Megszenvedtünk a hatodik győzelemért

A vártnál talán nehezebben, de a Salgótarján ellen is nyerni tudtunk hazai pályán, így továbbra is hibátlan mérleggel vezetjük a tabellát.

PVSK-Veolia–Salgótarjáni KSE 86-71 (21-15, 22-26, 25-17, 18-13)

Kosárlabda-NB I. B Piros csoport, 6. forduló. Szamosi Nándor Sportcsarnok, 250 néző.

PVSK-Veolia: Micsovics 17, Frank 3/3, Németh A. 5/3, Bíró O. 14, Horti 3/3. Cs.: Mokánszki 19/3, Antóni 19/9, Halász 2, Molnár M., Harka 2. Plézer 2, Ravasz. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Salgótarjáni KSE: Karafilovski 3/3, Cserényi 4, Vas-Teplán 7/3, Hargitai 17/3, Lajsz 18/3. Cs.: Monye M. 2, Ormai, Váits 11, Kalassai 9/6, Monye J. Vezetőedző: Dániel Péter.

Bár a Salgótarján elleni ma esti bajnoki előtt sokan úgy lehettek vele, hogy már csak lendületből is simán hozni kell a meccset, azért vezetőedzőnk találkozó előtti jóslata hamar eszünkbe juthatott. Szrecsko Szekulovics ugyanis arról beszélt, hogy hiába ellenfelünk negatív mérlege, vigyázni kell a Salgótarjánnal. És bizony vendégeink az első félidőben meg is mutatták, hogy a tabellán elfoglalt helyezés nem minden.

Kemény, néha talán kicsit agresszív játéka a vendégeknek ugyanis megzavart minket. Ha pedig ez nem lett volna elég, hamar világossá vált az, hogy ezúttal nem lesz meg a 100 dobott pont, támadásban ugyanis szokatlanul sok rontott dobással operáltunk. Tíz perc után azért így is vezettünk hat ponttal, de érezhető volt, hogy most nem igazán lehet örömjátékra számítani. A második negyed pedig már kifejezetten szenvedős lett. Továbbra sem ültek a dobásaink – főleg a kinti kísérleteink –, és bár 8-9 ponttal így is meg tudtunk lépni olykor, a szívós vendégek mindig visszajöttek. Amikor 39-30-nál időt kért Dániel Péter, gyorsan kiderült, hogy jó ütemű volt a pauza, ugyanis a félidő hajrájához közeledve elkezdett zárkózni ellenfelünk. Nálunk szinte mindegy volt, hogy ki dob rá kintről egy-egy labdát, minden lejött a gyűrűről, az ellentámadások pedig rendre hozták ellenfelünk pontjait. Úgy is tűnt, hogy 41-41 lesz a félidő vége, azonban egy szép duplával legalább a minimális előnyt tartani tudtuk.

Ahogyan arra számítani lehetett a nagyszünetben Szekulovics rendet tett kicsit a fejekben, és a harmadik negyedre kiváló védekezéssel jöttünk vissza a pályára. A szerzett labdákból jöttek is Bíró könnyű kosarai, a Salgótarjánt pedig megtörni látszott a lendületünk. A két pontos vezetésünkből szépen lassan lett tíz, aztán még annál is több, de egy újabb vendég-időkérés újra adott egy kis lendületet riválisunknak. Így az utolsó tíz perc előtt vissza tudott jönni ugyan mínusz tízre a Tarján, de ekkor már érezni lehetett, hogy nekünk áll a zászló.

Nem is történt semmi szokatlan a záró felvonásban. Nagyon kemény védekezéssel vettük el a kedvét a játéktól a Salgótarjánnak, és Antóni, valamint Mokánszki révén elől is megtaláltuk azokat, akik szét tudják zilálni az ellenfél védekezését. Volt, hogy már hússzal is vezettünk, azonban amint biztossá vált a győzelmünk, már jöttek az addig kevesebbet pályán lévők, és a 19 éves Ravasz Márk is bemutatkozott felnőtt csapatunkban. A debütálás pedig szép lett, hiszen nyertünk. A második félidőben mutatott játékunk alapján ráadásul teljesen megérdemelten.

Hat győzelemmel a zsákban készülhetünk tehát a következő hetekre, ami most egymás után két idegenbeli meccset hoz majd Budafokon és Óbudán. De ilyen első hat kör után nem is lehet más a célunk, mint megoldani a következő elénk gördülő feladatokat is!

Szrecsko Szekulovics: Nagyon jól játszott ma este a Salgótarján, gratulálok nekik! Nem találtuk a mérkőzés elején a megfelelő ritmust, nem voltam egyáltalán elégedett az első játékrésszel. Mindenki azt gondolta, hogy egyszerűbb lesz, de az ellenfél megmutatta, hogy mire képes, ha nem figyelünk. Végül lett közte 15 pont, nem lehet mindig 40 ponttal nyerni. Megyünk tovább, ezt a leckét ma megtanultuk, gratulálok a csapatomnak!