Egy jó negyedre futotta a címvédő ellen

A Falco az első félidőben eldöntötte a meccset, vereséggel kezdtük a 2021/22-es bajnoki szezont.

Falco KC Szombathely–PVSK-Veolia 99-77 (25-11, 24-14, 23-19, 27-33)

Kosárlabda-NB I., férfiak, 1. forduló.

Falco KC Szombathely: Váradi 11/3, Somogyi 7/3, Benke 5, Keller Á. 12/3, Golomán 20/6. Cs.: Clark 11/6, Baracs 7, Perl 19, Kovács 4, Versztó, Takács 3/3, Sövegjártó. Vezetőedző: Milos Konakov.

PVSK-Veolia: Illés 5/3, Popadics, Bryson 27/12, Ivosev 6/3, Brkics 12. Cs.: Haynes-Jones 18/9, Goldring 2, Bíró O. 5/3, Doktor 2. Vezetőedző: Dragan Alekszics.

Nem is volt kérdés, hogy a bajnoki évad első mérkőzésén melyik csapat az esélyesebb. A bajnoki címvédő, kupagyőztes Falco hazai pályán toronymagas favoritja volt ugyanis az összecsapásnak. Azért azonban nagy kár, hogy talán a kelleténél jobban tiszteltük a szombathelyieket az első percekben. Merthogy a meccs első négy perce bizony rémálomszerű volt. Úgy tűnt, mintha sem fejben, sem testben nem lennénk ott a pályán, ezt pedig Váradiék bizony könyörtelenül kihasználták.

Az is igaz persze, hogy betonkemény védekezést kaptunk, amire nem nagyon volt ellenszer, a sok eladott labda azonban borzasztóan megbosszulta magát. Még a negyed felénél sem nagyon jártunk, és 20-2 állt az eredményjelzőn, pedig ekkor már egy időkérésen is túl voltunk. Még szerencse, hogy a negyed hátralévő részében kicsit elkezdtünk ébredezni, így egy 7-0-s szériával már mi kényszerítettük arra a hazaiak mesterét, hogy magához rendelje csapatát.

Összességében azonban sajnos az, hogy 10 perc után 25-11-re vezetett a Falco, reális volt. És az összkép a második negyedben sem nagyon akart változni. A legbosszantóbb nem is az volt, hogy könnyen szerzett kosarakat az ellenfél, sokkal inkább az, hogy sokszor az eladott labdáinkból jöttek a kontrák. A támadójátékunk ugyan egy hajszállal jobb lett, de temérdek Falco-kosárnak köszönhetően így is folyamatos nőtt a különbség. A félidőhöz érve pedig kicsit sem volt szívderítő az eredményjelzőre pillantani, hiszen 49-25 állt rajta.

A kérdés a második félidőben így már inkább az volt, hogy sikerül-e valamelyest közelebb férkőzni a Falcohoz. Nos, a harmadik negyed rajtja alapján nem úgy tűnt, hogy erre esélyünk nyílik. A Falco ezúttal 5-0-val startolt, és bár szép lassan elkezdtünk azért bemelegedni, arról sajnos szó sem volt, hogy Perlék akár csak egy pillanatra is meginognának. Hiába mutattunk egyre több szép dolgot támadásban, a védekezésünk továbbra sem volt hatékony, így harminc perc elteltével nem, hogy közelebb kerültünk volna a Falcohoz, csak még távolabbról láttuk ellenfelünket.

Az utolsó játékrészre aztán minden mindegy alapon futottunk ki, és Bryson valamint Haynes-Jones vezérletével elkezdtünk mindenhonnan tüzelni. Ez pedig, legalább a támadójátékunkban meg is hozta az eredményt, ugyanis addig nem látott mennyiségben kezdtük szállítani a kosarakat. Persze ekkor már a Falco olyan előny birtokában volt, hogy izgulnia így sem kellett a hazaiaknak. Azt azért a záró felvonásban jó volt látni, hogy megvan a potenciál csapatunkban. A védekezéssel azonban gyorsan kezdeni kell valamit, mert a negyedik negyedben is 27 kapott pont éktelenkedett a nevünk mellett. Még jó, hogy cserébe dobtunk 33-at, így valamelyest azért a végére sikerült kozmetikázni az eredményen. Na nem, mintha a 99-77-es végeredmény jól mutatna.

képek: Hunbasket.hu

Az egyetlen igazi pozitívum, hogy túl vagyunk a rajton, az emiatt esetleg a vállakat nyomó teher elillanhatott. Ezzel a lendülettel gyorsan el is kell felejteni ezt a mérkőzést, és készülhetünk a vasárnapi, hazai bemutatkozásra.