Hosszabbításban kaptunk ki az Oroszlánytól

Sokáig vezettünk, jól is játszottunk a PVSK-MATRO Kupa elődöntőjében az OSE ellen, azonban az utolsó negyedben fordított az ellenfél. Innen még hosszabbításra mentettük a meccset, ott azonban már jobb volt riválisunk.

PVSK-Veolia–OSE Lions 86-94 (17-18, 29-15, 20-20, 14-27, 6-14) – hosszabbítás után

PVSK-MATRO Kupa elődöntő. Pécs, 150 néző.

PVSK-Veolia: Haynes-Jones 31/21, Goldring, Illés 11/6, Ivosev 17, Brkics 18. Cs.: Bíró O. 4/3, Meleg 5, Doktor, Hőgye, Kalmár. Vezetőedző: Dragan Alekszics.

OSE-Lions: Ihring 17/12, Carev 1, Parrish 19/3, Minchev 13/3, Molnár 10. Cs.: Milisavljevics 21/12, Dorogi 2, Garamvölgyi, Ruják 9/3, Tóth, Mucza 2. Vezetőedző: Sebastian Krasovec.

Miután a PVSK-MATRO Kupa első elődöntőjében a Kaposvár legyőzte a Szegedet, az Oroszlány elleni mérkőzésünk tétje az volt, hogy lesz-e regionális rangadó a fináléban.

Ehhez persze győzni kellett volna az OSE ellen, ami nem ígérkezett könnyű feladatnak, főként, hogy egy kisebb sérülés miatt Michael Bryson nem állhatott a szakmai stáb rendelkezésére. Így ezúttal nem is magas poszton kezdtünk fiatallal, hanem Goldring Gergő kapott helyet a kezdő ötösünkben. Az gyorsan kezdett körvonalazódni a meccs elején, hogy nem lesz túl pontgazdag összecsapás. Jól mutatja ezt, hogy az ötödik percnél járva 7-7 volt az állás.

A jó védekezések mellett persze ehhez az is kellett, hogy elől rengeteget hibázzon mindkét csapat. Az első negyed hajrájához közeledve aztán úgy tűnt, mi tudunk egy kis lélegzetvételhez jutni, elléptünk ugyanis három ponttal. Azonban a büntetőket rosszul dobtuk – Brkics kétszer, Ivosev egyszer hibázott a vonalról –, közben pedig az OSE azért elkezdett be-betalálni. Végül Milisavljevics dudaszós triplája nyomán az első tíz percet a vendégek nyerték.

A folytatás viszont már sokkal jobban festett. A támadójátékunk új életre kelt a második negyedben, köszönhetően annak, hogy Haynes-Jones és Illés beindította a tripla-golyószórókat, Ivosev pedig ellentmondást nem tűrően dolgozott a palánkok alatt. Mindent elmond, hogy ebben a játékrészben ők hárman összesen 25 pontot szórtak. Mivel még Brikics is beletett négyet a közösbe, mindeközben ráadásként egészen pazarul védekeztünk, egyre tisztesebb előnybe kerültünk.

Ennek a negyednek a végére is jutott egy dudaszó pillanatában beeső hármas, azonban most mi örülhettünk Haynes-Jones kosara után. Annak meg pláne, hogy ezzel 46-33-ra vezettünk a nagyszünetben.

Arra azért lehetett számítani, hogy hullámvölgy is lesz a találkozón, amire olyan sokat nem is kellett várnunk, hiszen rögvest a második félidő elején belekerültünk. Az OSE villámgyorsan szorgoskodott össze nyolc pontot, amire csupán Brkics tudott egy duplával válaszolni, így indokolt is volt, hogy Dragan Alekszics nem várt sokat az időkéréssel.

Ami azonban megtette a hatását, ugyanis meg tudtuk gátolni, hogy hét pontnál közelebb férkőzzön, az ekkor érezhetően nagyon harapóssá váló Oroszlány. Brkics a legjobb pillanatokban tudott betalálni, a negyed vége felé jöttek Haynes-Jones pillanatai. Pár támadás leforgása alatt két triplát is elhintett – így már hat triplánál járt –, így a negyed végére visszaállítottuk a félidei különbséget.

Igen ám, csakhogy a záró felvonás rémálomba illően indult. Az OSE egymás után dobálta a triplákat, a duplákat, mi pedig nem igazán tudtunk megálljt parancsolni a hatalmas rohanásnak. Olyannyira nem hogy a negyed felénél járva már 70-70 állt az eredményjelzőn, és kezdett olyan érzésünk lenni, mintha megátkoztak volna minket. Szükség is volt az időkérésre, hiszen ekkor 4-17-es eredménynél tartottunk. Azonban Parrish büntetőjével a vezetést is átvette az OSE négy és fél perccel a vége előtt, sőt, már 70-73 volt az állása, amikor ismét kénytelen volt időt kérni vezetőedzőnk. Azonban a helyzet tovább romlott, 70-77-nél pedig már-már veszett ügynek tűnt az, hogy visszajöjjünk.

Azonban az utolsó két percben egyik pillanatról a másikra, mintha kattant volna egyet a csapat, extázisban kezdett védekezni. Közben Bíró triplája élesztette fel a reményeinket, hogy nyolc másodperccel a vége előtt, Haynes-Jones hármasa már azt jelentse, hosszabbításra mentettük a találkozót!

A ráadás öt percét azonban jobban bírta az Oroszlány. Ihring, Milisavljevics és Ruják is triplákkal terhelte a gyűrűnket, ezekre pedig egy idő után már nem maradt válaszunk.

Bár a találkozó nagy részben igazán jól játszottunk, a negyedik negyed komoly hullámvölgye pecsételte végül meg a sorsunkat, így hosszabbítás után vereséget szenvedtünk a PVSK-MATRO Kupa elődöntőjében. Ez egyúttal azt is jelenti, hogy pénteken 16:00-tól a Szeged ellen lépünk pályára a harmadik helyért.