Alaposan visszavágtunk a BKG-nak

Az elsőtől az utolsó percig remekül kosárlabdáztunk a BKG elleni bajnokin, aminek 52 pontos győzelem lett a jutalma.

PVSK-Veolia–BKG Príma Akadémia 114-62 (31-15, 26-13, 29-8, 28-26)

Kosárlabda-NB I. B Piros csoport, 21. forduló. Pécs, Szamosi Nándor Sportcsarnok 250 néző.

PVSK-Veolia: Halász Á. 7/3, Harler 24/9, Molnár M. 11/3, Juhos 12, Horti 11/3. Cs.: Bor, Bíró O. 15/6, Takács 13/9, Tóth N., Németh A. 8/3, Antóni 9/9, Kalmár 4. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.
BKG Príma Akadémia: Nagy B. 23/9, Galambos 4, Halász 6, Plézer 20/9, Lilaj 5. Cs.: Szeleczki 2, Karakó 2, Spiriev, Petrovics. Vezetőedző: Nagy Ágoston.

A BKG elleni bajnokink előtt, még a feldobásig sem értünk el, de máris volt okunk az ünneplésre. A PVSK legendája, Verbőczi Endre ugyanis a napokban ünnepelte 80. születésnapját, ebből az alkalomból klubunk vezetősége köszöntötte őt a Szamosi Nándor Sportcsatnok parkettáján, a lelátó vastapsa kíséretében. Ilyen előzmény után pedig nem is csoda, hogy valóban ünnepi hangulatban indult a meccs. Csaptunk az első pillanattól kezdve felszabadultan játszott, aminek villámgyorsan meg is lett az eredménye. A 7-0-ás kezdésünk után rögtön időt kért a vendéggárda, de sok haszna nem volt a dolognak, mi ugyanis a rövid pauza után is gyilkos tempót diktáltunk. A védekezésünkkel teljesen megfojtottuk ellenfelünk játékát, közben ráadásul gyakorlatilag akkor szereztünk kosarat, amikor csak akartunk. Az első negyedben e tekintetben Harler és Juhos járt az élen, előbbi 10, utóbbi 12 pontot szórt még az első negyedszünet előtt.

A második tíz perc sem hozott nagy változást. Rengeteg labdát szereztünk, azokkal rögvest rohantunk, és rendre be is találtunk. Bíró Olivér és Takács Dániel jeleskedett ekkor, de Antóni triplája is jóleső érzéssel tölthetett el minket. Ahogyan az egész első félidő. Úgy jutottunk el 57 dobott pontig, hogy közben csupán 28-at kaptunk – kis túlzással már hátra is dőlhettünk.

És bár a szurkolóink valószínűleg valóban így tettek, csapatunk egészen másként gondolt a folytatásra. Konkrétan úgy csaptunk bele a harmadik negyedbe, mintha 0-0 állna az eredményjelzőn. Védekezésben olyan falat húztunk fel a gyűrűnk közelében, hogy azt csak egy-egy kósza Nagy Botond-kosár tudott megtörni. Tíz perc leforgása alatt mindössze 8 pontot tudott szerezni a BKG, mi pedig megállás nélkül termeltük a pontokat. A 29-8-as eredmény mindent elmondt erről a negyedről.

Az utolsó tíz percre azért persze védekezésben már felpuhult kicsit csapatunk, azonban ezzel együtt triplaesőt zúdítottunk ellenfelünkre. Takács, Bíró és Antóni kétszer-kétszer talált be kintről, de Németh András is talpra ugrasztotta a csarnokot egy külső dobásával. Öröm volt nézni ezen az estén csapatunkat, nem csak eredményesen, szépen is játszottunk ugyanis a BKG ellen. Sikerült is visszavágni az ősszel ellenük elszenvedett vereségért, méghozzá nem is akárhogyan. A 114-62-es végeredmény látva legalábbis nem nagyon maradhatott bennünk hiányérzet.

Szrecsko Szekulovics: Nagyon boldog vagyok! Nagyon jól játszottunk, pontosan úgy, ahogy gyakoroltuk, hogy hogyan kell megállítani a BKG nagyon jó támadásait. Nem csak a védekezésünk, hanem a támadásunk is működik, és a kispadunk is jól működik. Mindent a legjobban csináltunk. Szerintem mi most jó formában vagyunk, megyünk tovább. Köszönöm a szurkolóknak, hogy ennyien eljöttek ma este. Lehet, kicsit unalmas meccs volt nekik, de én szeretem, ha ilyen unalmasak a mérkőzések. Várjuk a kupameccset, remélem ott is ilyen jól formában játszunk és továbbjutunk.