Izgalmas meccset nyert a Zete

Nagy hátrányból álltunk fel a második félidőben, a hajrá azonban a Zalaegerszegnek sikerült jobban, így végül 5 pontos vereséget szenvedtünk a hazai felkészülési meccsen.

PVSK-Veolia–ZTE 74-79 (20-19, 15-23, 22-19, 17-18)

Kosárlabda felkészülési mérkőzés. Pécs, 100 néző.

PVSK-Veolia: Haynes-Jones 9/3, Illés 10/6, Bryson 16/9, Ivosev 15/9, Kalmár. Cs.: Brkics 14, Bíró O. 6/6, Doktor, Meleg 2, Goldring 2. Vezetőedző: Dragan Alekszics.

ZTE: Wilson 17, Simó 2, Németh 4, Barnett 21/12, Horti. Cs.: Guyton 7/6, Bonifert 2, Heron 24, Révész, Makkos, Csuti 2. Vezetőedző: Theo Czizmics.

Kicsit talán fáradtan vártuk a ZTE elleni edzőmeccset, hiszen a hétvégén két kemény csatában vettünk részt a Bányász Kupán. Fáradtságnak azonban nem nagyon lehetett jelét látni. Bár jobban kezdett a Zete, az első negyed közepétől fokozatosan találtunk magukra. A játékrész hajrája Bryson tripláival olyan jól sikerült, hogy 20-18-ra hoztuk is ezt a tíz percet.

A második negyedben aztán jött egy komolyabb hullámvölgy a játékunkban. Támadásban nem igazán találtuk az ellenszert az egerszegi védekezésre, közben pedig Barnett vezetésével a vendégek elébb átvették a vezetést, majd meg is léptek pár ponttal. A félidő végéhez közeledve azért kicsit sikerült felébrednünk, de így is 35-42-vel zárult a második negyed.

A nagyszünet után aztán úgy tűnt, hamar el is dől a meccs. A ZTE amerikai játékosai megbolondítottak minket, nem igazán tudtunk mit kezdeni ponterős játékukkal. Amikor azonban már 15 pontnál is nagyobb volt a hátrányunk, végre elkezdtek beesni a dobásaink. Ivosev és Brkics is nagyot játszott, ennek köszönhetően a záró felvonásra nyílttá tudtuk tenni a talákozót.

Sőt, a negyedik negyedben, Bíró triplája után már a vezetés is nálunk volt. A hajrára úgy fordultunk, hogy 71-71 volt az állás – innentől azonban a Zalaegerszeg volt a higgadtabb. A fontos pillanatokban jobban koncentrált ellenfelünk, és be is húzta a győzelmet.