Győzelem az első hazain

22 ponttal volt jobb a PVSK-VEOLIA U20-as csapata a tavalyi ezüstérmes ellen.

PVSK-VEOLIA U20 – DEAC KA U20 87-65 (31-16,16-14,21-15,19-20)

Nagy iramban vette kezdetét az első hazai mérkőzés a PVSK-Veolia U20-as csapata számára, nem véletlenül, hiszen a tavalyi ezüstérmes DEAC együttesét fogadtuk. A mérkőzés rögtön egy triplával kezdődött, amit a debreceniek jegyeztek. Nem kellett sokat várni a válaszra, Bor Sándor talált be a hárompontos vonalról.

Az első negyed derekán 17-10-es hazai vezetésnél időt kért a vendégek trénere Horváth Imre, ezzel nem tört meg a PVSK lendülete, sőt, tovább növelték a fiúk a különbséget, 31-16.

A második negyed is pontosan úgy kezdődött, mint az első, hárompontos a debreceni oldalon, majd a következő támadásból érkezett a válasz, ezúttal Hőgye Patrik volt eredményes. Zárkózott a DEAC, de csak ideig-óráig, a differencia 15 pont körül mozgott végig a javunkra, két másodperccel az első félidő vége előtt Hőgye duplájával 17-re növeltük a fórt.

A második félidőre átmentettük a jó formát, az első két és fél percben szóhoz sem hagytuk jutni ellenfelünket, újabb 7 ponttal növeltük előnyünket, ekkor már 24 találattal vezettünk, 54-30-at mutatott az eredményjelző. Érezhetően kezdett megnyugodni a csapat és közel voltunk már a 30 pontos vezetéshez, ám egy rövid időkérés után érkezett a debreceni Neuwirth Bence és egyből szórt két hármast.

Ébresztőt fújt Juhász Olivér, sikerrel, habár több egyéni hibával játszottunk, de eredményesen. Ezt a negyedet is mi nyertük 21-15-re.

Jó hangulatban léptünk pályára a zárónegyedre, senkin nem látszott, hogy a zsebében érezné a győzelmet és ez az eredményen is meglátszott. Hat perccel a lefújás előtt már harminccal is vezettünk. Ezt követően megrázta magát a debreceni gárda és faragott a hátrányból, ami nálunk kimaradt, az az ellenfélnél beesett. A PVSK U20-as csapata jól védekezett, ennek meg is lett az eredménye, 87-65-re nyertük a szezon első hazai mérkőzését.

Horváth Imre vezetőedző, DEAC KA U20: - Gratulálok az ellenfélnek, nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést. Későn tudtuk felvenni a ritmust, mi most egy kicsit tartalékosabb, felforgatott csapattal léptünk pályára, remélem a visszavágón megfordul az eredmény.

A mérkőzést megelőzően Juhász Olivér elmondta, szeretne egy szoros mérkőzést játszani, egy tavalyi 2. helyezettől nem szégyen kikapni. Nem így lett, győztünk, 22 ponttal!

Juhász Olivér vezetőedző, PVSK-VEOLIA U20: - Megleptek a srácok, leginkább a védekezés minőségével. Ami az előző mérkőzésről hiányzott, az most meg volt. Sok kosarat dobtunk, voltak gyorsindítások, könnyű kosarak, nagyjából ez volt a titok, hiszen nem kellett végig felállt védelemmel szemben támadnunk. Gratulálok a srácoknak!