Javítottunk a statisztikákon – sima győzelem a Harkány ellen

Nem okozott nagy meglepetést, hogy hazai pályán legyőztük az eddig minden mérkőzését elveszítő Harkány együttesét. A mérkőzés előtti kijelölt célt is végrehajtotta csapatunk, úgy nyertünk viszonylag nagy gólkülönbséggel, hogy a vendégek szépíteni sem tudtak.

AutoCity Volkswagen Baranya Megyei I. osztály 9. forduló

PVSK- Gyógyfürdő Harkány 5-0 (2-0)

Gólszerzők: Sziládi Roland (27’, 39’), Rácz Ervin 65’, Ndjodo Edouard 67’, Dalipi Armend 81’

PVSK: Bárány Barót Bálint, Dalipi Rejjan, Edouard Ndjodo (1), Kántor Martin Dominik, Kiss Krisztián Roland, Mácsodi Ferenc Tamás, Nagy Jeromos, Pál Marcell, Tornyos Péter, Turi Tamás, Rácz Ervin (1), Fiáth Péter, Sztruhár Botond, Piukovics Martin, Dalipi Armend (1), Sziládi Roland (2) Vezetőedző: Tóth Máté

Játékvezető: Brozovics László. Asszisztensek: Nayg Norbert, Véghelyi Zoltán

Gyorsabban, pontosabban. Ez a két szó hallatszott legtöbbször a pályáról a mérkőzés első 25 percében. Talán a verőfényes októberi napsütés, vagy a szombati ebéd tette kissé kényelmessé a csapatot, mert a gyorsaság és a pontosság is hiányzott az első félidő elején. A játék képe ennek ellenére egysíkú volt, javarészt a Harkány térfelén pattogott a labda.

A 27. percben is a pálya közepéről indult Tornyos előre ívelése, ami egy védőtől Sziládi elé pattant. Egy igazítás után Sziládi lőtt, a labda egy harkányi lábon megpattant, és hatalmas ívet leírva, szinte mindenki meglepetésére a hálóba pottyant. 1-0

A gólt visszafogottan ünnepelte a PVSK is, érezték a játékosok, hogy ennél nagyobb sebességre kell kapcsolni. A középkezdés után viszont egy kulcsjátékost veszítettünk. Turi indult volna a középvonalról, de Illés ottfelejtette a lábát és Turi hatalmasat esett. Nem is tudta folytatni a játékot, Pál Marcell állt be a helyére.

Tovább támadott a PVSK, a sebesség is nőtt, és ennek köszönhetően az eredmény is változott. A 39. percben Ndjodo futott el a jobb szélen. Jól látta meg a másik oldalon érkező Sziládit, aki két földön ragadt védő között emlkedett a levegőbe és a kapus mellett fejelt szép gólt. 2-0

A második félidőben továbbra is óriási fölényben játszott a PVSK, és egyre több szép helyzetet alakított ki a csapat. A 61. percben újra Ndjodo adott be jól, Rácz kapásból továbbította a kapu felé, de mellé ment.

Öt perccel később aztán már kaput talált a labda. Sziládi remekül indította Ráczot, aki elfutott a jobb oldalon. „Csináld Ervint” – kiáltotta neki Djodo, Ervin pedig csinálta. Majdnem az alapvonalig cselezett a védők mellett, aztán pedig nem beadás következett, ahogy mindenki várta, hanem befelé indult. Rácz kicselezett még egy védőt, majd higgadtan a bal felsőbe lőtt, a harkányi kapus pedig csak szemmel tudta követni a labdát. 3-0

Alig egy percet kellett várni a következő hazai gólra. A csereként nemrég beállt Dalipi jobbról középre adott, de egy védő kifejelte a labdát. A 16-os vonalánál Sziládi vette le, egyet lépett vele a kapu felé, ám fennakadt egy védőn. A játékvezető büntetőt ítélt, amit Ndjodo lőtt a bal felsőbe, szint pont ugyanoda, ahová korábban Rácz célzott. 4-0

Negyedórával később Rácz cselezett a 16-os előtt, aztán Pálhoz passzolt. Ő remekül vette észre a jobboldalon érkező Dalipit, neki továbbított. Dalipi Armend pedig egyet igazított, majd a kapu bal oldalába bombázott. 5-0

A végén tovább növelhette volna az előnyt a PVSK. Ndjodo kapott egy szép labdát az ellenfél kapuja előtt, de öt méterről a kapu fölé lőtt.

Tóth Máté: Gratulálok a csapatnak, a mérkőzés előtt az volt a cél, hogy ne kapjunk gólt és minél nagyobb különbséggel nyerjünk. Ha nem is sziporkázó játékkal, de teljesítettük a célunkat.