Sikeres félév van a PVSK atlétái mögött

Jól szerepeltek atlétáink az első félévben a különböző hazai országos, és a nemzetközi válogatott versenyeken. Az atléták szakmai vezetője, Freier Balázs rövid, de a lényeget megragadó értékelése áttekintést ad az első hat hónap legfontosabb eseményeiről.

Mivel menet közben minden eredményt láthattak azok, akik a PVSK versenyzőinek szereplését figyelemmel kisérik, tehát csak a legfontosabb következtetésről beszélek – indította a beszélgetést a szakmai vezető, majd így folytatta.

A kezdeti fedettpályás, januári, februári időszakot elsősorban az ugróink használták ki, míg futóink inkább az enyhe télnek köszönhetően a szabadban készültek. Ennek ellenére Plisz Balázs a negyedik legjobb 400 m-es eredményt érte el, és 19 évesen a felnőtt 4x400 méteres válogatott keretébe kapott meghívást.

Garamvölgyi Petra révén a felnőtt fedettpályás bajnokságon dobogós helyezésünk is volt, valamint a fiatalabbak, Gastiaburu Frank Abigél, Putsay Bence és Trócsányi Márton az U18-as fedett OB-n állhatott a dobogóra. Putsay Bence még a többpróba bajnokságon harmadik helyezést ért el.

A téli időszak zárásaként a szakosztály és az egyesület legnagyobb rendezvényén férfi-női csapataink, és Lomb Ádám nyerték az idén is nagyon pozitív visszhangot kapott 40. Pécs-Harkány Országúti Futóversenyt.

A szabadtéri szezont mindjárt felnőtt magyar bajnoki címmel kezdtük, ugyanis Lomb Ádám 10 000 méteren nagyszerű egyéni csúccsal nyert, Fritz László pedig második lett az U20-as mezőnyben.

A váltó OB-n újból futóink jeleskedtek. A 4x800 méteres felnőtt bajnokságon a második helyen értek célba (Valler Tamás, Fazekas András, Fritz László, Lomb Ádám).

Az egyéni pálya-bajnokságok az U18-as korosztállyal kezdődött. Itt Gastiaburu Frank Abigél rúdugrásban, Putsay Bence pedig távolugrásban második lett.Trócsányi Márton harmadik lett 3000 m-en.

Fritz László az U20-as válogatott viadalon, 5000 méteren lett ötödik, míg Putsay Bence az U18-as válogatott viadalt nyerte távolugrásban, Gastiaburu Frank Abigél második lett rúdugrásban, Trócsányi Márton pedig a negyedik helyen végzett 3000 méteren. A felnőtt ob-n Garamvölgyi Petra harmadik helyen végzett a női rúdugrásban, Lomb Ádám pedig a 37°-os hőségben lett szintén harmadik, új egyéni csúccsal. Ugyan már a második félévre nyúlik át, de az első félévi teljesítményük alapján kapott meghívást az U18-as Eb-re Putsay Bence távolugrásban és Gastiaburu Frank Abigél női rúdugrásban. Bence 10. helyen végzett a versenyen, Abigél egyéni csúccsal lett 8.

Soha rosszabb félévi eredményeket, köszönöm minden kollegámnak a munkáját, remélhetőleg ezek a jó eredmények a második félévben is ösztönzőleg hatnak majd.