Nem bírtuk el a sok hiányzót

Tartalékosan, kevés cserével is nagyot küzdöttünk a Paks ellen a középszakasz utolsó fordulójában, de a győzelem a vendégeké lett.

PVSK-Veolia–Atomerőmű SE 81-90 (29-25, 20-26, 12-17, 20-22)

Kosárlabda-NB I., férfiak. Alsóházi középszakasz, 6. forduló. Pécs, 200 néző. V.: Benczur, Szilágyi, Horváth.

PVSK-Veolia: Haynes-Jones 9/3, Donaldson 14/3, Bíró O. 25/3, Ivosev 19, Meleg 11/3. Cs.: Goldring 3/3, Popadics. Vezetőedző: Drazsen Brajkovics.

Atomerőmű SE: Kovács Á. 17/9, Frank 2, Brzoja 12, Keith 14, Eilingsfeld 12/3. Cs.: Brown 5/3, Pajor 3/3, Taylor 7/3, Kis 3/3, Pacevicius 13, Orgona 2, Karosi. Vezetőedző: Jan Pavlik.

Erősen tartalékosan készültünk a Paks elleni, a középszakaszt lezáró bajnokira, hiszen a már hetek óta hiányzó Illés Máté és Kenneth Carpenter után Veljko Brkics is kiesett sérülés miatt. Így pedig, az amúgy mindenféle tétet nélkülöző meccset fel lehetett használni egy kis gyakorlásra és kísérletezésre.

Nos, a kezdő ötösünkben az összes, nagyjából felnőtt játékosunk ott is volt. Azért csak nagyjából, mert Meleg Gergő azért még belefér az U23-as szabályba is, bár teljesítménye alapján azért már fentebbi polcon van ő. Mindenesetre pörgősen, jó iramban indult a meccs, a kosarak pedig folyamatosan felváltva érkeztek. Az azért látható volt, hogy ezen az estén nem a védekezésre fogja helyezni a hangsúlyt a két csapat – mind ahogyan az is, hogy a taktikánkban kiemelt szerepet kapott Bíró Olivér. Aki azonban nem a rá jellemző triplákkal, hanem kiváló belépéseivel és palánk alatti munkájával hívta fel magára a figyelmet. Olyannyira, hogy az első negyed végén már 15 pontos volt csapatkapitányunk, mi pedig 29-25-re vezettünk, jórészt Bíró remek produkciójának köszönhetően.

A második negyedet is jól kezdtük, legalábbis ami a támadásokat illeti. Szinte minden támadásunk kosárral zárult – közben azonban mi is kaptuk a pontokat. Sokat elmond jelen helyzetünkről, hogy a meccs 12. percében cserélt először Drazsen Brajkovics, ekkor jött Goldring Gergő Ivosev helyére. Bár a második negyed közepe felé haladva egyszer-egyszer érződött, hogy azért szinte csere nélkül meglehetősen fárasztó ez a sportág is, azért a vezetés nálunk volt továbbra is.

Sőt, egy rövid hullámvölgyszerűség után még el is tudtunk valamelyest lépni, 45-37-re vezettünk ugyanis a 16.perc elején. Talán itt egy pillanatra meg is nyugodtunk, amit nem kellett volna, a Paks ugyanis villámgyorsan visszajött 2 pontra. A félidő végéhez közeledve támadásban sajnos nagyon megálltunk, ez pedig elég is volt ahhoz a vendégeknek, hogy egy perccel a nagyszünet előtt kiegyenlítsenek, majd egy labdaszerzés után, Keith révén a vezetést is átvegyék. Bár itt még jött két Bíró-büntető, de az utolsó kosár így os paksi lett, azaz a félidőben 51-49 volt az állás oda.

A nagyszünet után aztán eljött az, amire lehetett is számítani: alaposan visszaesett a pontmennyiség mind a két oldalon. Ebben az is benne volt, hogy elkezdett védekezni mind a két csapat, meg persze az is, hogy az első félidei alapvetően jó dobószázalékok elkezdtek visszaesni. Sokáig maradt a két csapat közti néhány pontos differencia, egyszer-egyszer egyenlíteni is tudtunk, de a harmadik negyed hajrájához érve két jól sikerült támadás után a Paks ellépett hét ponttal. A negyed végén Popadics büntetőivel ugyan kicsit közelebb férkőzhettünk volna, azonban sajnos mind a két dobása kimaradt, így 61-68-ról kellett nekiugranunk a záró felvonásnak.

Nem volt hálás feladat ez, főleg úgy, hogy menet közben már Ivosev és Bíró is négy személyinél járt már. A Paks elég gyorsan meg is lépett 11 ponttal, ráadásul Haynes-Jones is begyűjtötte menet közben a negyedik faultját.

Az utolsó öt percben lépve Bíró triplája után sikerült ismét tízen belülre néznünk, de szűk négy perccel a vége előtt már ismét 74-84 volt az állás, kisebb csodára lett volna tehát szükség a fordításhoz. Ez azonban elmaradt, a Paks jól sáfárkodott az előnyével, mi pedig hiába mentünk előre, dobásaink ekkor már kimaradtak. Nyert az ASE, igaz ennek sok jelentősége már nem volt. A lényeg ez után jön. Jövő szombaton, Pakson, a play out párharc nyitányán például. Remélhetőleg akkor már Illéssel és Brkiccsel kiegészülve.

Drazsen Brajkovics: - Ez a mai számomra, ha lehet így mondani egy barátságos mérkőzés volt, egy nagyon speciális helyzet volt a mai. A jövő szombati mérkőzésre koncentrálunk. Nincs idő a pihenésre, azt gondolom, hogy Paks egy nagyon jó csapat egy jó edzővel, én hiszek a játékosaimban és abban, hogy az első osztályban maradunk.