Nem volt könnyű dolgunk Debrecenben

Az elmúlt hetek kiváló teljesítménye után ezúttal nem fogtunk ki igazán jó napot, de a DEAC elleni idegenbeli meccsen csapatunk megmutatta, hogy a szíve a helyén van – ez pedig ismét győzelmet ért!

DEAC U23 - PVSK-Veolia 71-79 (16-21, 19-15, 22-30, 14-13)

Kosárlabda-NB I. B Piros csoport, 23. ford-uló.

DEAC U23: Kenéz 13, Balázsi 2, Neuwirth 13/3, Kovács 14, Gáspár 9/3. Cs.: Hőgye 2, Pollák 12/6, Czermann 2, Várszegi, Fábián, Hegedűs 4. Vezetőedző: Berényi Sándor

PVSK-Veolia: Halász 5/3, Harler 26/12, Molnár M. 2, Bíró O. 16/6, Horti 20. Cs.: Németh A., Takács D., Tóth N. 3, Antóni 7/3. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Nehéz annál jobban kezdeni egy meccset, mint ahogyan a DEAC U23 ellen indítottunk ma délután, hiszen mindössze két másodpercre volt szükség, hogy megszerezzük a vezetést Harler révén. Persze azért az is gyorsan kiderült, hogy a különösen hazai pályán igen erős debreceniek ellen nem lesz könnyű dolgunk, ellenfelünk ugyanis az első negyedben végig ott lihegett a nyakunkban.

Bár az előny rendre nálunk volt, ellépni nem igazán sikerült, roppant szívós riválissal találtuk magunkat szemben. Egy dudaszós Harler-triplával azért sikerült 21-16-ra módosítani az állást az első tíz perc végén.

A két perces pauza aztán megtette a hatását, a második negyedet ugyanis sokkal nagyobb elánnal kezdtük. Harler volt ismét eredményes – amivel 11 perc után már 15 pontnál tartott –, majd Antóni percei következtek, hiszen triplája majd középtávolija után már tízzel mentünk.

A menetrendszerűen érkező hazai időkérés után azonban hiába jött azonnal egy újabb Antóni-kosár, gyorsan összekapta magát a DEAC, ezzel párhuzamosan pedig nálunk támadásban jöttek a hibák. Így aztán 31-26-os vezetésünknél már Szrecsko Szekulovics formált T-betűt a kezeivel.

Ez sem használt igazán, ugyanis túl sok bosszantó, apró hiba csúszott a játékunkba, amit a Debrecen labdaszerzésekkel és könnyű kosarakkal bosszult meg. Így a félidő hajrájához érve a korábbi tíz pontos vezetésből szinte nem maradt semmi, 36-35-ös előnnyünkkel zárult a második negyed.

A nagyszünet után aztán nem igazán volt szimpatikus a kezdés, hiszen a DEAC villámgyorsan kiegyenlített, és úgy is tűnt, hogy szoros lesz a csata. Harler azonban nagy formában volt, és ott folytatta a pontgyártást, ahol az első félidőben abbahagyta, így 38-38 után végre kezdett beindulni a gépezet. Igaz, hogy az az átütő erő hiányzott, ami az utóbbi hetekben jellemezte játékunkat, de azért érezhetően igyekeztünk dűlőre vinni a dolgot. Ennek köszönhetően szép lassan elkezdett duzzadni az előnyünk, Bíró Olivér külső dobásai végre beestek, és Horti is nagyon nagy kedvvel dolgozott a palánk alatt, így tíz pont környékén járt már a különbség.

Az utolsó negyed nagy kérdése így az maradt, hogy lesz-e még egy fordulat a meccsen. Nyilván a mi célunk az volt, hogy ilyesmi ne következzen be, így főként védekezésben nagyon fegyelmezettek voltunk. Igaz ugyan, hogy a harmadik negyedben mutatott támadójátékot nem tudtuk megismételni, de azért a fontos pillanatokban mindig ott volt Harler vagy épp Horti, így nem adtunk esélyt arra a DEAC U23-nak, hogy ismét a nyakunkra jöjjön.

Az biztos, hogy alaposan meg kellett izzadnunk ezen a csütörtök délutáni csörtén, de megmutattuk, hogy akkor is képesek vagyunk rangadót nyerni, ha nem megy igazán jól a játék. A szívre és akaratra ugyanis nem lehetett panaszunk.