Brkics kiállítását nem bírtuk el

Centerünket a harmadik negyed végén veszítettük el, hiányát pedig meg is éreztük a hajrában Kaposváron.

Kaposvári KK - PVSK-Veolia 82-75 (23-24, 16-13, 20-16, 23-22)

Kosárlabda-NB I.

Kaposvári KK: Price 27/12, Hillard 17, Plézer 2, Ford 12, Martin 15. Cs.: Bogdán 4/3, Puska, Krnjajski 4, Csorvási 1. Vezetőedző: Nikola Lazics.

PVSK-Veolia: Haynes-Jones 19/6, Goldring 4, Bíró O., Ivosev 17/6, Brkics 17. Cs.: Meleg 7, Carpenter 9/6, Illés 2, Popadics. Vezetőedző: Andrija Csirics.

Rangadót játszani utaztunk Kaposvárra ma este, és már a feldobás előtt tudtuk, hogy bitang nehéz dolgunk lesz, hiszen Bryson egy sérülés miatt ezúttal nem állt szakmai stábunk rendelkezésére. Így aztán szűkebb rotációs lehetőséggel kellett nekiugranunk a meccsnek.

Ami az első negyedben nem tűnt úgy, hogy hátráltatna minket. Élvezetes, pontgazdag első tíz percet játszottunk, ahol ugyan egyik csapat sem tündökölt védekezésben, de elől mi egy hajszállal jobban teljesítettünk, így egy pontos előnyt szereztünk. És a vezetésünket sokáig tartani is tudtuk, hála Brkics és Haynes-Jones ponterős játékának. A félidő végéhez közeledve aztán a hazaiak is belelendültek, és Price vezérletével a nagyszünetre át is vették a vezetést, igaz a kétpontos differencia nem tűnt vészesnek.

A harmadik negyedben aztán a kaposvár tudott egy kicsit újítani, aminek köszönhetően a 2-3 pontos előnyükből 6-8 pontosat csináltak, de még itt sem tűnt úgy, hogy tragédia lenne. Egészen a haramdik negyed végéig. Ott ugyanis egy Ivosev ellen elkövetett fault után kicsit elszabadultak az indulatok. A nagy verbális csata, és a valamivel visszafogottabb lökdösődés végeredménye azonban az lett, hogy Brkicset kiállították a játékvezetők, ezzel egyik legjobbunkat veszítettük el.

Ennek ellenére sem adtuk fel a harcot, és a záró felvonás hajrájához közeledve egy Carpenter-triplával vissza is jöttünk 74-71-re. Innen azonban sajnos már nem volt tovább. Elfogyott az erőnk, és két húzóemberünk hiánya is kiütközött, a KKK pedig a legrosszabbkor dobott kosarakat. Végül hét ponttal nyerte meg a meccset ellenfelünk, de az összkép alapján ez sokkal inkább volt egy igazi egylabdás meccs.

Andrija Csirics: - Nem játszottunk jól, a harmadik negyedben elvesztettük a kontrollt. Ez sorsdöntő volt számunkra. A sérülések miatt amúgy is szűk volt a cserelehetőségünk, Brkics kiállítása pedig meghatározó volt számunkra.