Hatalmas hajrá, hosszabbítás, végül 2 pontos vereség

Az utolsó percekben tízpontos hátrányból álltunk fel Kecskeméten, és mentettük hosszabbításra a mérkőzést, végül azonban hajszállal a KTE volt a jobb.

Duna Aszfalt DTKH-Kecskemét–PVSK-Veolia 91-89 (20-18, 20-18, 26-20, 15-25, 10-8) - hosszabbítás után

Kosárlabda-NB I. B, férfiak.

Duna Aszfalt DTKH-Kecskemét: Pollard 17/3, Milutinovics 12/3, Jaramaz 13/6, Kucsera 1, Karahodzics 12. Cs.: Dramicsanyin 22/15, Wittmann 11/9, Kiss D. 3. Vezetőedző: Forray Gábor.

PVSK-Veolia: Haynes-Jones 21/9, Goldring 7, Bryson 11/3, Gordon 4, Brkics 19. Cs.: Ivosev 14, Bíró O. 5/3, Meleg 8, Illés, Farkas. Vezetőedző: Andrija Csirics.

Sikerélménnyel a tarsolyunkban utazhattunk Kecskemétre, azt azonban sejtettük előre, hogy nehezebb dolgunk lesz majd, mint pár nappal ezelőtt a Nyíregyháza ellen. Az első félidő pedig többé-kevésbé igazolta is ezt. Arról azért szó sem volt, hogy átrobogott volna rajtunk a KTE! Sőt, egy kimondottan élvezetes, küzdelmes 45 perc tanúi lehettünk. Ugyan általában a Kecskemét állt jobban egy-két ponttal, de érdemi különbséget nehéz volt megállapítani a két csapat között.

Amiben nagy volt a differencia, az elsősorban a hárompontosok értékesítése volt. Míg mi az első két negyedben négyszer találtunk be távolról, addig Wittmann és Dramicsanyin vezetésével a hazaiak kilencszer. Ekkora különbség azért az eredményben nem mutatkozott, az első két játékrészt ugyanis egyaránt 20-18-ra nyerte ellenfelünk.

A nagyszünetet követően aztán jött egy hullámvölgy, emiatt pedig elég gyorsan megugrott a különbség, 10 ponttal elhúzott a KTE. És bármilyen bosszantó is volt a dolog, ezt az előnyt bizony hosszú perceken át tartotta is. Egészen az utolsó etap végéig – néha még tíz fölé is benézett riválisunk.

Szűk három perccel a meccs vége előtt 79-69 állt az eredményjelzőn, és bizony eldőlni látszott minden. Igen ám, csakhogy ekkor elképesztő hajrába kezdtünk. Andrija Csirics űzte, hajtotta a csapatot, Brkicsék pedig szorgosan, és ami még fontosabb, nagyon gyorsan kezdték gyűjtögetni a pontokat. Egészen addig ment ez, mígnem Pollard két kimaradó büntetője után épp szerb centerünk középtávolijával sikerült az egyenlítés, ezzel pedig sikerült is kiharcolnunk a hosszabbítást. Az erő azonban úgy fest, a végére kissé elfogyott. A Kecskemét nagyon gyorsan újra ellépett 5 ponttal. A ráadásul utolsó percében ugyan még egyszer megpróbáltuk a csodával felérő felzárkózást, de a KTE előnyéből végül marad két pont.

Bár vereséget szenvedtünk, ez után a meccs után nem nagyon lehet panaszunk még így sem játékosainkra.