A végén robbantottunk!

Sokáig szoros meccset játszottunk a Pápával, de NB I. B-s csapatunk az utolsó negyedben ledarálta ellenfelét.

PVSK-Cargate–Pápa 97-81 (25-19, 22-29, 25-23, 25-10)

Kosárlabda-NB I. B, Piros csoport.

PVSK-Cargate: Fülöp 12/3, Goldring 15/9, Popadics 13/3, Farkas 24/12, Kalmár 6. Cs.: Futó 10, Armaghani 15, Mándity 2, Bor. Vezetőedző: Andrija Csirics.

Pápa: Németh A., Sonyák 25/15, Hódi 21/15, Koma 16/3, Murai 13. Cs.: Németh G., Varga 2, Horváth 3/3, Lintner, Kocsis T., Kasza 1

Kiváló formában várhatta NB I. B- csapatunk a ma esti, Pápa elleni hazai bajnokit, és ez a magabiztosság az első negyedben a pályán is érződött. Ugyan a vendégek sem adták olcsón a bőrüket, de Andrija Csirics tanítványai okosan, jól játszva kerültek előnybe. A második negyedben aztán kicsit változott a játék képe. Bár a támadójátékunk igazából jól működött, azonban védekezésben sajnos gödörbe kerültünk, amit a Pápa ki is használt. Ugyan óriási baj nem volt, de az, hogy a nagyszünetre egypontos előnnyel már ellenfelünk mehetett, jelezte: a folytatásban többre lesz szükség.

A harmadik negyedben ebből hellyel-közzel sikerült valamit megvalósítani. Bár valamivel jobban szuperált a játékunk, de a védekezés még mindig nem volt az igazi. Ennek ellenére, mivel elől jól muzsikáltunk, a 30. perc végéhez érve egyel már mi vezettünk.

Hogy aztán az utolsó tíz percben olyat robbantsunk, amire a Pápa nem lehetett felkészülve. Szinte szó szerint lenulláztuk ellenfelünket. 78-76 után, mire a vendégek eszmélhettek volna már húsz pont körüli volt az előnyünk. Ez pedig azt jelentette, hogy újabb győzelemnek örülhettünk!

Andrija Csirics: - Tudtam, hogy egy nehéz mérkőzés lesz, jó játékosaik vannak, ismerem a Kálmán Laci stílusát és ez a játékukon is meglátszott. A támadójátékunkkal egész meccsen nem volt probléma, a védekezésünk csak a negyedik negyedre érett be. Ezt a ritmust innentől végig tudtuk diktálni. Gratulálok a Pápának, ránk a folytatásban nehéz mérkőzések várnak idegenben, erre fogunk innentől készülni.