Magabiztos játékkal nyert a Pécsvárad

A játék minden elemében, és valamennyi csapatrészében jobb vendégek, töménytelen gólhelyzet kihagyva sima győzelmet arattak, a megilletődötten és enerváltan futballozó PVSK-val szemben.

Labdarúgó mérkőzés: PVSK – Pécsvárad SE R-Bus 0-4 (0-2)

Férfi Labdarúgás, Megye I-es bajnokság 5. forduló, PVSK Verseny utcai Sportpálya, 100 néző Vezette: Ádám (Szkrajcsics, Gyuradinovics)

PVSK: Győri – Dalipi A. (Dalipi R.), Piukovics, Fiáth, Pál – Sziládi (Kabashi), Ndjodo, Nagy, Draskóczi (Kántor) – Rácz (Sztruhár) Vezetőedző: Tóth Máté

Góllövők: Havasi 2, Piukovics (öngól), Takács

Nagyon furcsa mérkőzés volt ez, nagy lendülettel kezdett a Várad, nyerték a párharcokat, minden labdán rajta voltak, és különösen az első félidőben, szépen és gólratörően játszottak. Tucatnyi helyzetből be is lőttek kettőt. A sors iróniája, hogy a 7. percben öngóllal szereztek vezetést. A 16-os sarkánál Piukovics Martin olyan szerencsétlenül nyúlt a labdához, hogy az a kapujából kifutó Győrin átszállva a saját kapuba hullott. 0-1!

A 22. percben egy lepattanó labdát Havasi a PVSK kapujának bal oldalába bombázott. 0-2! Jellemző, hogy az első igazi lövésünk a 40. percben Draskovics révén találta el a kaput, János Gergő azonban jól hárított. (Más kérdés, hogy Draskóczi talán jobban járt volna, ha beadja a labdát.)

A második félidő első támadását mi vezettük, de néhány perc után ugyanúgy folytatódott minden, mint ahogy az első félidőben folyt. A 64. percben Takács viharzott el a baloldalon, majd a lövése után a Győriről kipattanó játékszert fejjel továbbította a PVSK kapujába. 0-3!

És jött a negyedik, szintén Havasi volt a főszereplő, ezúttal a 64. percben egy kavaródás után 8. m-ről bombázott a léc alá. 0-4!

Sok mindent nem lehet hozzáfűzni ehhez a találkozóhoz, de az a megilletődött játék, amit csapatunk bemutatott, alapos elemzést igényel. Az biztos, jó csapat a Pécsvárad, és ha Győri nem véd ilyen kiválóan, bizony nagyobb különbségű is lehetett volna a vendéggyőzelem. Szívesen leírjuk, hogy a következő mérkőzésen lehet javítani, de az a Mozsgó-Szentlőrinc II. lesz, idegenben.

Tóth Máté vezetőedző, PVSK: - Szerintem most nem érdemes szakmázni, nem tudtuk a saját játékunkat játszani, bátortalanok voltunk. Mindenki előtt nyilvánvaló, hogy a Pécsvárad egy nagyon jó csapat, régóta készülnek már az NB III-ra, és úgy is játszanak. Nem marad nekünk más, csak az, hogy gratuláljunk a mai győzelmükhöz.