Százat dobtunk a bronzmeccsen

Végig vezetve szerezte meg a torna harmadik helyét a PVSK-Veolia. A szegediek hiába zárkóztak fel többször is, a jól játszó Hortinak is köszönhetően magabiztosan nyertünk.

SZTE-Szedeák - Pécsi VSK-VEOLIA 80-100 (21-32, 26-27, 21-17, 12-24)
Orosz László Férfi Kosárlabda Emléktorna, bronzmérkőzés. Kaposvár, Városi Sportcsarnok

Szeged: Miliszavljevics 12, Wirth 13/3, Balmazovics 14/9, Krapic 17, Asbury 13. Csere: Kerpel-Fronius B., Vágvölgyi 9/9, Olasz 2, Kerpel-Fronius G., Mayer, Balogh. Vezetőedző: Andjelko Mandics. PVSK-Veolia: Pongó 5, Smith 15/12, Diggs 17/6, Csirics 8/3, Horti 24. Csere: Budimir 14/6, Aiken 11/3, Ruják 3, Antóni 3/3, Bíró L. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

A mérkőzés eredményének alakulása: 3. perc: 0-7, 7. perc: 11-21, 12. perc: 24-37, 17. perc: 38-42, 22. perc: 49-61, 27. perc: 62-68, 32. perc: 68-78, 38. perc: 80-94.

Csirke Ferenc: - Újra jó volt a támadójátékunk, úgy érzem, itt jó úton járunk, ezen a területen több opciónk is van. Ma ismét kiemelkedően dobtunk, remélem ez később is így lesz, de a játékosaimnak elmondtam a mérkőzés után, hogy jó eredményt hosszútávon csak védekezéssel tudunk majd elérni. A 20 pontos különbség ellenére voltak hibák, össze kell még csiszolódnia a csapatnak. Ami engem nagyon bosszantott az a sok eladott labdánk volt, a bajnokságban ezek már nem férnek bele, ezen mindenképp változtatnunk kell. Ma egy teljesen más védekezést alkalmaztunk mint tegnap az ASE ellen, ezt edzéseken eddig kevés alkalommal gyakoroltuk, jó volt meccsen is csiszolgatni.