Hoztuk a kötelezőt

A lelkes fiatalokkal felálló NKA második csapata elleni Hepp Kupa-mérkőzést végig uralva nyertük meg.

PVSK-Veolia–NKA Universitas Pécs II. 110-74 (24-19, 28-19, 33-20, 25-16)

Kosárlabda-Hepp Kupa, nyolcaddöntő. Szamosi Nándor Sportcsarnok, 200 néző.

PVSK-Veolia: Micsovics 5, Németh A. 16/12, Plézer 10/3, Bíró O. 15/12, Horti 13. Cs.: Mokánszki 11/3, Molnár M. 11/3, Antóni 11/3, Frank 6, Ravasz 2, Radó 6, Harka 4. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

NKA Universitas Pécs II.: Merkl 11, Bolyos 10/3, Bor 24/6, Bánfi 5/3, Kelemen 5/3. Cs.: Füzesi 5/3, Csekics 4, Zalay 6/6, Korszunszkij, Antal 4. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

A párosítás pikáns volt, hiszen egy PVSK–NKA derbi mindig különleges, azonban a papírforma alapján egyértelmű esélyesként vártuk a Rátgéber Akadémia, Zöld csoportban szereplő együttese elleni Hepp Kupa nyolcaddöntőt.

Ezzel együtt is, a vendégek fiataljai nagyon lelkesen kezdték a mérkőzést, és az első negyed derekáig pár ponttal még vezettek is. Horti azonban igazi vezérként húzta magával a többieket, így előbb fordítottunk, majd a játékrész végéhez közeledve már lélegzetvételnyi előnyt is ki tudtunk harcolni. Szekulovics mester bátran rotálta a csapatot, és bár az eredmény egyre jobban nézett ki – a második negyed elején már tíz ponttal vezettünk –, ő azért sokszor hangos szóval vezényelte csapatát. Talán nem tetszett neki, hogy néha túl könnyedén vettünk egy-egy támadást. Azonban az intelmek hatásosnak bizonyultak, hiszen védekezésben már bajnoki formát idézőek voltunk, elől pedig Mokánszki, Antóni és Plézer is be tudott találni kintről. A félidőben 52-38 volt az állás, és bár ez még azért látótávolság volt az NKA számára, nehéz volt elképzelni, hogy a vendégek szorossá tudják tenni a meccset a második félidőre.

Nem is tudták. Ugyan Bor Gábor Pazar egyéni teljesítménnyel igyekezett mindent megtenni, hogy felzárkózzon csapata, nálunk is akadtak kimagasló produkciók. Az NKA beállt zónázni, ezt azonban Bíró és Németh duója totálisan szétzúzta a harmadik negyedben, mind a ketten három trojkát süllyesztettek el a gyűrűben. Ebben a tíz percben alaposan kitettünk magukért, hiszen 33 pontot rámoltunk be – miközben a vendégek 20-ig jutottak.

Az utolsó negyedre így az maradt az egyetlen kérdés, hogy minden, a meccsre benevezett játékosunk be tud-e találni. Mivel már csak Harka lógott ki a sorból, rá kellett koncentrálnunk. Ennek meg is lett az eredménye, végül fiatal játékosunk is feliratkozott a pontszerzők közé.

A győzelmünkhöz nem is férhetett kétség, a 110-74-es végeredmény pedig a látottak alapján egyáltalán nem volt túlzó.

Ezzel a sikerrel már a legjobb nyolc között vagyunk a Hepp Kupában!