Két meghatározó játékosunk hiányában is harminchárom pontos sikert arattunk Debrecenben.

DEAC U23–PVSK-Veolia 62-95 (21-22, 12-24, 16-21, 13-28)

Kosárlabda-NB I. B Piros csoport.

DEAC U23: Fekete-Gál 10, Varga S. 11/3, Bankó, Neuwirth 6, Czermann 14. Cs.: Bata 1, Turán 6/6, Hibján, Csizmadia 4, Orosi 6, Balázsi 4, Varga B.. Vezetőedző: Kádár Tamás.

PVSK-Veolia: Micsovics 18/6, Ravasz, Molnár M. 21/6, Bíró O. 14/3, Horti 7. Cs.: Radó 8, Mokánszki 5/3, Antóni 2, Plézer 11/9, Frank 7/3, Harka 2. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Jól tudja mindenki, hogy a kötelező győzelmek tudnak olykor a legnehezebbek lenni. Márpedig úgy utaztunk el Debrecenbe, hogy tudtuk jól nincs mese, nyerni kell. A fiatal ellenféllel szemben azonban ez még úgy sem tűnt sétagaloppnak, hogy a hazaiak több játékosa is hiányzott utánpótlás válogatott elfoglaltságuk miatt. Mindeközben ugyanis nálunk a továbbra is sérült Halász mellett Németh András is kihagyni kényszerült a meccset.

Épp ennek köszönhetően lehetett tagja először a kezdő ötösnek Ravasz Márk, igaz az első percek nem róla szóltak, sokkal inkább a debreceni fiatalokról. Bár a meccs első két kosara a miénk volt, utána hét hazai pont jött egymás után, a játékunkon pedig érződött, hogy kicsit még keressük önmagunkat. Azért Micsovics továbbra is kitartó remek formájának köszönhetően a fordítás hamar összejött, sőt, az első negyed közepén úgy tűnt, akár nagyobb előnyt is össze lehet hozni. A DEAC U23 azonban jól hajrázott, és szorossá tette az első negyedet.

A kétperces szünet jót tett nekünk, a második tíz percet ugyanis elsöprő lendülettel és 10-0-s rohanással indítottuk. A korábbi sok-sok kimaradó külső dobásunk után Plézer kétszer is betalált kintről, és mivel a védekezésünk nagyon szépen összeállt, a szerzett labdákból jöttek a könnyű kosarak is. A bő tíz pontos előny pedig már maradt is a nagyszünetig – igaz ha valamivel jobb triplamutatót tudtunk volna összehozni, nagyon kényelmesen is telhetett volna a félidő.

A nagyszünet után aztán hosszú perceken keresztül olyan érzése volt az embernek, mintha mind a két csapat már azt várta volna, hogy legyen vége mielőbb. Ebbe az állapotba mi egy kicsit bele is aludtunk, és nagyon sok hibával operáltunk támadásban, a DEAC pedig apránként elkezdett közeledni. Persze mielőtt még baj lett volna, azért megráztuk magunkat. Micsovics kétszer is betalált kintről, és Plézer is elhintett egy triplát, így nyugodtan várhattuk a záró tíz percet, hiszen már 19 pontos volt az előnyünk.

Így pedig az utolsó negyedben már pihenhettek a húzóemberek, Szrecsko Szekulovics pedig nyugodt szívvel játszathatta a „cseresort”. De a legszebb az volt az egészben, hogy a meccs utolsó 6-7 percében, Frankkal, Ravasszal, Harkával, Molnárral és Radóval a pályán is csak tovább nőtt az előnyünk. Molnár Mártyás szabályosan lubickolt, de Frank Áron is remek utolsó negyedet tett be a közösbe.

Hoztuk tehát a kötelezőt, ami ha nem is sziporkázó játékkal jött össze, azonban nagyon magabiztos siker lett a végére.