Pariban voltunk a bajnokkal

A Bányász Kupa első elődöntőjében egyetlen rosszul sikerült negyed pecsételte meg a sorsunkat, hiszen három játékrészt is megnyertünk a bajnok Falco ellen – az oroszlányi felkészülési torna döntőjébe azonban végül a szombathelyiek jutottak be.

Falco KC Szombathely–PVSK-Veolia 82-73 (18-20, 22-6, 20-24, 22-23)

Bányász Kupa, elődöntő. Oroszlány.

Falco KC Szombathely: Váradi 8/3, Benke 17/9, Kovács 8/6, Keller 6/3, Golomán 22/6. Cs.: Perl 12/3, Clark 2, Baracs 8/6, Verasztó 6. Vezetőedző: Milos Konakov.

PVSK-Veolia: Haynes-Jonse 20/12, Illés 11/9, Bryson 20/9, Ivosev 7, Kalmár. Cs.: Bíró O. 5/3, Brkics 8, Meleg, Doktor 2, Goldring. Vezetőedző: Dragan Alekszics.

Az oroszlányi Bányász Kupa elődöntőjében nem kisebb csapat várt ránk, mint a bajnoki címvédő. Persze ettől megijedni felesleges volt, két okból is. Egyrészt ez még „csak” egy felkészülési meccs volt, másrészt pedig most már minden játékosára számíthatott vezetőedzőnk.

Ha már így volt, akkor bizony a múlt héten Pécsre érkező mindkét amerikai szerzeményünk a kezdő ötösben is találta magát. Mondjuk a kezdés nem sikerült a legjobban, ugyanis az első percekben Ivosev, Bryson és Haynes-Jones is pontatlanul célzott, amikor dobóhelyzetbe került, közben pedig a Falco, elsősorban Golomán ponterős játékának köszönhetően meglépett 7-0-ra

Azonban nem sokáig kellett aggódnunk, ugyanis ahogy telte a percek, úgy jöttünk egyre inkább játékba, aminek meg is lett az eredménye. Előbb csak zárkóztunk, aztán az első negyed végéhez közeledve a vezetést is átvettük.

Bizakodva várhattuk tehát a folytatást, főleg úgy, hogy játékban is mutattunk szép dolgokat. Igen ám, csakhogy a második tíz percben kicsit úgy érezhettük magunkat, mintha átkot szórt volna ránk egy javasasszony. Hiába próbálkoztunk ugyanis bármivel, minden egyes kísérletük lejött a Falco gyűrűjéről. Egy ideig ez még nem is lett volna tragédia, ugyanis a védekezésünk közben jól szuperált.

Azonban a játékrész második felére, hiába Bryson egy-egy pazar sapkázása, a szombathelyiek elkezdtek belejönni. Keller, Benke és Kovács is betalált kintről, és mire feleszméltünk, máris tízzel ment a Falco. Sőt, erre a nagyszünet előtt még egy lapáttal rá is tudott tenni ellenfelünk, így végül 40-26-tal zárult a félidő. Összecsen tíz perc alatt csupán 6 pontra futotta, még szerencse, hogy az utolsó két percben legalább ezek a kosarak megszülettek. Mindent egybevetve azonban nem volt olyan érzése az embernek, hogy ne lehetne visszajönni a meccsbe a második félidőben.

Az élet, és a második félidő pedig ezt is igazolta. A harmadik negyedre úgy jöttünk ki, mintha mindent egy lapra tettünk volna fel. Szinte tölteni nem is töltöttünk, csak tüzeltünk – azonban ennek gyorsan meg is lett az eredménye annak köszönhetően, hogy egymás után potyogtak be tripláink. Haynes-Jones járt az élet a távoli dobásokban, de kisvártatva Illés is csatlakozott hozzá, sőt, Bryson keze is elsült távolról.

A nagy pontzuhatagnak köszönhetően villámgyorsan feljöttünk 4 pontra! Persze azt azért lehetett sejteni, hogy a kicsit berozsdásodott szombathelyi fgaskerekek sem fognak a végtelenségig nyikorogni. Szépen lassan elkezdett magához térni a Falco is, de ehhez bizony legjobbjait szinte folyamatosan a pályán is kellett tartania Konakov mesternek. Benke tartotta a lelket ekkor az elenfélben, és mivel a negyed vége már nem sikerült nekünk olyan jól, mint az első 6-7 perc, ismét tízre duzzadt a hátrányunk.

Az utolsó negyed nagy kérdése az volt, hogy vajon ez csupán fellángolás volt-e tőlünk, vagy több annál? Nos, ahogy teltek a percek, úgy lett egyre világosabb, hogy szó sem volt hirtelen felindulásról. Játékban egyáltalán nem maradtunk el a bajnoktól, és bár egy-egy bosszantó technikai hiba becsúszott, így is tudtuk farigcsálni a differenciát. Sőt, hála egy nagy sorozatnak – gyors egymásutánban Bryson, Bíró és Haynes-Jones is betalált a triplavonalon kívülről –, a hajrához közeledve már 73-73 áll az eredményjelzőn!

Ekkor még nagyjából két perc volt hátra, nem csoda hát, hogy vérszemet kaptunk. És talán épp ez volt a baj, ugyanis következő három támadásunkat elrontottuk, közben azonban a Falco könyörtelenül büntetett. Végül 82-73-ra meg is nyerte a meccset ellenfelünk, ami azt jelenti, hogy holnap délután 15:30-kor a OSE–Nyíregyháza találkozó vesztesével csapunk össze a Bányász Kupa harmadik helyéért.

A vereség ellenére azonban ma már láthattuk azt, hogy nem nagyon kell félteni újjáformálódó csapatunkat a közelgő bajnoki rajt előtt.