Újabb szép győzelem!

NB I. B-s csapatunk végéig vezetve zsebelte be szezonbeli negyedik győzelmét.

PVSK-Cargate - Óbudai Kaszasok 85-62 (26-19, 18-10, 20-25, 21-8)

Kosárlabda-NB I. B

PVSK-Cargate: Fülöp 13/6, Goldring 14, Popadics 12/9, Armaghani 6, Kalmár 7. Cs.: Farkas 20/12, Mándity 7/3, Futó 4, Hőgye 2, Gordán, Bor, Marjanovics. Vezetőedző: Andrija Csirics.

Óbudai Kaszások: Horváth, Czura 11/3, Fekete 7/3, Czirbus 20, Vas-Teplán 4. Cs.: Kalassai 7/3, Vígh 7, Bencsik, Boinitzer 4, Hegedűs 2, Ruják, Konta. Vezetőedző: Armaghani Saeed

Egyre inkább úgy tűnik, hogy a tavalyi nehézségek után ezúttal nyugodt szezonra számíthat NB I. B-s együttesünk a Piros csoportban. Persze, ahogy eddig haladnak a dolgok, ennél akár merészebb álmokat is szövögethetünk.

Most épp azért van okunk az örömre, mert Andrija Csirics vezette gárdánk ezúttal a kötelezőt hozta. Az Óbudai Kaszasokat fogadtuk ugyanis ma este, és ha már a papírforma mellettünk szólt, tettünk is azért, hogy igazolódjon az.

Az első perctől kézben tartottuk a meccset, és már a félidőre tisztes előnyt harcolunk ki. A tizenöt pontos vezetés tudatában ugyan a harmadik negyedben kicsit kiengedtunk, de Csirics gyorsan gatyába rázta a csapatot, amely a záró felvonásban egy 21-8-as tíz percet vágott ki.

Így az, hogy végül húsz feletti különbséget tettünk ellenfelünkre, nem is olyan meglepő. Mint ahogyan az sem, hogy ismét Farkas volt a legjobbunk, aki ezúttal 20 pontot tett be a közösbe.

Az előző szezonra gondolva azért egészen más úgy várni a következő kört, hogy a tabella 3-4. helyen tanyázunk - egyáltalán nem érdemtelenül!

Andrija Ciric: Jó mérkőzés volt. Alaposan felkészültünk, mert nagyon fontos találkozó volt számunkra, azért is, mert itthon játszottunk. Elkaptuk a ritmust, a játékosok megküzdöttek minden labdáért, jól játszottunk, látszott a srácokon, hogy felkészültek. Volt néhány hibánk, de ez nem számít, mert nyertünk. A következő mérkőzésünk is fontos lesz, persze mindegyik az, ott is igyekszünk hasonlóan jó teljesítményt nyújtani.