Ezúttal az NKA volt a jobb

Az alapszakasz utolsó fordulójában megrendezett városi rangadón nem játszottunk jól, de még így is megvolt az esélyünk az utolsó negyedben, hogy megfordítsuk a meccset, végül azonban az NKA örülhett.

PVSK-Veolia-NKA Pécs 82-91 (16-24, 22-22, 23-19, 21-26)

Kosárlabda-NB I. B Piros csoport, 26. forduló. Pécs, Szamosi Nándor Sportcsarnok, 450 néző.

PVSK-Veolia: Halász 7, Harler 25/6, Molnár M. 4, Tóth N. 9, Horti 13. Cs.: Bíró O. 7/3, Németh A. 10/6, Takács D., Antóni 7/6, Bíró L. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

NKA Pécs: Kerpel-Fronius 8, Kovács P. 2, Kollár 13/3, Meleg 18/3, Djordjevics 24/3. Cs.: Scherer 2, Lados 8, Meszlényi 4, Rátvay 2, Benke 10/3. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.

Az alaphangot tartalékosan felálló U20-as csapatunk adta meg a mai, NKA elleni rangadóhoz, Rab Gyula tanítványai ugyanis egy elképesztően izgalmas meccsel legyőzték a Rátgéber Akadémia növendékeit. Aztán persze már minden a nagyok csatájáról szólt, ami láthatóan megmozgatta a pécsi kosárlabda-barátok apraja-nagyját, hiszen zsúfolásig megtelt a Szamosi Nándor Sportcsarnok. A jó hangulat tehát garantáltnak tűnt – csakhogy az NKA hamar lehűtötte a kedélyeket, óriási lendülettel kezdett ugyanis Ivica Mavrenski együttese.

Az első negyed nagyobbik részében kicsit olyan volt, mintha még az öltözőben lennénk, Djordjevics és Meleg is kedvére dobálta a pontokat, mi pedig leginkább csak kerestük a ritmust. Nyolc pontos hátrányból kellett nekivágunk a második tíz percnek, ami bizony nem úgy alakult, mint amire számítottunk. Rengeteg hibával játszottunk, amikor egyszer-egyszer sikerült labdát csennünk, akkor pedig általában azonnal el is szórtuk azt. Németh triplái azért tartották a lelket a csapatban, és szurkolóinkban is – de ha azok nem lettek volna, tényleg nagy bajba kerülünk idejekorán. Volt, hogy már 14-15 ponttal vezetett ellenfelünk, ennek fényében kifejezetten jól jött Antóni két trojkája. Végül a félidőhöz érve is maradt a közte nyolc, így semmi sem volt még veszve.

Persze tudtuk jól, hogy változnia kell a játékunknak – az azonban nem könnyítette meg a dolgunkat, hogy menet közben Horti már négy faultnál járt, így Szekulovics mester kénytelen volt őt jegelni a harmadik negyedben. Nélküle is úgy tűnt azonban, hogy talán megérkezik a várt fordulat. Az első félidőben szinte észrevétlen Harler alaposan beindult, és közelebb is férkőztünk riválisunkhoz – aztán megint jött egy gyengébb periódus, és ismét azért izgulhattunk, hogy ne távolodjon el túlzottan az NKA.

A negyed vége azonban ismét a miénk lett, és Tóth büntetőivel sikerült megfeleznünk a félidei hátrányt. Sajnos azonban menet közben rengeteg büntetőnk ki is maradt, így aggódtunk is egy kicsit, nehogy a végén hiányozzanak majd azok.

Az utolsó tíz percben aztán volt minden, amit el lehet képzelni. Technikai hibák, sportszerűtlen szabálytalanságok, veszekedések, és vér. Sajnos Halászt alaposan arcon könyökölték, így a hajrában már rá sem számíthatott Szrecsko Szekulovics, Horváth doktornak kellett ugyanis kezelésbe vennie irányítónk orrát. A menet közben négy hibával visszatérő Horti, és a vezérré előlépő Harler remek támadójátékával azonban szisztematiksan számoltuk fel hátrányunkat, és a hajrához érve, Harler pazar triplájával kiegyenlítettünk – 0-0 után először a meccsen. Zengett is a csarnok rendesen. Itt többször is megvolt rá az esélyünk, hogy a vezetést is megszerezzük, azonban a sorsdöntő pillanatokban összekapta magát az NKA, és neki sikerült bevinnie a végül sorsdöntőnek bizonyuló találatokat.

Összességében megérdemelten nyert ellenfelünk, amely így alapszakasz-elsőként várhatja a rájátszást mi pedig készülhetünk a BKG elleni negyeddöntős párharcra. Akármi is lesz a playoffban, ha ismét összekerülünk városi riválisunnkal, az garantált, hogy hatalmas meccsek lesznek..

Szrecsko Szekulovics: Erős meccs volt, gratulálok az akadémiának! Az első félidőben nagyon gyengén támadtunk, idegesek voltunk, magas emberből rövid volt a kispad, rengeteg lepattanót szedtek ellenünk. Visszajöttünk a meccsbe 77-77-nél, majd három támadás nem sikerült, így az ellenfelünk újra meg tudott lépni. Megyünk tovább, köszönöm a szurkolóinknak a rengeteg segítséget, nagyon sajnálom, hogy így alakult, javítunk ezen!