A vége sima lett

Kicsit nyikorogtak a fogaskerekek a Jászberény elleni hazai bajnokinkon, de végül így is magabiztos győzelmet arattunk.

PVSK-Veolia–Jászberényi KSE 83-66 (23-13, 16-18, 19-15, 25-20)

Kosárlabda-NB I. B Piros csoport, 16. forduló. Szamosi Nándor Sportcsarnok, 280 néző.

PVSK-Veolia: Halász 15/6, Harler 28/12, Németh A., Bíró O. 7/3, Horti 3. Cs.: Bíró L. 4, Bor 4, Tóth N. 12, Molnár M. 1, Juhos 7/3, Antóni 2. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Jászberényi KSE: Dunai 6, Kucsora 7/3, Rosics 2, Ivosev 18/3, Olasz 16. Cs.: Csík 9, Homoki 2, Czirbus 2, Mester 2, Meleg 2. Vezetőedző: Miljan Rakics.

Szrecsko Szekulovics hazai bemutatkozása miatt lehetett különösen fontos csapatunknak a Jászberény elleni ma esti derbi, de a meccs elején úgy festett, hogy talán épp a bizonyítási vágy nyomta rá a bélyegét kicsit a játékunkra. Elég sok apró hibával teltek el ugyanis az első percek, amit a lelkesen felálló Jászberény igyekezett is kihasználni.

Ivosev és Olasz a palánkok alatt okozott is egy kis fejfájást nekünk, de az első negyed második felében azért elkezdett nyílni az olló. A csereként beálló Bíró Levente lendületet hozott ugyanis a játékunkba, miközben Harler és Halász a pontokat szállította. Tíz perc után tíz ponttal vezettünk, és úgy tűnt, akár nagyon sima is lehet a meccs.

Nos, hamar kiderült, hogy nem lesz az. A vendégek edzője hamar ráérzett, hogy a kezdő ötöse szépen tudja tartani a lépést velünk, így hagyta is, had játsszanak a kezdők. Ők pedig játszottak, és igyekeztek is piócaként tapadni ránk. Ennek eredményeként két pontot faragtak is hátrányukból a nagyszünethez érve, így nyilvánvaló volt, hogy a második félidőben alaposan meg kell majd küzdenünk a sikerét.

A haramadik negyedben Juhos játéka nagyot javult, nem csak fontos kosarakat tudott szerezni, de talán ezeknél is fontosabb lepattanókat hozott el egymás után, miközben a vendégek elkezdtek fáradni. Ezt kihasználva egyre nagyobb nyomást helyeztünk védekezésben a Jászberényre – igaz „cserébe” elől nálunk is becsúszott jópár bosszantó hiba. Így is tartottuk viszont vezetésünket, sőt egy jó negyedhajrával ismét tíz pont fölé hízlaltuk előnyünket.

A záró felvonás elején nagyon gyorsan bónuszba került mind a két csapat, így rengeteg büntető várt a csapatokra – amiből mi Harler, Halász, Bor és Tóth révén tízet is értékesíteni tudtunk, ráadásul ahogy teltek a percek, úgy váltunk egyre magabiztosabbá támadásban. Az olló elkezdett nyílni, és 77-60-nál már úgy tűnt, zsebünkben a meccs. Itt azért, bő négy perccel a vége előtt Ivosev még megpróbált elindítani egy nagy hajrát, azonban ezt gyorsan letörtük, és néhány gyors indítással elvettük a kedvét a Jászberénynek a játéktól.

A vége 83-66 lett, Szekulovics mester tehát első hazai meccsét is behúzta a csapattal. Bár hibák akadtak, de a csapat védekezése egészen bíztatóan festett – mellesleg a végül sima győzelmet nem is kell magyarázni.

Szrecsko Szekulovics: - Nem vagyok elégedett azzal, ahogy játszottunk. A védekezés nem volt rossz, viszont támadásban voltak problémáink. Vezettünk az egész mérkőzésen, nem volt veszélyben a győzelem, de a 21 eladott labda nagyon sok. Gratulálok a csapatomnak, köszönöm szépen a közönségnek, hogy megtöltötték a csarnokot!