A harmadik negyedet felednénk

A félidőben még vezettünk, a nagyszünet után azonban komoly hullámvölgybe kerültünk, így nem tudtuk legyőzni hazai pályán a Kaposvárt.

PVSK-Veolia–Kaposvári KK 88-97 (20-27, 28-20, 16-29, 24-21)

Kosárlabda-NB I., férfiak, 9. forduló. Pécs, 1200 néző. V.: Benczúr, Fodor, Szilágyi.

PVSK-Veolia: Illés 7/3, Hőgye, Bryson 23/21, Gordon 15, Brkics 8. Cs.: Haynes-Jones 17/9, Ivosev 18/9, Bíró O., Armaghani. Vezetőedző: Dragan Alekszics.

Kaposvári KK: Hilliard 16/6, Plézer 10/6, Price 18/6, Hendlein 9/3, Martin 23/3. Cs.: Ford 19/9, Csorvási, Krnjajski 2. Vezetőedző: Nikola Lazics.

Bármilyen nagy rangadó is egy PVSK-Kaposvár csörte, bármennyire felfokozott hangulatban is várja ezt a két szurkolótábor, ezúttal sajnos mégis csöndbe burkolózott a Lauber Dezső Sportcsarnok a kezdés előtt kicsivel. Az ok pedig két kiváló sportember halála. Bernáth Miklós, a PVSK-ben korábban edzőként is dolgozó, NB I. B-s csapatunkat szponzorként éveken át lelkesen támogató barátunk pár hete távozott közülünk tragikus hirtelenséggel.

Most pedig újabb pótolhatatlan veszteség érte a PVSK-t és az egész pécsi sportéletet, 80 éves korában, hosszan tartó, súlyos betegség után elhunyt Füzesi József is. Füzesi a TÁSI-ban testnevelőként, edzőként, később igazgató helyettesként és sportszakmai vezetőként is dolgozott, közben pedig a PVSK-ban a korosztályos női és férfikosárlabda csapatokat készítette fel, több évtizedes pályafutása során kiemelkedő sikereket elérve. Sőt, 1977-től kezdődően 26 éven volt a PVSK elnökségi tagja, 2011-ben pedig a PVSK Aranygyűrű kitüntetést is megkapta.A kettejük tiszteletére megkezdett egyperces néma is képtelen volt kifejezni azt, mit is veszített az ő távozásukkal klubunk, és az egész város.

Az élet azonban, bármennyire is fájó, de megy tovább. És ha már így van, akkor bizony játékosaink igyekeztek megtenni mindent, hogy méltó módon adózzanak Bernáth Miklós és Füzesi József emléke előtt. Az első támadásunkból Bryson rögtön be is vert egy triplát, igaz két támadással később már a Kaposvárnál volt az előny. Jött azonban Brkics négy pontja, majd Bryson újabb hármasa, az eredmény pedig máris 10-5 volt ide. A 7-0-s rohanásunk után azonban megtorpantunk, így a KKK egy 10-0-s szériával válaszolt – ezt végül Gordon középtávoljával tudtuk megtörni.

Ez azonban csak kis szépségtapasz volt, ugyanis a következő percek egyre inkább kezdtek arról szólni, hogy támadásban sokat rontunk, pontatlanul passzolunk, miközben a Kaposvár Martin vezérletével bizony gyűjtögeti a pontokat. Az első negyed utolsó percén belül a közte tíz is meglett, 17-27-nél pedig már muszáj volt időt kérnie Dragan Alekszicsnek, hiába volt közel a kisszünet. Mondjuk beigazolódott, hogy megérte a dolog, hiszen Haynes-Jones nagyon távolról tudta egy trojkával szűkíteni a különbséget.

