Hosszabbítás után kikaptunk az Eszéktől, bronzmeccset játszunk pénteken

Izgalmas, szoros meccsen, a ráadásban szenvedtünk vereséget a PVSK-MATRO Kupa elődöntőjében horvát ellenfelünktől, a másik meccsen vesztes Vasas Akadémia ellen játszunk a harmadik helyért.

PVSK-Veolia–KK VROS Osijek (horvát) 80-86 (13-18, 26-20, 17-12, 17-23, 7-13) – hosszabbítás után

PVSK-Matro Kupa, elődöntő. Pécs, Szamosi Nándor Csarnok, 300 néző. V.: Farkas G., Radnóti, Farkas P.

PVSK-Veolia: Halász 4, Harler 23/9, Molnár 9/3, Bíró O. 5/3, Horti 17. Cs.: Németh A. 5/3, Bíró L. 2, Antóni 13/9, Kocsis, Kalmár 2, Füzi. Vezetőedző: Juhász Olivér.

Osijek: Bradford 22/3, Dzsalics 3/3, Budimir 6/6, Tokics 3/3, Perkovics 18/3. Cs.: Vranjes 20/15, Tomljenovics, Sisko 5/3, Bosnjak 9.

A PVSK-MATRO Kupa első elődöntőjében a Szeged egy kicsit nehézkes kezdés után magabiztosan győzte le a Vasas Akadémiát, így azzal a tudattal léphetünk pályára este az Eszék ellen, hogy győzelem esetén az élvonalbeli Tisza-partiakkal meccselhetünk a fináléban.

A kezdés azonban nem sikerült jól. A vendégek nagyon magabiztosan indították a meccset, néhány triplával gyorsan meg is léptek, nekünk pedig jó négy percre volt szükségünk ahhoz, hogy megszerezzük első pontjainkat. Azért az első negyed második felében már elkezdtünk apránként felzárkózni, de tíz perc után így is az Eszéknél volt a vezetés.

A második játékrész aztán meghozta a fordulatot. Nem csak az eredményben, de a játékban is. Egyre magabiztosabban szőttük a támadásainkat, és Antóni révén végre kintről is veszélyesek tudtunk lenni. Közben ráadásul a védekezésünk is összeállt, így amikor a szünetben azt láttuk az eredményjelzőn, hogy 39-38 az állás ide, igazából csak amiatt bosszankodhattunk egy kicsit, hogy nem nagyobb az előnyünk.

A nagyszünet után pedig egyre jobban festettünk a pályán. Harler nagyon szép kosarakkal tette le névjegyét, és Horti is nagyot küzdött a palánk alatt. Amit pedig kifejezetten jó volt látni, fiataljaink is fontos kosarakkal járultak hozzá ahhoz, hogy nyíljon az olló. Németh és Molnár is bátran játszott. Az utolsó tíz perc előtt hat ponttal vezettünk, és joggal bízhattunk abban, hogy ez kitart majd a végéig.

Azonban a záró etap nem úgy alakult, ahogyan elterveztük. Talán a fáradság lehetett az oka, de egyre több hiba csúszott a támadásainkba, nagyon sok labdát adtunk el, amit a túloldalon Bosnjak, Vranjes és Bredford könyörtelenül ki is használt. Végül azért kellett izgulnunk, hogy legalább a hosszabbítás meglegyen. Igaz, 2,5 másodperccel a vége előtt, döntetlennél még Antóninak volt egy dobása – ami azonban kimaradt.

A ráadás 5 perce viszont már nem rólunk szól, sokkal inkább a vendégekről. Régi ismerősünk, Veljko Budimir egy triplával terhelte a gyűrűnket, Bredford pedig többször is átcikázott a teljes védelmünkön. Előnybe került hát az Eszék, és bár a küzdelemmel nem volt baj, a támadásinkat rendre elrontottuk. Végül nagy csata után az Osijek hat ponttal megnyerte a meccset, így pénteken 18:30-tól a Szegeddel csaphat össze a PVSK-MATRO Kupa fináléjában.

Mi 16 órától játszunk majd a torna harmadik helyéért, méghozzá a Vasas Akadémia ellen. Reméljük akkor meglesz az első győzelmünk is a Szamosi Nándor csarnokban, ahol a hangulatra ma sem lehetett panasz, megtelt ugyanis a lelátó.