A nagyszünet után KO: győzelemmel indult a december

Az első félidőben még szoros volt a Fót elleni mérkőzés, a fordulás után azonban átgázoltunk ellenfelünkön.

PVSK-Veolia–Phoenix-MT Fót 107-70 (26-17, 20-22, 33-9, 28-22)

Kosárlabda-NB I. B Piros csoport, 11. forduló. Szamosi Nándor Sportcsarnok, 300 néző.

PVSK-Veolia: Micsovics 18/3, Molnár M. 2, Antóni 13, Harka 3/3, Horti 15/3. Cs.: Plézer 8, Bíró O. 16/9, Frank 2, Mokánszki 14/9, Radó 9/3, Ravasz 7/3, Lázár. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Phoenix-MT Fót: Kinney 19, Richter 3, Markovics 13/3, Szabó, Juhos 5. Cs.: Tichov 10, Varga 6, Tóth Z. 8, Békési 3/3, Kékesi 3/3, Bálint. Vezetőedző: Surmann Gábor.

Nem ígérkezett könnyűnek a Fót ellen hazai derbi, hiszen betegség miatt ezúttal sem Németh Andrásra, sem Halász Ákosra nem számíthatott szakmai stábunk, ráadásul ellenfelünk ebben a szezonban idegenben a BKG és a Vasas ellen is szoros meccseket tudott játszani. Ennek nagyjából meg is felelt az első félidő összképe. Bár az első negyedet jól kezdtük, hamar 8-10 pontos előnyre tettünk szert – főleg Micsovics ellenállhatatlan játékának köszönhetően –, azért érezhető volt, hogy a vendégek nem adják olcsón a bőrüket. Tíz perc után a lelátón így is nyugodtan dőlt hátra mindenki, hiszen 26-17-re vezettünk. Szekulovics mester azonban nem volt elégedett, a negyedszünetben fel is emelte a hangját, és hamar kiderült, hogy ő már érzett valamit.

A második negyedet ugyanis nagyon indiszponáltan indítottuk. Miközben a Fót viszonylag könnyed tudott kosarakat szerezni, mi csak szenvedtünk támadásban. A negyed derekán csupán 4 dobott ponton álltunk, a csata pedig nem várt izgalmakat hozott. Juhosék közel kerültek az egyenlítéshez, itt azonban egy időkérés használt nekünk. A negyed második felében már kezdtünk magunkra találni, Harka és Bíró triplái után pedig ismét lélegzetvételnyi előnyhöz jutottunk.

A nagyszünetben tehát hét ponttal vezettünk, így izgulós második félidőre számítottunk. Igen ám, csakhogy a csapat ezt egészen másként vélte! A harmadik negyedre úgy jöttünk ki, mintha vért ittunk volna. Sorra estek be a külső dobásaink, Antóni vezérletével ráadásul a védekezésünk is szintet lépett. Csak kapkodtuk a fejünket – és ugyanezt tette ellenfelünk is. A hét pontból 15 lett, abból pedig 20, majd 30. Mire a 30. perc végére értünk, a szoros, izgalmas meccsből már egy megnyert találkozóban találtuk magunkat, ezt a játékrészt ugyanis 33-9-re húztuk be!

Innen már nem is volt kérdés, hogy mi lesz a vége, csupán a különbség volt még talány. Az azért nagyon jó érzés volt, hogy a hosszú kihagyás után az utolsó negyedben a nagycsapatba visszatérő Radó extrán szállt be, kilenc pontot kapart össze, közelről, büntetőből és triplából. Igazi örömjáték volt az utolsó néhány perc, szurkolóink vastapsának kíséretében, a záró 3 minutumban már a Frank, Lázár, Ravasz, Molnár, Harka ötössel élveztük ki a hajrá minden pillanatát. Az első félidő után nem gondoltuk volna, de kiütéses győzelmet arattunk, így tizenegy forduló után továbbra is veretlenül vezetjük az NB I. B Piros csoportját.

Szrecsko Szekulovics: Először is szeretném megköszönni ma is a szurkolóknak a támogatásukat, fantasztikus hangulatot teremtettek. Nem tudtunk egész héten normálisan edzeni, sok volt a beteg vagy sérült játékos. Nem játszott a Németh András sem a Halász Ákos, nagyon jól tudtuk pótolni őket szerencsére. Gratulálok a fótiaknak az első félidőhöz, Juhos Leventével az élen nagyon jól védekeztek. Jól játszottunk negyven percen keresztül, végül egy meggyőző sikert értünk el úgy, hogy sok problémával küzdöttünk, nagy gratuláció jár a csapatomnak. Férfimunka volt!