Az első lépés megvan

Az első félidőben átrobogtunk a TF-en, így az is belefért, hogy a nagyszünet után már sok hiba csúszott a játékunkba.

PVSK-Veolia–TF-Budapest 101-81 (29-15, 31-14, 17-30, 25-22)

Kosárlabda-NB I. B Piros csoport, negyeddöntő, 1. mérkőzés. Lauber Dezső Sportcsarnok 500 néző.

PVSK-Veolia: Micsovics 4, Németh A. 14/12, Plézer 3/3, Bíró O. 8/3, Horti 13/3. Cs.: Frank 23/15, Halász 5/3, Mokánszki 5/3, Radó 4, Antóni 12, Molnár M. 10, Harka. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

TF-Budapest: Gémes 2, Szántó 15/3, Dancsecs 25/12, Karosi 13/3, Anda 13. Cs.: Szanyi 2, Kelenföldi 11/3, Simon, Varga, Tömösváry, Farkas, Lőrincze. Vezetőedző: Nagy Bálint.

A Hepp Kupa győzelem után talán nem is volt akkora meglepetés, hogy a TF elleni negyeddöntőt felszabadult, jó játékkal indítottuk saját közönségünk előtt. Az pedig külön öröm volt, hogy hosszú sérülése után Ognjen Micsovics is visszatérhetett a csapatunkba. Igaz, hogy nem ő volt a vezér, de az első tíz perc nem is egy-egy emberről szólt. Mindent elmond a játékunkról, hogy tízperc alatt nyolc játékosunk szerzett pontot, és igazából mindegy is volt, hogy épp ki került helyzetbe, mert jöttek a kosaras futószalagon. Kintről hibátlanul dobtunk, a saját gyűrűnk közelében pedig nem nagyon hagytuk levegőhöz jutni a TF-et. Villámgyorsan el is léptünk előbb 10 ponttal, majd fokozatosan tovább növeltük az előnyt.

A második tíz perc pedig, ha lehet, még jobban nézett ki! Mondjuk ebben alaposan benne volt Frank fantasztikus dobóformája is, aki ebben a negyedben egymaga vágott be négy triolát, ezzel pedig meg is ágyazott annak, hogy gyakorlatilag a nagyszünetre eldőljenek a fontos kérdések. Húsz perc után ugyanis már 31 (!) ponttal vezettünk.

És bár a harmadik negyedben alaposan bennragadtunk az öltözőben – a TF nagy rohanással indított, és vissza is jött 14 pontra –, azért igazán nagy baj így sem lett a gyenge periódus hatására. A sok eladott labda, a pontatlan dobások és kicsit döcögős játék az idő elprehaladtával azért kiegyenesedett, így a meccs hajrájában már azért kellett csak izgulnunk, hogy meglesz-e a 100 dobott pontunk.

Végül összejött ez is, és kerek 20 ponttal győztük le a TF-t. A párharcban így 1-0-ra vezetünk, és ha vasárnap nyerni tudunk Budapesten, már készülhetünk is az elődöntőre.

Szrecsko Szekulovics: Gratulálok a csapatomnak. 1-0 ide. Kicsit keserű szájízzel maradtunk, nem vagyok elégedett azzal, ahogy a második félidőben teljesítettünk. Nem koncentráltunk, sok labdát adtunk el. Amit felépítettünk az első félidőre, abból sokat romboltunk a másodikra. Nem szeretem ezt, javítjuk a hibáinkat, vasárnap kemény mérkőzésre számítok. Köszönöm a közönségnek a szurkolást!