Nem sikerült a világraszóló bravúr, az elődöntőben legyűrt minket a Szolnoki Olaj.

PVSK-PANNONPOWER - Szolnoki Olaj KK 69-92 (17-28, 15-28, 22-23, 15-13)
Férfi Kosárlabda Magyar Kupa - Elődöntő. Budapest, SYMA Központ 800 néző

Vezette: Benczur, Török, Frányó.

PVSK: Walker 15/3, Popadic 12/6, Bíró 9/3, Budimir 8, Horti 6. Cs.: Antóni 5/3, Harazin 6, Czukor 8/3, Demeter, Popgyákunik, Kővágó-Laska. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

Szolnok: Wittmann 6/3, Kovács 5, Vojvoda 8/6, Milosevics 8/6, Gregory 4. Cs.: Burrell 14/6, Boriszov 17/9, Keller 16/3, Jones 8, Somogyi 5, Kovács, Peringer 1. Vezetőedző: Pór Péter.

Kiállítva: Harazin (37.), ill. Somogyi (37.)

Már akkor sejtettük, hogy ez nem a mi napunk lesz, amikor kiderült: Anthony Nelson kihagyja a találkozót – miközben a szolnokiaknál öt külföldi (Jones, Gregory, Burell, Boriszov, Milosevics) is bevetésre kész volt. Az első negyed ennek fényében sok meglepetést nem okozott: belehúzott a címvédő, mi meg próbáltunk zárkózni. Ekkor még nagyjából ment is, ám a második negyedet nagyon megnyomták a szolnokiak, s a korábbi tíz pontos előnyükből előbb húsz, majd harminc lett. A nagyszünet előtt egy kicsit javítottunk az összképen, de illúzióink nem lehettek: ez a meccs már ekkor eldőlt.

Aztán a harmadik negyedben mi kezdtünk pörögni: Walker talált be kintről, bentről, Popadic is hozzátette a magáét – hogy nem csökkent jelentősen a hátrányunk, annak az volt az oka, hogy a szolnokiak rengeteg hármast dobtak ekkor. Végül egál-közelire hoztuk ezt a negyedet, azaz nem nőtt a különbség, de egyértelmű volt, hogy az utolsó negyed már csak formalitás lesz. Ezt erősítette az is, hogy egyszerre küldte a pályára vezetőedzőnk a Czukor-Antóni-Demeter hármast, tehát elkezdte pihentetni a légiósokat a vasárnapi bronzmeccsre (amelyen egyébként a Sopron lesz az ellenfelünk, mivel Sabáli Balázs csapata nagy csatában kikapott a Körmendtől). A fiatalok egyáltalán nem tűntek megilletődöttnek, küzdöttek becsülettel, így a vége egyáltalán nem lett mészárlás - igaz, teljes békében sem mentek le az utolsó percek, Somogyi és Harazin összeakaszkodott, mindkettőjüket kiállították a bírók. Az utolsó három percben a Czukor, Demeter, Antóni, Popgyákunik, Kővágó-Laska ötöst játszatta Csirke Ferenc – ez az este így lett kerek.

Csirke Ferenc: - Nyolc percig Európa Kupás csapatnak érezhettük magunkat, addig tudtuk tartani magunkat. Nagyon büszke vagyok a csapatomra, mert sok olyan játékosom van, aki életében nem játszott még ilyen szintű kosarasok ellen. A mi helyzetünkben minden részsikernek örülni kell, és én azt annak tartom, hogy a második félidőt megnyertük. Nagyon készültünk arra, hogy holnap megnyerjük a bronzérmet, ezt a célunkat azonban most nagyon megnehezíti, hogy Harazin Tamást elvesztettük.

Képgaléria a mérkőzésről a BB1.hu oldalon >>

---
Magyar Kupa elődöntők:
Elődöntők: 16:30 | Sopron KC - Egis Körmend 72-74 (20-22, 26-14, 15-25, 11-13)
Elődöntők: 19:00 | PVSK-PANNONPOWER - Szolnoki Olaj 69-92 (17-28, 15-28, 22-23, 15-13)