Extrán dobott, nyert a DEAC

A debreceniek 15 triplával terhelték meg a gyűrűnket, így pedig nem volt esélyünk győzelemmel zárni az alapszakaszt.

DEAC - Pécsi VSK-VEOLIA 96-80 (26-16, 24-17, 24-26, 22-21)
Férfi Kosárlabda NB I. alapszakasz, 24. forduló. Debrecen, Oláh Gábor utcai Sportcsarnok (zárt kapus)

DEAC: Moody 12/12, Somogyi 10/3, Polyák 8/6, Hines 4, Tóth Á. 16 Csere: Drenovac 20/12, Moore 3/3, Molnár M. 4, Molnár D. 3/3, Guyton 16/6, Asszu. Vezetőedző: Kovács Adrián. PVSK-Veolia: Ruják 11, Funderburk 17/6, Carev, Budimir 8, Brkics 17. Csere: Lewis 10, Demeter 4, Krivacsevics 7, Hőgye 3, Dragasevics 3/3. Vezetőedző: Dragan Alekszics.

Számunkra komolyabb tétje már nem volt az alapszakasz zárómeccsének a Debrecen ellen. Persze, a becsületünk miatt azért így is elszántan vágtunk neki, a kicsit sem könnyűnek ígérkező bajnokinkra.

Az gyorsan kiderült, hogy egyáltalán nem véletlenül harcol a harmadik helyért a DEAC, ugyanis nagyon magabiztosan, nagy tempóban kezdtek ellenünk. Nehezen is tudtuk tartani a lépést, így az első negyedben tíz ponttal meg is lépett a hazai csapat. Mondjuk ez nem csak Somogyiék jó dobóformájának volt köszönhető, hanem annak is, hogy bosszantóan sok labdát adtunk el. A második negyedben aztán nagyot javult a játékunk. Egymás után védekeztük ki a DEAC támadásait, és az ellencsapásokból rendre be is tudtunk találni. Azonban mielőtt még a hazaiakra nézve veszélyesen közel kerültünk volna, jött a hazaiak időkérése. Ami meg is akasztotta kicsit a rohanásunkat, Tóthét pedig össze tudták kicsit szedni szétesőfélben lévő játékukat. Olyannyira, hogy az első félidő hajrájában szabályosan átrohantak rajtunk. A kinti dobásaikkal demoralizáltak minket, így a félidőre, Somogyi triplájával már 17 pontos előnnyel, 50-33-ra vezetett ellenfelünk.

Aztán a harmadik negyedet egy olyan másfél perccel kezdtük, mintha teljesen kicserélték volna a csapatot. Mire észbekapott a Debrecen, már egy 8-0-s rohanásban voltunk. Azonban ahogy az sejthető is volt, a DEAC gyorsan összekapta magát. És újra jöttek az egyre idegesítőbb triplák, egy-egy eladott labda, a különbség pedig újfent ott volt, mint a félidőben. A játékrész végére ugyanis már egy teljesen kiegyenlített meccs kezdett kibontakozni – sajnos azonban ez 16-17 pontos hazai vezetésnél. A negyedet ugyan megnyertük kettő ponttal, de a záró felvonás előtt így is már-már lehetetlen feladatnak tűnt a fordítás. Mivel a Debrecen nagyon magabiztosan hozta le az utolsó tíz percet, így hiába is muzsikáltunk jól támadásban ebben a periódusban, a hazaiaknak mindig volt válasza minden egyes kosarunkra. És, ahogyan az egész meccsen jellemző volt, kintről ekkor is szétzilálták a védekezésünket. A találkozó végére 15 triplánál járt már a DEAC, és igazából ez volt a perdöntő. Amíg ugyanis hazai oldalon extra kinti dobóforma határozta meg a játékot, addig mi 40 perc alatt összesen háromszor találtunk be kintről. Ha ezt az egyetlen adatot vesszük alapul, nem is olyan meglepő, hogy végül vereséget szenvedtünk. Sőt, valójában a 96-80-as végeredmény még nem is annyira néz ki rosszul, mint ahogyan a hárompontos statisztika alapján kinézhetett volna.

Dragan Alekszics: - A bajnokság egyik legjobb csapatához látogattunk, úgyhogy tudtuk, hogy keveset hibázhatunk, ha jó eredményt szeretnénk elérni. Ezzel szemben sok büntető és ziccer kimaradt, amit ellenfelünk rendre kosárral büntetett meg. Ha ezekből több bemegy, talán másként is alakulhatott volna a mérkőzés végkimenetele, azonban összességében megérdemelt hazai siker született. Gratulálunk a DEAC-nak.