Egy jó félidő kevés volt

Bár az elején még vezettünk az NKA ellen, a nagyszünetben is szoros volt az eredmény, a harmadik negyed gyenge játéka megpecsételte a sorsunkat, így vereséggel kezdtük a bajnoki döntőt.

NKA Pécs–PVSK-Veolia 90-64 (16-20, 26-17, 30-12, 18-15)

Kosárlabda-NB I. B Piros csoport. Döntő, 1. mérkőzés. NKA Aréna, 1100 néző .

NKA Pécs: Kerpel-Fronius 12/3, Kollár 18/9, Benke 2, Meleg 15/6, Djordjevics 12/6. Cs.: Meszlényi 11/3, Lados 5/3, Rátvay 4, Scherer 7, Kazy 3, Herger 1, Rátgéber. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.

PVSK-Veolia: Takács D. 2, Harler 7, Molnár M. 8/6, Bíró O. 3/3, Horti 14. Cs.: Halász 7/6, Tóth N. 9, Németh A. 4, Antóni 8/3, Bíró L. 2, Radó, Kalmár. Vezetőedző: Szrecso Szekulovics.

Elérkezett az a nap is, amire már régóta készültünk, ma este ugyanis kezdetét vette a B csoport bajnoki döntője. Bár a szurkolók számát tekintve komoly hátrányban kellett nekivágnunk az NKA elleni első, idegenbeli meccsnek, drukkereink már a kezdés előtt bő negyed órával világossá tették, nekik bizony feltett szándékuk, hogy hangerőben mégiscsak felvegyék a harcot az NKA szimpatiznsaival. És be kell vallani, alaposan ki is tettek magukért, hiszen még a csapatok bemutatásánál sem tartottunk, máris fergeteges hangulatot varázsoltak.

A kezdést ezzel együtt is az NKA kapta el jobban, Meleg, Djordjevics és Kerpel-Fronius pontjaival hamar 7-2-re húztak el a hazaiak. Láthatóan kicsit álmoskásan kezdtünk, egyedül Hortin látszott az első pillanattól, hogy halálosan komolyan veszi a dolgokat. Aztán az ő mentalitása elkezdett szép lassan átragadni a többiekre is. Igaz 12-7-nél még mindig 5 pont volt hátrányunk, de elkezdtek jönni a labdaszerzések, Bíró triplája is beesett, és az első negyed hajrájához közeledve, először a meccsen átvettük a vezetést is.

A menetrendszerűen érkező hazai időkérés után aztán igaz, majd két percig nem tudtunk betalálni, de hátul tökéletesen zártuk a reteszt, így a negyed utolsó percére fordulva, egy hazai támadóhiba után már Szrecsko Szekulovics kért időt. Ha akcióból betalálni nem is sikerült ezt követően, Halász azért értékesített egy, Harler pedig két büntetőt, így 20-16-ra vezettünk 10 percet követően.

A második negyed sem indult rosszul, hiszen egy Antóni-duplával indítottunk, utána azonban már az NKA pillanatai következtek. Két triplával fel is zárkóztak egyetlen pontra, így épp a legjobbkor jött Németh 2+1-es akciója! Igaz, hogy ezután két NKA kosár érkezett és az egyenlítés, azonban Antóni azonnal rádobott egy triplát. Támadásban azonban sajnos még így sem működött valami nálunk, amit a hazaiak igyekeztek is kihasználni. Meleg triplájával négy perccel a félidő vége előtt át is vette a vezetést ellenfelünk, majd a center újabb hármasa már 35-30-at eredményezett. Ezt a vezetést pedig a nagyszünetig már tartani is tudta az NKA, igaz ehhez kellett a végén Lados szép hármasa is.

A második félidő mind a két oldalon rengeteg hibával indult, de míg mi nem tudtunk betalálni három támadás alatt sem, az NKA három büntetőt a helyére tett, így nyolc ponttal meg tudott lépni. Sőt, egy kimaradó Harler-triplakísérlet után négy újabb hazai pont jött, így 49-37-nél kénytelen is volt időt kérni vezetőedzőnk. Az olló azonban tovább nyílt, pillanatok alatt 55-37-re módosult az eredmény, így bár még a harmadik negyedből is hátra volt még hat és fél perc, félő volt, idő előtt elúszik a hajó.

Bár Halász triplája után felcsillant a remény, hogy talán elindulunk a gödör aljáról felfelé, sajnos nem így történt. Az NKA-nak gyakorlatilag minden bejött, és ahogy az ilyenkor lenni szokott, nekünk semmi. Az első félidő szoros, kiélezett küzdelme után, a 27. percre már 64-40 volt az állás oda. Ahogy haladtunk előre, közel járt ahhoz a hazai csapat, hogy 30 ponttal elhúzzon, de a negyed végén Tóth Norbi igyekezett egy kis lelket verni a többiekbe, és valamicskét tudtunk kozmetikázni az eredményen, de így is 30-12-re nyerte ezt a tíz percet az NKA, és bizony nincs mit szépíteni rajta, szinte már az utolsó negyed előtt megnyerte a mecset..

Az pedig az utolsó etap első perceiben el is dőlt, hogy valóban így van, a különbség ugyanis nem, hogy nem csökkent, hanem inkább apránként tovább nőtt. Persze ekkor már játékosaink lelkesedése sem volt az igazi, egyedül talán Tóth Norbin lehetett érezni azt a tüzet, amire a harmadik negyedben is szükség lett volna. Amikor már megvolt a közte 30, mind a két oldalon jöttek az addig kevesebbet játszók, így a legvégén kicsit tudtunk kozmetikázni az eredményen.

Kétségbe esni nem kell, az állás 1-0 oda. Nincs mese, szombaton hazai pályán vissza kell vágni az NKA-nak!

Szrecsko Szekulovics: Gratulálok az Akadémiának a győzelemhez! Mi elsősorban a harmadik negyedben nagyon gyenge produkciót nyújtottunk, szégyellem magam! Remélem, ilyen rosszul még egyszer nem tudunk játszani, mert ilyen stílussal egy döntőben nem lehet sikert elérni.