A hétvégén városi rangadó a Megye I-ben

A PVSK és a PEAC találkozókon mindig késhegyre menő küzdelemben születik meg a végeredmény, sok párharccal tarkítva. Bizonyára így lesz ez a hétvégén is, hiszen a mindkét labdarúgó csapat további bajnoki szereplését befolyásoló találkozót, a megyei focitársadalom is nagy figyelemmel kíséri.

A rangadónak különleges légköre van, jó idő esetén sok néző is lesz a Verseny utcában. A legutóbbi fordulóban a PVSK 5-0-ra verte a Harkányt, a PEAC némi meglepetésre hazai pályán az utolsó percben kapott góllal szenvedett vereséget a Szederkénytől.

Azt kérdeztük Tóth Mátétól a PVSK vezetőedzőjétől, mi lehet a nyerő taktika az egyetemisták ellen. – A két szomszédvár összecsapásán mindkét csapat játékosai óriási erőbedobással küzd majd. – kezdte a szakvezető, majd így folytatta.- Az biztos, hogy csak akkor nyerhetünk, ha nagyon jól védekezünk. A PEAC rendkívül erős támadósorral rendelkezik, nagyon veszélyesek a kapura, és 41 gólt lőttek eddig a bajnokságban.

Nekünk nagyon stabilnak kell lennünk hátul. Láttam a Szederkény elleni találkozójukat, és egy védelmi hibából kapott utolsó perces gól is azt bizonyítja, hogy meg lehet verni őket. Egy biztos, aki pályára lép, mindent megtesz majd a győzelemért.

A Harkány elleni meccshez hasonlóan gólratörően kell játszanunk, és akkor együtt örülünk majd a meccs végén.- fejezte be Tóth Máté.

A PVSK - PTE-PEAC labdarúgó mérkőzés vasárnap14:30 órakor lesz a PVSK Verseny utcai pályáján. A találkozó védettségi igazolvánnyal látogatható.