A Vasas kihasználta a hibáinkat

A védekezéssel nem volt baj a PVSK-Matro Kupa elődöntőjében a Vasas Akadémia ellen, a támadójátékunkon azonban még lesz még mit csiszolnunk.

PVSK-Veolia–Vasas Akadémia 62-69 (13-19, 24-11, 10-17, 15-22)

PVSK-Matro Kupa, elődöntő. Szamosi Nándor Sportcsarnok, 150 néző.

PVSK-Veolia: Micsovics 5, Frank 3/3, Plézer 8/6, Radó 5/3, Horti 8. Cs.: Halász 2, Mokánszki 7/3, Antóni 5/3, Molnár M. 13/3, Harka 6/3. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Vasas Akadémia: Takács D. 12/9, Fekete 10/3, Cseh 15, Pleesz Á. 4, Bagó 2. Cs.: Kelemen 2, Pleesz G. 2, Farkas 9/3, Medve 9/9, Andrássy 4. Vezetőedző: Stphen Arigbabu.

Érezhetően ki voltak már éhezve szurkolóink, akik szép számmal látogattak ki az első hazai edzőmeccsre, amely egyben a PVSK-Matro Kupa elődöntője is volt a Vasas ellen. Nálunk Németh András betegség, Bíró Olivér pedig egy kisebb sérülés miatt ezúttal nem volt csapatban, de mindenki másra számíthatott vezetőedzőnk. A kezdő ötösünkben három „újonc” is ott volt, Micsovics, Frank és Plézer. És talán épp ez az, ami miatt az első tíz percben még kicsit lassan, és meglehetősen sok hibával játszottunk. A fővárosiak teljesen megérdemelten kerültek előnybe, és léptek meg hat ponttal tíz perc alatt.

Jött azonban a második negyed, és kezdett beindulni a gépezet. Halász remekül mozgatta a csapatot, közben Antóni, Molnár és a közönség nagy örömére Radó is betalált kintről. Ezzel pedig a hátrányból gyorsan előnyt faragtunk, a félidőben már 37-30 volt az állás, ide.

A nagyszünet azonban a Vasasnak jött jobban, és egészen más lendülettel is tért vissza a pályára ellenfelünk. Bár a védőmunkánkra nem nagyon lehetett panasz, támadásban sajnos nagyon sok hibával játszottunk, ami szép lassan el is kezdte megbosszulni magát. A harmadik negyedben egyenlített a Vasas, majd, ugyan sokáig egál körüli volt az eredmény, a hajrához közeledve már ismét ellnfelünk vette kézbe az irányítást. Az utolsó 4 percben nekünk kellett az eredmény után futnunk, ez pedig láthatóan nem ízlett nekünk. Bár még az utolsó másfél percben is megnyílt egyszer az út, hogy akár egyenlíthessünk, a sok kihagyott dobóhelyzet és eladott labda nem engedte, hogy be tudjuk húzni az elődöntő.

A Vasas nyert 69-62-re, ezzel bejutott a kupa döntőjébe, ahol majd azzal a Szegeddel csaphat össze, amelyik a másik elődöntőben 88-72-re legyőzte az Eszéket.