Kupadöntőt érő győzelem a Szeged ellen!

Ha nem is könnyen, de behúztuk ötödik hazai győzelmünket is, így a dobogón várhatjuk a karácsonyt.

Pécsi VSK-PANNONPOWER - SZTE-SZEDEÁK 82-75 (27-21, 26-23, 13-17, 16-12)
Férfi Kosárlabda NB I. alapszakasz, 2. forduló. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 1800 néző.

Vezette: Pálla, Győrffy, Söjtöry.

PVSK: Nelson 12/6, Supola 17/9, Smith 8/3, Budimir 10/6, Sejfics 24. Cs.: Halász 8, Bíró O. 3/3, Harazin. Vezetőedző: Csirke Ferenc. Szeged: Boltics 8, Lilov 13/3, Csirics 23/18, Juhos 13, Sulovics 17. Cs.: Wirth, Révész, Lakosa 1. Vezetőedző: Nikola Lazics.

Kipontozódott: Halász (40.).

Az előjelek elég vegyesek voltak a Szeged elleni meccset megelőzően, hiszen csapatunk ugyan remek szériában volt – három meccset nyert zsinórban –, de Harazin Tamás és Bíró Olivér betegség miatt nem tudott edzeni a héten, Ismet Sejfics pedig belázasodott kedd reggelre. Persze, azon meg sem lepődtünk, hogy mind a hárman játékra jelentkeztek szerda este. Hogy a keret egy részét érintő nyavaja volt-e az oka, vagy valami más, nem tudni, de elég álmosan kezdtük a meccset. Csirics és Lilov kosaraival a vendégek jutottak előnyhöz, és már 7-2-re is vezettek, de aztán jöttek Supola percei, és villámgyorsan fej-fej mellett haladt a két csapat. És nem csak, hogy haladt, de inkább rohamléptekben zakatolt! Az első negyed közepén hatalmas dobópárbaj alakult ki – a szegedieknél Csirics és Lilov jeleskedett kintről, nálunk pedig Supola, Smith, Nelson és Budimir dobálta a hármasokat. Az mindenesetre remek hír volt, hogy ebből a mieink jöttek ki jobban, meg is nyertük az első tíz percet.

A második negyed pedig kísértetiesen emlékeztetett az elsőre. Mind a két oldalon hullottak a kosarak, szinte számolatlanul, nem is csoda hogy Nikola Lazics és Csirke Ferenc is csak kapkodta néha a levegőt – a nagy ordibálások közepette. Üdítő volt látni, hogy a pontzuhatagban is álltuk a sarat, sőt! Ezt az etapot is nyertük, így a félidőben már kilenc pont volt a különbség a javunkra. Az egyetlen bosszankodásra okot adó momentum az volt, hogy lehetett volna ennél sokkal több is az előny, mint ahogyan a negyed közben volt is, de az utolsó percekben a Szeged farigcsálni tudott kicsit belőle.

Persze azért a kardunkba nem dőltünk. Még akkor sem, amikor a félidei szünet után egyre-másra maradtak ki a dobásaink, és megszaporodtak az eladott labdáink is. A Szeged pedig köszönte szépen, és apránként igyekezett is közelebb férkőzni. Ebben a periódusban a túloldalon Sulovics vitte a prímet, de idő közben Ismet Sejfics is elkezdett ébredezni. Na nem, mintha addig lazsált volna bosnyák centerünk, de amikor érezte, hogy gödörbe került kicsit a csapat, még önmagához mérten is harciassá vált. Minden labdára rástartolt, ha kellett a földön csúszva vetődött el – nem is egyszer. Persze a jutalma sem maradt el, szurkolóink többször is a nevét skandálták, és vastapssal jutalmazták mérhetetlen küzdeni tudását. Akkor pedig pláne rajongtak érte, amikor a barbatrükkök sorával megmentett elpattanó labdák után elkezdte szállítani a pontokat is. Ennek hála, az előnyünkből három pontnyi azért még maradt a zárófelvonásra is.

És ennél közelebb már nem is engedtük a Szegedet. Bár Lilovék próbálkoztak becsülettel, mindig jött egy-egy olyan megoldás a részünkről, ami a fontosnál is fontosabb volt. Halász Ákos hulló falevél módjára ejtett kettese, Budimir kilométerekről bevágott triplája, vagy épp Sejfics egy-egy brusztolós kosara kellett ugyanis ahhoz, hogy az utolsó perchez érve már érezzük: megvan a meccs! És meg is lett! Hazai pályán továbbra is veretlenek vagyunk a bajnokságban, ötödször nyertünk ugyanis a Lauber Dezső Sportcsarnokban.

Ezzel a sikerrel a téli pihenőre is maradunk a tabella harmadik helyén, és ami még szebbé tette ezt az estét, az is eldőlt, hogy ott lehetünk februárban a Magyar Kupa nyolcas döntőjében. Kell egyéb a fa lá?

Csirke Ferenc: - A játékosaimnak és a közönségnek is gratulálok, nem csak a mai meccshez, hanem az egész szezonhoz. Tudtuk, hogy a szegedi kulcsjátékosok sokat játszanak, ezért igyekeztünk egész pályán hajtani őket. Ebbe a számunkra is szokatlan taktikába még mi is belefáradtunk, ezért lett nehezebb a végjáték. Örülünk a 3. helynek, de még nagyon hosszú a bajnokság és nehéz mérkőzések várnak ránk az év elején. Szurkolóinknak boldog karácsonyi ünnepeke kívánunk!

Benne vagyunk a TV-ben!

A PVSK-PANNONPOWER – SZTE-SZEDEÁK NB I-es bajnoki mérkőzés felvételről a PANNON TV-ben megtekinthető: 2016. december 22-én csütörtökön 9:30, illetve 17:30 órakor.

---
3. kép: Az NB I-es bajnokság tabellája. A PVSK-PANNONPOWER a 3. (Forrás: BB1.hu)