is kicselezve a kapufára lőtte a labdát, majd a 84. percben, Turitól kapott kiváló indítást, és néhány lépés megtétele után belőtte a kapus mellett az ötödiket, 0-5!

A felszabadultan játszó, pontos adogatásokkal támadásokat szövő PVSK ilyen arányban is megérdemelten nyert. Szerdán a Megyei Kupa keretében a Pécsvárad ellen játszanak döntőt a fiúk.

Mink Olivér:

Bár ugyanannyira nyertünk, mint a kupameccsen, de ez volt a kettő közül a nehezebb találkozó. Fokozatosan felőröltük az ellenfelet, a fiatalok jól szálltak be a találkozóba, és ez utánpótlásedzőink munkáját is dicséri. A második félidőben voltak kevésbé jó periódusaink, de ne feledjük, szerdán Megyei Kupa döntő van, néhány játékosunkat pihentettük arra a találkozóra.