Megvan az első győzelem!

Nehezen indult a Nyíregyháza elleni mérkőzésünk, de a második félidőben remek támadójátékkal tudtunk tizenegy pontos hátrányból felállni, és végül 110 pontot dobva nyerni.

Hübner-Nyíregyháza BS–PVSK-Veolia 104-110 (33-27, 26-22, 22-32, 23-29)

Kosárlabda-NB I., férfiak. 3. forduló.

Hübner-Nyíregyháza BS: Johnson 29/6, Kiss B. 3/3, Bryce 26/6, Pipiras 19/3, Anda 6. Cs.: Bazsó 3/3, Bús 8/3, Leday 7, Mokánszki 3/3. Vezetőedző: Pethő Ádám.

PVSK-Veolia: Illés 11/3, Goldring 2, Bryson 20/6, Ivosev 23/3, Brkics 18. Cs.: Haynes-Jones 20/12, Bíró O. 8/6, Gordon 8, Hőgye. Vezetőedző: Dragan Alekszics.

Nagyon fontos meccsre készültünk Nyíregyházán, hiszen az újonc ellen akartuk kiköszörülni az első két fordulóban ejtett csorbákat, és első győzelmünk megszerzésére törtünk. Ennek szellemében jól is is kezdtük a találkozót, hiszen az első 3-4 percben irányítottuk a játékot, és nyoma sem volt annak az indiszponált kezdésnek, amit Szombathelyen, vagy a DEAC ellen láthattunk. Jól járt a labda, és igazából bárki is került dobóhelyzetbe, jól célzott. Persze azért a Nyíregyháza, főként légiósaival az élen, nem hagyta magát leszakítani. Sőt, az első negyed derekához közeledve, néhány jól időzített triplával a vezetést is átvette. És a játékrész végéig tartotta is azt. A védekezéssel egyik fél sem foglalkozott sokat, ez meg is látszott a tíz perc eredményén, 33-27-re nyerte ugyanis ezt az etapot a hazai gárda.

Rendbe kellett tehát tenni a védekezést a második negyedre, amellett persze, hogy a ponterős támadójáték megmarad. Nos, ebből egyik sem sikerült igazán. Leginkább azért, mert a nyíregyházi játékosok kiválóan dobtak kintről, amivel nem is nagyon tudunk mit kezdeni. A különbség tehát nem, hogy csökkent volna, hanem tovább nőtt. A félidőig egészen tíz pontig.

És bizony a harmadik negyed sem úgy indult, hogy egy csapásra elkezdhettünk volna bizakodni. Ugyan pár pontot faragtunk a hátrányból, de a Nyíregyháza villámgyorsan elhúzott tizeneggyel, amit aztán tartott is perceken át. Csakhogy ekkor jött egy elképesztő triplazuhatag részünkről, amiből Haynes-Jones, Brson és Bíró is kivette a részét, így a negyed vége előtt kicsivel Brkics duplája már azt jelentette, hogy átvettük a vezetés! Az utolsó negyedre végül 81-81-el fordultunk, de minden kétséget kizáróan ez már egy teljesen más meccs volt így.

A záró felvonás pedig remekül kezdődött. Minden egyes labdáért csúsztunk-másztunk, így hiába tudott 84-81-re meglépni a hazai gárda, Illés öt pontja, majd Haynes-Jones kettese után már néggyel mi vezettünk, és időt is kellett kérnie ellenfelünknek. Nagyon úgy tűnt azonban, hogy ez sem segít érdemben rajta, ugyanis innentől kezdve egy olyan „adok-kapok” alakult ki, ahol egyszer mi találtunk be, egyszer ők. És ez így ment perceken át. Hol négy, hol hat ponttal vezettünk és az utolsó két percre is ebben a ritmusban fordultunk rá. Innen pedig már nem engedtük ki a győzelmet a kezünkből! Végül 110 pontig jutva győztünk, először a bajnokság során. Nagyon kellett már ez!

Az egyetlen negatívuma a meccsnek Illés Máté hajrában összeszedett vállsérülése volt. Csak remélni tudjuk, hogy nem komoly a baj, bár egyáltalán nem nézett ki jól, ahogy le kellett őt támogatni a pályáról.

Dragan Alekszics : Nagyon nehéz mérkőzés volt. Jól kezdtünk, de aztán a védekezésünk sokat romlott, a Nyíregyháza dobott is hatvan pontot. A második húsz percben már kicsit jobban teljesítettünk hátul, az egy egy elleni szituációkat jobban oldottuk meg Johnson ellen, elkaptuk a fonalat, így kiegyenlítettünk. Két-három hárompontossal fordítottunk, míg a hazaiak rosszabbul dobtak már. Végre jó meccset játszottunk, de a védekezéssel még nem vagyok elégedett.