SZTE-Szedeák - PVSK-Veolia 89-85 (27-12, 23-32, 20-14, 19-27)

• 2020.12.13. 18:00
  • Tippmix Férfi NBI. A
  • Szeged, Városi Sportcsarnok

Az első negyedet nagyon elrontottuk Szegeden, ennek ellenére az utolsó másodpercekig nyitott volt a mérkőzés, amelye végül ha szűken is, de elveszítettünk.

A feldobás előtt volt egy jó hírünk, kicsivel a Szeged elleni meccs kezdése után pedig egy rossz. Aminek örülni lehetett, hogy a Szolnok ellen a bokáját fájlaló Funderburk sérülése nem volt komoly, így Dragan Alekszics a kezdő ötösben számíthatott rá. Ami miatt viszont bosszankodhattunk, az, hogy ugyanott folytattuk támadójátékunkat illetően, ahol pénteken abbahagytunk. Alig öt perc telt el a meccsből, és máris időt kellett kérnie edzőnknek, ugyanis nagyon rossz ritmusban kezdtünk. Az eredményjelzőn 14-3 állt, ami jól mutatta, hogy támadásban nem találtuk a helyünket a pályán. Amikor 17-3-nál aztán jött végre a gólcsendet megtörő Krivacsevics kosár, plusz büntető, válaszként Govens azonnal bevert egy hármast. Jellemző volt az első negyedre, hogy bár a végén sikerült kicsit megindulnunk elől, a vészesen nagy különbséget sikerült 10 pontra csökkenteni, azonban már bőven az utolsó percen belül előbb közelről volt eredményes a Szeged, majd a játékrész végén Govens ismét kintről büntetett. Neki ez már a harmadik hármasa volt, az első tíz percet pedig így 27-12-re húzta be az SZTE… A második negyedet aztán jó ritmusban kezdtük, egy perc sem kellett, hogy 6 pontot szerezzünk – kár, hogy közben a Szeged is összeszedett ötöt. Govens ihletett formában dobálta a triplákat. Amikor ismét visszajöttünk 10-re, a honosított magyar válogatott kosaras ötödször is bevágta a vonalon kívülről. Az azért kezdett kikristályosodni, hogy a támadójátékunk rohamtempóban fejlődik. Budimir kétszer is triplát dobott, de Funderburk is kezdett ébredezni, sőt, a félidő végéhez közeledve Ruják hármasa után már tízen belül voltunk. Sajnos azonban a rengeteg beeső szegedi trojka így is elegendő volt a hazaiaknak, hogy tartsák előnyüket. Egy szegedi időkérés után ugyan jött is egy gyors hazai kosár, azonban Ruják és Funderburk is be tudott találni, így a nagyszünethez érve elmondhattuk, hogy visszajöttünk a meccsbe! A 15 pontos hátrányból a második negyedben kilencet ledolgoztunk. Tekintve, hogy ebben a játékrészben 32 egységig jutottunk, ez persze nem is olyan meglepő.

Ha nem is hasonló, nagyüzemi módon folytatódott a pontgyártás a második félidő elején, de az események így is pörögtek. Mi pillanatok alatt feljöttünk 52-50-re, azonban mire realizáltuk volna, hogy milliméterekre vagyunk a fordítástól, a Szeged csinált egy 6-0-s szériát. A 8-10 pontos differencia pedig szépen beállt. Egészen a harmadik negyed hajrájáig, ekkor ugyanis jött néhány kimaradó dobásunk, pár bosszantó szegedi támadó-lepattanó, és Dragan Alekszicsnek már 69-56-nál volt muszáj időt kérnie. Ezt követően Budimirnek négy személyi hibával is vissza kellett jönnie a pályára, hogy ne dőljön el idejekorán a meccs. A játékrész végéig már érdemben nem mozdultak el a csapatok, így 12 pontos hátrányból kellett nekivágnunk az utolsó tíz percnek. A feladat tehát az volt, hogy egy legalább hasonló negyedet produkáljunk, mint amilyen a második volt. Vagy, még annál is jobbat. Az mindenesetre bíztatónak tűnt, hogy 6-2-vel nyitottuk a negyedet. Ugyanakkor a nagy lendület hiányzott. Vagy, ha épp meg is lett volna, Dzeletovics legtöbbször tett róla, hogy ne tudjunk felhőtlenül örülni. Azért ha apránként is, de sikerült kicsivel közelebb férkőznünk, igaz három és fél perccel a vége előtt még mindig nyolccal ment a Szeged. A hajrában Brkics óriásit ment! Egy blokk után leszedett egy védőt, majd Budimir kimaradó triplája után egy támadó-lepattanót is. Ezt egy duplával koronázta meg, így másfél perccel a végső dudaszó előtt 85-80-ra módosult az állás. Sőt, egy gyors kosárváltás után jött Lewis triplája, és már csupán kettő volt közte. Két szegedi büntetőt követően azonban, mínusz négynél már csak nyolc másodperc maradt. Időt kértünk, és megpróbáltunk csodát tenni. Ez azonban nem jött össze. Brkics majd Fudnerburk kísérlete is kimaradt, így a Szeged végül 89-85-re megnyerte a találkozót. Utólag pedig azon bosszankodhatunk igazán, hogy a rosszul sikerült első negyed döntötte el a mérkőzést…

Andrija Csirics (másodedző): Gratulálok a Szedeáknak! Nagyon rosszul kezdtük a meccset, és bár végig üldöztük az ellenfelünket, nem tudtunk fordítani. Úgy érzem, ezt a meccset nem a Szeged nyerte meg, hanem mi veszítettük el. Rengeteg könnyű kosarat engedélyeztünk a hazaiaknak, elég a dudaszós triplára, vagy egy könnyű ziccerre gondolni, ami lezárt egy negyedet. Küzdöttünk, de nem tudtunk fordítani, remélem, a sors visszaadja egyszer ezt a mai mérkőzést a szezon során.