A második negyedet pedig jól is kezdtük, három pontra tudtunk zárkózni, igaz aztán jött Ford hármasa, majd egy eladott labda, így bő két perccel a negyed rajtja után ismét időt kellett kérnünk. Ezt követően legalább nem nőtt tovább a különbség, beállt egy 6-8 pontos kaposvári vezetés. A negyed derekához közeledve aztán Bryson kétszer is megkínálta a vendégek gyűrűjét egy-egy hármassal – a meccsen ezzel már négy triplánál járt légiósunk –, és bár Brkics ellen sportszerűtlen hibát fújtak a bírók, mégis mi jöttünk ki jobban a dologból.

Csorvási kétszer rontott a vonalról, egy labdaszerzés után pedig Haynes-Jones is bevert egy trojkát, így felzárkóztunk két pontra. A meccsen először, így időt kellett kérnie Nikola Lazicsnak is, igaz utána Haynes-Jones rögvest egyenlített – sőt, Gordon büntetőivel hosszú idő után a vezetést is átvettük. Ha ez nem lett volna elég, kivédekeztünk egy kaposvári támadást, majd Gordon egy szép horoggal alakította 45-41-re az eredményt, muszáj volt hát ismét magához rendelnie játékosait a kaposvári mesternek. A félidő hajrája aztán nagy izgalmakat hozott. Ford és Plézer kosaraival egyenlített a Kaposvár, jött azonban Bryson ötödik triplája, és bár még egy közeli válasza erre volt a vendégeknek, de a nagyszünetra azért minimális előnnyel mégis mi mehettünk.

A harmadik negyed aztán pont úgy kezdődött, ahogy a a második véget ért. Szinte még fel sem ébredt senki a szünet után, de Bryson rögtön beköszönt a hárompontos vonalon kívülről. Sajnos azonban a folytatás már nem volt ennyire szép. A KKK ugyanis láthatóan felszívta magát, nálunk pedig ismét elkezdtek visszaköszönni az első negyedben látott hibák, a vendégek pedig seperc alatt meg is fordították az eredményt.

A legrosszabbkor jött Ivosevtől egy sportszerűtlen hiba is. Ahelyett tehát, hogy elkezdtünk volna építeni egy megnyugtató vezetést, nem csak hátrányba kerültünk, de elkezdett bizony távolodni is az ellenfél. A 25. perc közepén nem is volt más választása edzőnknek, időt kellett kérni, ugyanis már 60-52-re vezetett az ellenfél. Nem sokkal később pedig már 11 volt közte. Úgy tűnt, hogy épp a legjobbkor jön Ivosev hármasa, azonban mielőtt még lekesedhettünk volna, Hendlein válaszolt, majd egy eladott labda után 57-70-re módosult az eredmény. Innen pedig a játékrész végéig már nem is nagyon sikerült elmozdulnunk, így az utolsó tíz percre mínusz 12-ről kellett készülnünk.

Sajnos azonban ahogy teltek a percek, a hátrányunkon csak nem sikerült faragnunk. Bár próbálkoztunk becsülettel, vagy nem voltak eredményesek a dobásaink, vagy ha igen, kaposvári oldalon mindig jött a válasz.

Így fordultunk rá az utolsó három percre, ahol ráadásul Krnjajski büntetőivel tizenöt pontra nőtt a különbség. Bár egy utolsó utáni rohanást még megpróbáltak játékosaink, tíz pont alá be is tudtunk nézni, de ezen az estén ez volt a legtöbb. A nagyon rosszul sikerült harmadik negyed sajnos megpecsételte a sorsunkat, így elszenvedtük második vereségünket saját csarnokunkban.

Dragan Alekszics: - Gratulálok a Kaposvárnak. Sok eladott labdánk volt, túl sok támadólepattanót engedtünk az ellenfelünknek. Nem működött jól a védekezés, azt gondolom nem is volt friss a csapat, az utolsó három fordulóban sokat utaztunk. Meg kell vizsgálni a hibáinkat, következő meccs Zalaegerszegen lesz, arra koncentrálunk mostantól.