Szétdobtuk az Óbudát

Szoros első félidő után, a harmadik és negyedik negyedben ellenállhatatlan támadójátékkal nyertünk magabiztosan az Óbudai Kaszások ellen, úgy, hogy 19 hárompontost dobtunk a meccsen.

Óbudai Kaszások–PVSK-Veolia 81-107 (20-25, 22-21, 19-29, 20-32)

Kosárlabda-NB I. B Piros csoport, 8. forduló.

Óbudai Kaszások: Boros 9, Supola 9/3, Lakosa 17/15, Szabó 9, Armaghani 14. Cs.: Horváth, Balázsi 5, Varsányi 3/3, Pollák 4, Kármán 11, Dulics.

PVSK-Veolia: Micsovics 15/3, Németh 16/12, Plézer 3/3, Bíró O. 17/12, Horti 6. Cs.: Halász 18/12, Antóni 3/3, Molnár M. 11/9, Mokánszki 13, Harka 2, Frank 3/3. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Rövid ideig kicsit hasonlóan érezhettük magunkat az Óbudai Kaszások elleni bajnoki feldobása után, mint egy hete Budafokon, ugyanis ezúttal is az ellenfél szerezte meg a vezetést, sőt Lakosa hármasa után 5-2-re is a hazaiak vezettek. Innentől azonban már kicsit más volt a helyzet, mint korábban, ugyanis gyorsan kiderült, végre ülnek a külső dobásaink. Az első negyedben Németh és Bíró is kétszer-kétszer talált be kintről, de Plézer is bevágott egy triplát. Így nem is volt annyira bántó, hogy a védekezésünk viszont nem volt az igazi. A 25-20-as vezetés tíz perc után nem volt megnyugtató, de azért megérdemelt volt.

És bizony aktuális ellenfelünk ezúttal is igazolta, hogy a PVSK ellen mindenki kettőzött erővel harcol. Ezt tette az Óbuda is, amely a második negyedben foggal-körömmel küzdött. Ha nem marad meg itt is a jó kinti dobóformánk – Halász kétszer, de Antóni és Frank is eredményes volt messziről –, akkor bizony könnyen fordíthatott is volna riválisunk. És bár volt egy pillanat, amikor megléphettünk volna akár 10 ponttal is, jött pár rosszul sikerült támadás, és hazaiak ismét a nyakunkon voltak. A nagyszünethez érve néggyel még mindig mi vezettünk, de nyilvánvaló volt, hogy a második félidőre javulni kell.

Minden bizonnyal a szünetben az öltözőben is erről volt szó, ugyanis a harmadik negyedre, mintha kicseréltek volna minket. A védekezésünk olyan feszessé vált, hogy annak feltörése hosszú perceken keresztül szinte lehetetlen feladatnak bizonyult a Kaszások számára, közben pedig elől szépen termeltük a pontokat is. Micsovics ismét a csapat egyik legjobbjaként cikázott a védők között, de Bíró is remekül játszott. Ennek köszönhetően nagyon gyorsan megléptünk 10-12 ponttal, amit a harmadik negyed végére 14-re növeltünk.

A záró felvonás is jól indult, Mokánszki és Molnár duplájával, valamint Bíró negyedik triplájával egy 7-2-es szériával adtuk meg az alaphangot, és ha már megvolt a lendület, nem is hagytuk megtörni. Amikor a negyedik negyed derekán Halász, majd Molnár és még egyszer ő sorban dobott három trojkát, már 28 ponttal vezettünk. Nem is az volt már a kérdés, hogy meglesz-e a 100 dobott pont, hanem, hogy ki szerzi majd. Nos, ezen a meccsen stílszerűnek mondható, hogy épp egy hárompontosból jött a 100., méghozzá Halász révén. Végül 107-81-re nyertünk, úgy, hogy a meccsen összesen 19 (!!!) triplát süllyesztettünk el a gyűrűben.

Megvan tehát a nyolcadik győzelmünk is, jövő héten pedig jöhet a Miskolc elleni hazai mérkőzés.

Szrecsko Szekulovics: Nagyon nehéz mérkőzésre számítottam, ezt be is igazolódott az első félidőben. Bár a Kaszások is jól játszottak a hosszabb kispad döntött és az, hogy végig keményen védekeztünk és koncentráltak tudtunk maradni. Nagyon örülök, hogy a Budafok elleni szűk győzelem után most újra a saját ritmusunkban játszottunk. Gratulálok a csapatomnak és sok sikert kívánok a Kaszásoknak!