Szép győzelemmel a négy között

Végig vezetve, jó játékkal győztük le a Fót gárdáját saját közönségünk előtt a Hepp Kupa negyeddöntőjében.

PVSK-Veolia–PHOENIX-MT Fót 99-64 (27-20, 24-15, 26-15, 22-14)

Kosárlabda-Hepp Kupa, negyeddöntő. Pécs, Szamosi Nándor Sportcsarnok, 200 néző.

PVSK-Veolia: Halász 8, Harler 20/9, Molnár M. 2, Juhos 4, Horti 13. Cs.: Bor, Takács 11/9, Bíró O. 12/6, Bíró L. 8, Tóth N. 8, Németh A. 9/9, Kalmár 4. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

PHOENIX-MT Fót: Katona 14, Kinney 12, Bálint B. 3/3, Varga D. 8, Csapai 11/3. Cs.: Füzi 14/3, Nagy G. 2, Varga B., Kékesi. Vezetőedző: Surmann Gábor.

A Hepp Kupában már a négyes döntőbe jutás volt a tét, a sorsolásnak köszönhetően ráadásul ennek kiharcolására hazai környezetben tehettünk kísérletet a PHOENIX-MT Fót ellen. A bajnokságban az ősszel nagyon sima győzelmet arattunk soros ellenfelünkkel szemben, azóta azonban alaposan átalakult a fótiak kerete, az eredmények alapján erősödtek is.

Ez azonban szerencsére az első 2-3 percet leszámítva nem nagyon látszott meg ma este. Főként annak volt ez köszönhető, hogy a pár percnyi álmoskás kezdés után ismét olyan lendülettel játszottunk, ahogyan azt utóbbi három bajnokinkon már megszokhattuk. Eleinte Harler és Horti jeleskedett a pontszerzés terén, de azt is élmény volt nézni, ahogyan Halász Ákos irányította csapatunkat, alig 7 perc alatt hat gólpasszt osztott ki karmesterünk.

A vezetésünket nem is veszélyeztette semmi, főleg, mivel a padról beszállók is rendre hozzá tudtak tenni a játékunkhoz. Bár a védekezésünk az első negyedben még akadozott kicsit, a második negyedtől már a saját palánkunk alatt is minden rendben volt. Horti és Juhos úgy osztogatta a sapkákat, mintha egy nagyon komoly hidegfrontra készülnének, Halász és Molnár pedig egymás után szerzett labdákat, amiből jöttek a gyors kosarak. A félidőben így már 16 ponttal vezettünk.

A nagyszünet után pedig a tripláink is elkezdtek beesni. Harler, Takács, Németh és Bíró Olivér is sokkolta olykor egy-egy pazar trojkával a Fótot, és miközben a vendégeknél Katonán és Füzin kívül a második félidőben nem nagyon volt senki, aki pontokat tudott volna termelni, az előnyünk is szépen fokozatosan duzzadt. Mire az utolsó negyedhez értünk már volt harminc is közte, így az utolsó percekre alapembereink már pihenhettek egy kicsit.

Kalmár Viktor is játéklehetőséget kapott, amit egy pazar szerelés mellett két szép kosárral hálált meg. Ugyan a 100 dobott pont ezúttal nem jött össze, de ez az egyetlen negatívum, amit a mérkőzés kapcsán meg tudunk említeni – már, ha ez egyáltalán negatívum.

A teljesen megérdemelt 99-64-es győzelem azt jelenti, hogy ott vagyunk a Hepp Kupa négyes döntőjében!

Szrecsko Szekulovics: - Először is köszönöm a szurkolóknak, hogy hétköznapi napon is ennyien kilátogattak a mérkőzésre! Megint nagyon elégedett vagyok azzal, ahogy ma este játszottunk. Simán nyertünk, mindenki játszott, örülök, hogy a PVSK bejutott a legjobb négy csapat közé, remélem sikeresen vesszük a következő fordulót is. Most négy nap szünet következik a játékosaimnak, szeretném, hogy feltöltődjenek, együtt legyen mindenki a családjával, aztán jövünk vissza és azért dolgozunk, hogy továbbra is ilyen sikeresek legyünk és megörvendeztessük a szurkolóinkat!