A második félidőben átgázoltunk a Baján

Szoros első húsz perc után ritmust váltottunk a nagyszünetet követően, ezzel pedig nem tudott lépést tartani NB I. B-s csapatunk ellenfele, a Baja, így második hazai bajnokinkat is behúztuk a Piros csoportban.

PVSK-CARGATE–Bajai Bácska FKE 106-82 (17-15, 20-22, 39-18, 30-27)

Kosárlabda-NB I. B, Piros csoport, 3. forduló.

PVSK-CARGATE: Goldring G. 12, Fülöp 11/3, Popadics 11/9, Farkas 22/12, Kalmár 8. Cs.: Mándity 2, Armaghani 13, Hőgye 10/3, Futó 12, Bor 3/3, Lakatos, Gordán 2. Vezetőedző: Andrija Csirics.

Bajai Bácska FKE: Obermann 9/9, Virág 2, Goldring J. 23/6, Jakab 38/12, Szatmári. Cs.: Szabó 2, Szűcs 8/3.

Előzetesen izgalmas, kiélezett csatára lehetett számítani NB I. B-s csapatunk Baja eleni bajnokiján, és bizony az első félidő ezt a várakozást igazolta. Igazán meglépni egyik fél sem tudott, a hazai pálya előnyével pedig nem igazán voltunk képesek élni. Két-három pont volt a különbség, többnyire a javunkra, azonban a második negyed közepén fordult a kocka, és öttel meglépett a Baja.

Amelyben egyébként kis túlzással csak Jakab dobta a pontokat. Nálunk Farkas vitte a prímet, de sokkal egyenlőbben oszlottak el a csapaton belül a pontjaink, mint ellenfelünknél.

Amikor elérkezett a nagyszünet, 37-37 volt az eredmény, és a játék képe alapján reális is volt az egál. Ami azonban valószínűleg Andrija Csiricsnek azért annyira nem tetszett, a szünetben ugyanis alaposan feltüzelte a csapatot. Legalábbis amit a harmadik negyedben láttunk, egyértelműen erre engedett következtetni. Olyan lendülettel éreztünk ugyanis a második félidőre, hogy öröm volt nézni.

Megállíthatatlan rohanásba kezdtünk, amit mi sem bizonyít jobban, mint az, hogy öt perc alatt csináltunk egy 23-3-as etapot – ezzel gyakorlatilag percek alatt eldöntve a meccset.

A támadójátékunk olyan ütemben termelte a pontokat – amiből szinte mindenki kivette a részét –, hogy azzal a Baja képtelen volt bármit is kezdeni. A harmadik negyedben 39 (!!!) pontot szereztünk, többet, mint a teljes első félidőben. A 21 pontos előnyünk az utolsó tíz perc előtt pedig már előrevetítette a meccs végkimenetelét is. Azért a záró felvonást is behúztuk – itt is tiszteletet parancsoló, 30 dobott pontot hoztunk össze – , még úgy is, hogy az idő előrehaladtával Csirics egyre több időt adott azoknak a játékosoknak, akik amúgy kevesebbet töltenek a pályán.

Végül 106 pontot szerezve nyertük meg a meccset, 24 pontos előnnyel befejezve azt. Ezzel megvan csapatunk második szezonbeli győzelme is, így a mérlegünk három kör után pozitív, hazai pályán pedig egyelőre hibátlan!

Andrija Csirics: - Az első félidő borzasztóan sikerült a mi szempontunkból. Semmit sem teljesítettünk a megbeszéltek szerint. A második félidőre felébredtek, jobban kezdtünk játszani, nyomást helyeztünk az ellenfelünkre, de nem vagyok elégedett. 50%-át teljesítettük annak, amit elvártam. Megnyertük a mérkőzést, ami a legfontosabb, a mai játékot megpróbáljuk elfelejteni, és már a következő mérkőzéssel foglalkozunk, amit a Rátgéber Akadémia ellen játszunk.