Brkics-show, győzelem!

Szerb centerünk zseniálisan játszott a Nyíregyháza ellen, 33 pontjával és 12 lepattanójával oroszlánrészt vállalt abban, hogy ismét győzni tudtunk.

PVSK-Veolia–Hübner-Nyíregyháza BS 93-85 (20-15, 27-31, 24-22, 22-17)

Kosárlabda-NB I., férfiak. Pécs, 600 néző. V.: Tőzsér, Söjtöry, Kovács.

PVSK-Veolia: Haynes-Jones 17/6, Goldring 4, Bíró O. 8/6, Gordon 2, Brkics 33. Cs.: Ivosev 14, Bryson 13/9, Farkas, Doktor, Meleg 2. Vezetőedző: Andrija Csirics.

Hübner-Nyíregyháza BS: Johnson 24/6, Mokánszki 3, Bryce 23/9, Leday 20/3, Pipiras 15/9. Cs.: Kiss, Anda, Bazsó, Szobi. Vezetőedző: Pethő Ákos.

Az előző esztendőt négy vereséggel zártuk, menet közben pedig egy edzőváltás is történt nálunk, így érthető módon azzal a reménnyel vártuk a 2022-es év első bajnokiját hazai pályán a Nyíregyháza ellen, hogy talán végre megszakad a rossz széria, és az új év valóban új reményekkel kecsegtet.

Az első negyed ennek szellemében is zajlott, hiszen rendkívül összeszedetten kosárlabdáztunk, még úgy is, hogy Illés Máté egy betegség miatt ezúttal nem tudott játszani. Veljko Brkics alaposan meg is szórta magát, ugyanis a társak is hamar ráéreztek, hogy centerünket bizony könnyedén meg lehet játszani a nyíregyházi gyűrű alatt. Ennek köszönhetően az első tíz percben gyakorlatilag szinte végig vezettünk, és egy-egy nagyon szép megoldásnak is tapsolhattak szurkolóink – akik első hazai mérkőzésén vezetőedzőnket, Andrija Csiricset is megünnepelték kicsit, egy erélyes „Csíró-Csíró” rigmus skandálásával. Ami viszont ennél is jobb hír volt, hogy öt ponttal nyertük az első negyedet.

A két perces pauza valamivel jobban is jött a Nyíregyházának, amely szigorított egy kicsit a védekezésén, így bő 2 perc alatt szinte le is dolgozta hátrányát. Aztán 28-26-nál nagyon fontos pillanatban érkezett első triplánk a meccsen, Bíró Olivér jóvoltából. Nagy kár, hogy Pipiras azonnal válaszolt rá, így továbbra is csupán 2 pont volt az előnyünk. Ami olykor el is fogyott, sőt, Bryce a 16. perc végén, egy dudaszós triplával előnyhöz juttatta a vendégeket. Csirics persze rögvest időt kért, ami után Haynes-Jones szinte azonnal visszavette a vezetést. Ezt pedig már a félidő végéig tartani is tudtuk – igaz ehhez szükség volt Bryson csodás hármasára és Haynes-Jones néhány pazar egyéni megoldására is.

A harmadik negyedet sem kezdtük rosszul, hiszen Ivosev duplájával nyitottunk, majd egy Pipiras-tripla után Brkics szerzett labdát, és dobott újabb pontokat. Ezt azonban két figyelmetlenség követte, és az előny máris a Nyíregyházánál volt. Érthető, hogy Andrija Csirics meglehetősen bosszúsan kért időt. A gyors fejmosásnak azonban meglett az eredménye, hiszen Bíró majd Bryson is betalált kintről, sőt, egy labdaszerzés után Brkics már a 23. pontját szerezte, így 63-57-re sikerült meglépnünk. Sőt, egy Ivosev-büntetővel 64-57-re módosult az eredmény, innen azonban egy villámgyors 7-0-s vendégszéria jött.

Nekünk azonban volt egy Brkicsünk, aki egálnál kétszer is remekül dolgozott a palánk alatt, így 68-64-nél már a nyíregyházi időkérés miatt állt meg a játék. Egy Haynes-Jones által jegyzett trojka még még bele is fért a harmadik negyedbe, és bár a vendégek is be tudtak még találni, a negyedet így is nyertük, és az utolsó tíz perc előtt itt volt az előny.

Persze azt érzetük, hogy ezen a meccsen három pont szinte semmire sem elég. Ezt igyekezett is bebizonyítani a Nyíregyháza, ugyanis nagyon gyorsan egyenlített az utolsó negyed elején, innen pedig egy nagy adok-kapokká vált a meccs. Anda balszerencsés sérülése akasztotta meg pár percre a nagy rohanást, aztán viszont jött Bryson rendkívül fontos hármasa, majd egy vendég-időkérés után egy büntetője is.

Az utolsó négy percre így 82-78-cal fordultunk, az előny tehát továbbra is itt volt. Ráadásként Brkics újabb gyors négy pontot rámolt be – már 31-nél járt –, így eldőlni látszott a meccs. Persze azért hátradőlni esélyünk sem volt, ugyanis 86-78 után egy 6-0-s vendég-széria következett, így az utolsó perchez érve már csak kettő volt az előnyünk, ki is kérte idejét Csirics-mester. És akárcsak előtte a meccsen már többször, úgy ezúttal is remek érzékkel tette ezt, hiszen a pauza után öt pontot szereztünk egyhuzamban, innen pedig a maradék néhány másodperc már csak formalitás volt.

Végül 93-85-re nyertük meg a meccset, a győzelem íze pedig nagyon régen esett jól annyire, mint most. Főleg, hogy gyakorlatilag komolyabb hullámvölgy nélkül, végig jól játsszva tudtuk behúzni ezt a nagyon fontos meccset!

És ne menjünk el szó nélkül Veljko Brkics zseniális produkciója mellett sem, hiszen centerünk 33 pontja mellett 12 lepattanóval hozott össze egy igen izmos dupla-duplát úgy, hogy mellet 3 gólpassz, 4 kiharcolt fault és 2 blokk is odakerült a neve mellé a statisztikai lapon.

Andrija Csirics: - Tudtuk, hogy egy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk, ami egyben nagyon fontos volt számunkra. Nagyon sokat készültünk az ellenfelünkre. A mérkőzésen sok volt a hullámvölgy, leginkább a támadólepattanókkal voltak gondok, aztán igyekeztünk elkapni a ritmust a támadásban, a védekezésünk rendben volt. Azt tették a fiúk, amit kértem tőlük, örülök, hogy láttam rajtuk a győzni akarást. Kicsit tartottam ettől a találkozótól, de jó munkát végeztünk. Megnyertük a meccset, ez már a múlté, következik a Kecskemét, szintén egy fontos mérkőzés vár ránk, innentől erre koncentrálunk.