Nem az akaraton múlt

Az A csoportban edződő Sopron az első félidőben felőrölte U20-as csapatunkat, így hiába a jól sikerült második húsz perc, az 5-8. helyért folytathatja Rab Gyula csapata a Morgen Ferndinánd Emlékbajnokság nyolcas döntőjében.

PVSK-Veolia U20 - Sopron KC U20 74-89 (14-23, 15-25, 26-28, 19-13)

Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság, negyeddöntő.

PVSK-Veolia U20: Gróf 1, Németh A. 14, Molnár M. 9/6, Gordán 9/3, Radó 16. Cs.: Harka 10/6, Ravasz 4/3, Lázár 11/9, Kiss L., Kiss B. Edző: Rab Gyula.

Sopron KC U20: Bősze 10/3, Csendes 10/3, Keller 15/9, Csátaljay 20, Schöll 8. Cs.: Tóth D. 7/3, Flasár 14/3, Lakatos 5, Bőhm, Szekeres, Woditsch, Gadácsi.

A papírforma alapján világos volt, hogy az elődöntőbe jutásért bravúrt kell végrehajtania az NB I. B Piros csoportját megnyerő U20-as csapatunknak a Sopron ellen, hiszen riválisunk az A csoport negyedikjeként kvalifikálta magát a debreceni nyolcas döntőbe. Azonban az első percekben semmi sem látszott abból, hogy itt osztálykülönbség lenne a felek között. Kifejezetten jól kezdtünk ugyanis, meg is leptük ellenfelünket, hiszen a meccs elején 8-4-re még mi vezettünk! Persze azért számítani lehetett rá, hogy az SKC is előtt-utóbb „meg fog érkezni” a meccsbe.

Az első negyed második felére fordulva pedig be is következett mindez. Ellenfelünk előbb megfordította az állást, majd nagyon kemény védekezéssel lassan megfojtotta játékunkat, és tíz perc után már kilenc ponttal vezetett.

A második negyedben pedig folytatódott mindez. A Sopron nagyon magabiztosan játszott, remek dobószázalékkal növelte előnyét folyamatosan, nálunk pedig sajnos több volt a hiba, mint amennyit el lehetett volna bírni. Nincs mit szépíteni a dolgon, húsz perc alatt megmutatta a Sopron, hogy mi a különbség az A és a B csoport között.

Fiataljaink becsületére legyen mondva, nem összetörve jöttek ki a pályára a nagyszünet után. Mi több, a második félidőt egészen pazar támadójátékkal indítottuk, sorra dobáltuk a triplákat – bő három perc alatt szám szerint négyet vertünk be. Nagy kár, hogy emellett a védekezésre már nem maradt szufla, így a differencia érdemben nem változott. Bár a harmadik negyed is a Soproné lett, a 28-26-os részeredmény már sokkal jobban festett.

A biztos előny tudatában a meccs végéhez közeledve ellenfelünk edzője egyre több időt adott csereembereinek, ezzel párhuzamosan pedig Rab Gyula is bátrabban nyúlt a padhoz. Ennek aztán az lett a vége, hogy az utolsó tíz percet már magabiztosan tudtuk behúzni, igaz ez már csak a kozmetikázást szolgálta, a Sopron ugyanis 89-74-re megnyerte a meccset, és bejutott a legjobb négy közé.

Nekünk sem ért véget a nyolcas döntő, a következő napokban ugyanis az 5-8. helyekért folytatjuk a harcot. Ha ugyanilyen akarattal és hozzáállással folytatjuk, biztos nem fogjuk győzelem nélkül zárni a debreceni kiruccanást!