Remek játékkal nyertünk itthon

A második félidőben kis túlzással lenulláztuk a Kecskemétet, és végül 95-74-re nyertünk, behúzva ezzel első hazai győzelmünket.

PVSK-Veolia–Duna Aszfalt-DTKH 95-74 (25-26, 18-21, 29-12, 23-15)

Kosárlabda-NB I., férfiak, 4. forduló. Pécs, 500 néző. V.: Cziffra, Goda, Horváth.

PVSK-Veolia: Illés 3/3, Goldring 2, Bryson 21/12, Gordon 5/3, Brkics 15. Cs.: Haynes-Jones 23/15, Ivosev 8, Popadics 3/3, Bíró O. 11/9, Doktor 4, Kalmár. Vezetőedző: Dragan Alekszics.

Duna Aszfalt-DTKH: Pollard 4, Jaramaz 14/3, Milutinovics 14, Kucsera 7/3, Karahodzics 9. Cs.: Dramicsanyin 4, Kiss 4, Wittmann 15/15, Körmendi 3/3. Vezetőedző: Váradi Kornél.

A Nyíregyháza elleni győzelmünk után, érthető módon önbizalommal telve vágtunk neki idei második hazai bajnokinknak a Kecskeméttel szemben. Az pedig külön jó hír volt, hogy a vállsérülést szenvedő Illés Máté is játékra tudott jelentkezni, sőt, mindjárt a kezdő ötösben találta magát. Akárcsak az előző fordulóban bemutatkozó Justin Gordon – épp az ő duplájával indult a meccs.

Egy gyors kecskeméti roham után azonban már 7-3-ra vezetett ellenfelünk, jött viszont Bryson kosara, majd Gordon triplája és máris itt volt az előny. A Kecskemét persze gyorsan válaszolt, és a következő percekben 2-3 pontos előnyt dolgozott össze. Ez egészen az első negyed utolsó két percéig kitartott. Addig, amíg Haynes-Jones és a Bíró be nem vert egy-egy triplát.

Egy labdaszerzést követően Brkics zsákolása pedig már azt jelentette, hogy 20-17-re vezetünk. Jött is a vendég-időkérés, majd a kecskeméti fordítás, a meccs pedig kezdett egyre jobb lenni. Persze az első negyed végén, Wittmann hárompontosa után nem feltétlenül éreztük volna így, a slusszpoén viszont Haynes-Jonesé volt. Így is a Kecskemét vezetett, azonban a 25-26-os eredmény nem volt lehangoló.

Igen ám, csakhogy a második negyed egy villámgyors 0-5-tel indult, így nem is csoda, hogy Dragan Alekszics szinte dühöngve kért időt. Ez sem segített azonban sokat, támadásban ugyanis teljesen megállt a játékunk, közben pedig 9 pontra nőtt apránként a kecskeméti vezetés. A második negyed harmadik percének végén Bryson törte meg a jeget, majd rögtön utána érkezett Popadics trojkája, így pedig már egy fokkal nyugodtabban várhattuk a folytatást. Már csak azért is, mert Bryson is betalált kintről, és visszatért a meccs abba a mederbe, amelyben az első negyedben folyt. Az első félidő utolsó négy percére már egálról fordulhattunk rá. Ha egy kicsivel is, de ez a periódus a vendégeknek sikerült jobban, így a félidőben 43-47 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedet aztán, már-már hagyományosnak mondhatóan akadozó játékkal kezdtük. Szerencsénkre azonban ezt a Kecskemét nem tudta kihasználni. Aztán pedig, ahogy teltek a percek, úgy kezdtük dominálni a meccset. Brkicset végre meg tudtuk játszani a palánk alatt, a jó passzokat pedig rendre kosárral hálálta meg centerünk. Emellett ráadásként beindult Haynes-Jones, aki szabályosan megbolondította védőit, és kezdett tarthatatlan lenni. A vezetést átvettük, és óriási tempót diktáltunk. Nem is tudott ezzel mit kezdeni a Kecskemét.

Illés is betalált a sarokból, és a negyed végéhez közeledve már akkor kellett időt kérnie a vendégek mesterének, amikor tizenkét ponttal vezettünk! Persze a ponterős játék mellett ehhez az is kellett, hogy védekezésben szinte az egész negyed során extázisban voltunk. Jöttek is a labdaszerzések, a gyors indítások és a könnyű kosarak. A 30. perc legvégén Kucsera kettese így csupán arra volt jó a KTE-nek, hogy feljöjjön 72-59-re.

A nagy kérdés az volt az utolsó negyed előtt, hogy a magabiztosnak tűnő előny teherként nehezedik-e majd ránk, vagy inkább felszabadítja a csapatot. Nos, négy perc alatt választ kaptunk: tizenöt pontra növeltük előnyünket! Semmi jele nem volt annak, hogy rágörcsölnénk a győzelem lehetőségére. Ivosev vezetésével remekül zárt a védelmünk, elől pedig valahogy mindig megtaláltuk az utat a Kecskemét gyűrűjébe. Egy idő után kezdett is hitehagyottá válni ellenfelünk, nálunk pedig szebbnél szebb dolgokat mutattak Doktorék, a végére még egy kis örömjáték is belefért olykor-olykor.

Az biztos, hogy az első félidő után nem gondoltuk volna, hogy 21 pontos győzelmet fogunk aratni. Azonban a második húsz percben mutatott játékunk láttán, még ilyen különbséggel is teljesen megérdemelten nyertük meg a meccset!

Dragan Alekszics: - Az első félidőben a Kecskemét jobban tudta diktálni a tempót, több hibával játszottunk, voltak hibák a támadásunkban, a második félidőben jobban kezdtünk. Jól támadtunk, védekeztünk, volt néhány könnyű kosarunk, amit egy remek dobóforma követett. A második játékrészben megmutattuk, hogy mit kell játszani, sok sikert a Kecskemétnek a folytatáshoz!