A nagyszünet után leblokkoltunk

A harmadik negyedben olyan nagy előnyt engedtünk a Kaposvárnak, amit később már nem volt esélyünk ledolgozni, így vereséget szenvedtünk.

Kaposvári KK - Pécsi VSK-VEOLIA 91-68 (23-23, 22-20, 22-9, 24-16)

Férfi Kosárlabda NB I. rájátszás (9-14. hely), 5. forduló. Kaposvár, Kaposvár Aréna (zárt kapus)

PVSK-Veolia: Ruják 2, Funderburk 23/12, Dragasevics 6/6, Demeter 2, Brkics 20. Csere: Lewis 6, Budimir 3/3, Krivacsevics 6

Úgy kezdtük a meccset Kaposvár ellen, hogy egyértelműen látszott, használt Dragan Alekszics felszólalása a Kecskeméttől elszenvedett vereség után. Összeszedetten kosárlabdáztunk, és elég hamar kezdett is kialakulni egy kimondottan jó meccs. A védekezéssel ugyan mind a két csapatnak akadtak gondjai, de cserébe pontgazdag, élvezetes játékot láthattunk. Nálunk Funderburk és Brkics vitte a prímet, a hazaiaknál pedig Miliszavljevics volt a pontfelelős.

Az első negyed döntetlennel zárult, ami teljesen reális volt a játék képe alapján. A második negyedben aztán ritmust tudtunk váltani, és amikor a játékrész közepén Funderburk triplája után Budimir is betalált kintről, már öt ponttal vezettünk. Nikola Lazics időkérése azonban jókor jött a Kaposvárnak, utána ugyanis két perc alatt megfordította az eredményt ellenfelünk. A félidő végéhez közeledve pedig elkezdtek jelentkezni nálunk azok a hibák, amik miatt sokat fájt már a feje Alekszicsnek az utóbbi meccseken. A nagyszünetre, ha minimális előnnyel is, de a KKK vonulhatott nyugodtabban.

Joggal bíztunk a hasonlóan kiélezett folytatásban, azonban a harmadik negyedben jött a feketeleves. Miközben ugyanis a védekezésünkön érdemben nem tudtunk szigorítani, támadásban leblokkoltunk. Ezt pedig bizony ellenfelünk könyörtelenül használta ki. Hendlein és Krnjajszi is felzárkózott Miliszavljevicshez, nálunk azonban nem akadt senki, aki ki tudta volna rángatni a többieket a hullámvölgyből. Ennek eredményeként az olló egyre csak nyílt, az utolsó negyedre már úgy kellett ráfordulnunk, hogy 15 pontos hátrányban voltunk. A záró tíz percben pedig már érezhető volt, hogy görcsössé válik játékunk. Ahogy jöttek az újabb és újabb kimarad kísérleteink, úgy lettünk egyre feszültebbek. Ennek pedig sajnos nem lehetett jó vége. Nem is lett. Az utolsó negyedet is behúzta a KKK, és végül olyan simán nyerte meg a meccset, amit az első félidő után elképzelni se tudtunk volna.

Dragan Alekszics: - A kaposváriak megmutatták, hogyan kell küzdeni a klubért, a mezért, a városért, mindazért, amit képviselnek. Elnézést kérek a szurkolóktól, nem ugyanaz a csapat vagyunk, amelyik voltunk. Nem tudom, mi történt, lépésről-lépésre kerültünk lejjebb. Úgy tűnik, fejben már mindenki lezárta az évadot. Edzőként nekem a legrosszabb azt nézni, hogy kosarasaink feladták, és nem állnak készen a játékra. A kaposváriak minden labdáért harcoltak, és ezért megérdemelt győzelmet arattak.