Budimir extrája döntött

Izgalmas mérkőzésen, Veljko Budimir kiváló játékának is köszönhetően legyőztük idegenben a Zalaegerszeget.

Zalakerámia-ZTE KK - Pécsi VSK-VEOLIA 77-84 (19-19, 22-22, 22-24, 14-19)

Férfi Kosárlabda NB I. rájátszás (9-14. hely), 6. forduló. Zalaegerszeg, Sport és Rendezvénycsarnok (zárt kapus)

PVSK-Veolia: Lewis 14/9, Dragasevics 5/3, Funderburk 11/3, Budimir 25/15, Brkics 16. Csere: Carev, Krivacsevics 7, Demeter 6, Hőgye

Két rosszul sikerült bajnoki után kellett pályára lépnünk a ZTE vendégeiként, ráadásul a bemelegítésnél derült ki, hogy Ruják András nem fogja tudni vállalni játékot, napok óta fájó dereka miatt. Az előjelek tehát nem voltak ideálisak, azonban az első félidő alapján nagyon nem kellett megijednünk. Jó játékot, kiegyenlített párharcot hozott ugyanis ez a húsz perc.

Védekezésben úgy festett, hogy sikerült előre lépnünk valamelyest az utóbbi fordulókhoz képest, és támadásban is megvoltak azok a kis extrák, amikre szükség van. Budimir például nagyon nagy kedvvel kosarazott, de Brkics és Lewis is sokat vállalt magára. A játék képe alapján az, hogy az első és második negyed, így persze a félidő is döntetlennel zárult, egyáltalán nem volt meglepetés.

Az már annál inkább – méghozzá nagyon kellemes –, hogy a harmadik tíz percet óriási lendülettel kezdtük, és sikerült is meglépnünk. Továbbra is Budimir és Brkics vitte a hátán a csapatot, de annyira, hogy tíz ponttal is meg tudtunk lépni. Persze jött egy törvényszerű hullámvölgy, és a Zete vissza tudott jönni a meccsbe. Azonban az utolsó játékrészre még így is úgy fordulhattunk, hogy az előny nálunk van.

És ha már nálunk volt, nem is adtuk el! Budimir legszebb napjait idézően termelte a pontokat, a triplavonalon kívülről ugyan rengeteget hibázott, de a nagy számok törvényének megfelelően bizony még így is egymás után dobálta a trojkákat. A meccs végéig ötig jutott – ez pedig nagyban kellett ahhoz, hogy behúzzuk a meccset. Merthogy bizony behúztuk. Ha tükörsima nem is lett a vége, de az utolsó percekre már nem kellett izgulnunk. Ez pedig most nagyon jó érzés volt.

Dragan Alekszics: - Az előző mérkőzések nem úgy sikerültek, ahogy szerettük volna, emiatt ez a találkozó nagyon fontos volt számunkra. Egy kicsit hullámzó volt a teljesítményünk, mert elhúztunk tíz ponttal, aztán egyenlített a ZTE, majd ez megismétlődött. A végjáték döntő pillanataiban pontosabbak voltunk, és ez elegendőnek bizonyult ahhoz, hogy nyerjünk.