Szenzációs utolsó negyed után 2-0 ide!

Bár az utolsó tíz perc elején hét ponttal még a MAFC vezetett ellenünk, szenzációs védekezéssel, Bíró Olivér pazar teljesítményével és Antóni tripláival idegenben is le tudtuk győzni ellenfelünket, így egy lépésre kerültünk a fináléhoz!

MAFC–PVSK-Veolia 79-86 (19-25, 25-20, 26-18, 9-23)

Kosárlabda-NB I. B Piros csoport, elődöntő, 2. mérkőzés.
MAFC: Pintér 9/3, Tóth P. 20/3, Buzás 10/3, Komma 21, Bordács 2. Cs.: Polgárdy 9/3, Biber, Misek 8. Vezetőedző: Lakits András.
PVSK-Veolia: Halász 4, Harler 17/3, Molnár M. 9/6, Bíró O. 20/3, Horti 12. Cs.: Antóni 15/15, Németh A . 1, Tóth N. 2, Takács D., Bíró L. 6. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Azzal az eltökélt céllal léptünk pályára a MAFC otthonában, hogy az bajnoki elődöntős párharcot 2-0-ra alakítsuk, még ha pontosan tudtuk is, hogy ez idegenben egyáltalán nem lesz egyszerű. Ehhez képest jó ritmusban, higgadtan tudtuk elkezdeni a meccset, és nagyjából ott folytattuk, ahol az első meccsen a Szamosiban abbahagytuk. Horti vitte a prímet támadásban, hátul pedig ismét sikerült megfognunk Tóth Pétert – igaz Komma játékával nem nagyon tudtuk mit kezdeni. Ezzel együtt is végig vezettünk az első tíz percben, amelyet végül hat ponttal meg is nyertünk.

És a második tíz perc sem tűnt úgy, hogy nagy változást hoz majd, tartottuk az előnyünket, a padról beszálló Antóni hozta a tripláit, és Bíró Olivér ismét vezére volt csapatunknak. A nagyszünethez közeledve úgy állt a dolog, hogy akár tízzel is meg tudunk lépni, azonban az utolsó másfél percben hatalmasat ment a MAFC, és kis híján a vezetést is átvette, igaz azért egy pont maradt még a vezetésünkből a félidőre.

A harmadik negyed aztán rémálomszerűen indult, a MAFC ugyanis pillanatok alatt csinált egy 7-0-t, amire azonnal időt is kellett kérnie Szrecsko Szekulovicsnak. Ez csak félig-meddig volt hatásos, mert bár az olló nem nyílt tovább, de lassan beállt a 6-7 pontos hazai vezetés. Ezekben a percekben Bíró Olivér volt, aki tartotta a lelket a csapatban, kis túlzással minden támadásunkat ő fejezte be kosárral. Az igazat megvallva még annak is örülhettünk a haramdik negyed végéhez érve, hogy „csak” héttel ment az ellenfél.

A lecke tehát alaposan fel volt adva az utolsó tíz percre, hiszen épp akkor kellett volna villantanunk, amikor egy masszív negatív spirálban voltunk. A kulcs az lehetett, hogy a védekezésünket valahogyan tegyük rendbe – és ezt a csapat is átérezte. Hat perc alatt csak 8 pontot tudott dobni a MAFC, és hajrához közeledve előbb Antóni, majd Molnár is bevert egy-egy triplát, amivel hosszú idő után feljöttünk egyetlen pontra. Jött is a hazai időkérés, amit azonban egy újabb remek védekezés, és még egy Antóni-trojka követett, így szűk három perccel a vége előtt 80-78-ra ismét mi vezettünk! És persze milyen, amikor egy üzlet beindul? Jött egy 2+1-es Harler-alakítás, majd biztos ami biztos, Antóni az ötödik hármasát is a helyére tette, így 86-78-as vezetésünknél, alig egy perccel az előző után, ismét időt kellett kérnie az ellenfélnek.Ezt egy Buzás-pont követte büntetőből, majd egy újabb remek védekezés, az utolsó percen belülre lépve, hét pontos vezetésünknél jött a harmadik MAFC-idő is. Az azonban már nem segített ellenfelünkön, így egy fantasztikus, 23-9-re megnyert utolsó negyednek köszönhetően behúztuk a második győzelmet is az elődöntőben. Kedden este, hazai pályán így már azzal a tudattal vághatunk neki a harmadik felvonásnak, hogy egy újabb győzelem már döntőbe jutást jelent!

Szrecsko Szekulovics : Nagyon furcsa mérkőzés volt. Azt gondolom, jól játszottunk, vezettünk, aztán a MAFC fordított és hátrányba kerültünk. Aztán az utolsó három percben jól védekeztünk, így a támadásunk is feljavult, majd sikerült megfordítanunk és megnyernünk a mérkőzést. Nagyon büszke vagyok a csapatra, megmutattuk az igazi karakterünket. Gratulálok a MAFC-nak, nagyon jól játszottak. Óriási mérkőzés volt, hatalmas csata folyt a pályán. 2-0. Megyünk tovább. Nagyon nagy esélyünk van, de jön még a következő mérkőzés. Remélem, kedden, hazai pályán tudunk nyerni és megyünk a döntőbe.