Megvan a bentmaradás!

NB I. B-s csapatunk hatalmas szívvel játszott Pápán, és az utolsó negyedben robbantva újra nyert, ezzel pedig biztosította helyét a Piros csoportban.

Conoil-Pápa–PVSK-Cargate 76-85 (21-21, 19-20, 23-21, 13-23)

Kosárlabda-NB I. B, Piros csoport.

Conoil-Pápa: Murai 2, Sonyák 15, Hódi 9/9, Koma 12, Németh 23/12. Cs.: Horváth 9/9, Lintner 3/3, Kasza 3/3.

PVSK-Cargate: Mándity 4, Goldring 7, Bor 9, Farkas 3/3, Kalmár 18. Cs.: Fülöp, Popadics 17/9, Meleg 21, Futó 6, Laufer. Vezetőedző: Juhász Olivér.

Ahogyan arra nagyjából számítani is lehetett, Juhász Olivér vezette együttesünk hatalmas küzdelemre kényszerült a Pápa elleni párharc második meccsén, idegenben. Az első negyed után már lehetett is sejteni, hogy mire számíthatunk a negyven perc során, hiszen egyik fél sem tudott érdemben a másik fölé nőni, minden mutatóban kiegyenlített képet mutatott a találkozó, a 19-19-es részeredmény pedig hűen tükrözte is a látottakat.

És ez a tendencia a folytatásban sem nagyon akart változni. Nálunk főként Popadics és Meleg jeleskedett támadásban, míg a túloldalon Németh és Sonyák igyekezett a sereg élére állni. De komolyabb előnybe egyik csapat sem került a nagyszünetig. Nem, mintha túlzott jelentősége lett volna, de azért a félidőben egyetlen ponttal mi álltunk jobban – igaz ezt a végén is elfogadtuk volna.

A harmadik negyed is hozta amit a nagyszünet előtti periódus, felváltva estek a pontok, és legalábbis egy varázsgömbre lett volna szükség ahhoz, hogy meg lehessen mondani, ki fog ezen az estén nyerni. Ami kicsit azért aggodalmat okozhatott, hogy a korábbi egypontos vezetésünkből a záró felvonásra fordulva egypontos hátrány lett. Fel volt tehát adva a lecke, legalább két ponttal többet kellett dobnunk az utolsó tíz percben ellenfelünknél. És láss csodát, a híres pécsi szív, és az okos, higgadt játék meg is hozta a gyümölcsét – de még hogy! Az utolsó negyed ugyanis álomszerű lett a végére. Védekezésben a legszebb arcunkat mutattuk, igazi csapatként küzdöttünk, elől pedig rendre jött egy-egy fontos vállalás, ami szerencsére többnyire még fontosabb kosarakkal végződött. Nem, hogy kettő, de egyenesen tíz ponttal vertük az utolsó negyedben a Pápát, így végül 85-76-re idegenben is diadalmaskodtunk. Ezt pedig egy kicsit meg is lehetett ünnepelni, hiszen ezzel csapatunk kiharcolta a bentamaradást az NB I. B erősebbik, Piros csoportjában. Innen a kérdés már csak annyi marad a hátralévő meccsekre, hogy a 9-12. helyek közül végül melyiket szerezzük majd meg.